Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ!!!

Публикувано от najnaj 
Abu
Re: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ!!!
27-01-2008 - 09:12:13
Ала-бала! Същите работи ги слушах преди четири години. Нито ги бях чувал, нито съм се натискал за членство, ама ми се предложиха. Има ли още такова изискване, да си споделиш информацията първо с колегите от Сдружението преди да я публикуваш някъде другаде? Елементарната сметка показва, че колкото по-добре работиш, толкова по се набутваш като член на НСНИ. Ама ако си я закъсал откъм сделки и те не могат да ти помогнат...
Re: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ!!!
27-01-2008 - 21:19:52
Колеги,отворете си очите и прочетете темата и съдържанието!
Стига изцепки !
Става въпрос за лицензиране на професията!
ДАли ви се иска или не,никой не ви пита!
Просто тоя бизнес ще отговаря на определени изисквания,както е по света!
Re: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ!!!
27-01-2008 - 21:35:28
Това мнение е преместено в новия "форум за имоти, финанси и всичко останало"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-24 23:19 от g0g0.
Re: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ!!!
27-01-2008 - 21:37:58
Не съм от БРАНША,но си мисля,че найнай е прав донякъде!Трябва да има правила във вашия бизнес,въпрки,4е тези правила няма да са изгодни за 90% от хората,занимаващи се с този бизнес у нас!
Имам приятел германец,който живее в 50хил град и е Ваш колега.В този град има 2 АНИ.ВСЯКА ПРОДАЖБА И ВСИЧКО В ГРАДА ОТДАДЕНО ПОД НАЕМ минава през двете АНИ-та в града-ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!Как става това,не ми е ясно точно,но на него му личи от всякъде....smiling smileyМного пари,много данъци и такси и голяма печалба!Никой не може да продаде или да отдаде под наем нещо,ако не мине през АНИ.Ебах ти германците......
:crazy:
Успехи на всички от бранша!
Re: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ!!!
27-01-2008 - 21:49:36
Конкуренцията е хубаво нещо ,но когато има ясни и точни правила -еднакви и спазващи се от ВСИЧКИ!
Re: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ!!!
27-01-2008 - 21:55:51
avatar
g0g0 Написал:
-------------------------------------------------------
> Държавата ли ще издава тези лицензи?


Не! Целта е НСНИ да издават лицензи,Да провеждат единствено те курсове за брокери.Т.Е.,да лапат и да дирижират. През всичките години,в които се опитваха да кандардисат някои министри да им ходатайстват,удариха на камък. Защото интересите на властта не са в посока избистряне на нещата. Сегашният проект,представян като нещо,наложено от ЕС е пореден опит да получат контрол върху тази дейност.И някои,дето не ползват главите си за нищо друго,освет за закачалка на шапки,им се ловят.... winking smiley
Re: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ!!!
27-01-2008 - 22:05:08
najnaj Написал:
-------------------------------------------------------
> Колеги,отворете си очите и прочетете темата и
> съдържанието!
> Стига изцепки !
> Става въпрос за лицензиране на професията!
> ДАли ви се иска или не,никой не ви пита!
> Просто тоя бизнес ще отговаря на определени
> изисквания,както е по света!
>


Абсолютно никъде не се говири в изискванията за лицензиране. Стига си се опитвал да манипулираш! :g:
Re: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ!!!
28-01-2008 - 21:04:02
"С изключение на нови имоти, продавани преди построяването им, всички имоти, предлагани на пазара следва да бъдат посетени на място от агента или от негов представител. "

Интересно Ремакс как ще работят? smoking smiley Трябва да си закрият дейността. spinning smiley sticking its tongue out

А как английски фирми ще предлагат имоти в България, ако нямат тук клон?

Някои хора твърде малко мислят, преди да дават предложения. :crazy:
Re: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ!!!
28-01-2008 - 21:32:54
A RADENA, сигурно според теб е по добре да предлагаш имот,който си видяла в един от многото портали и си му слагаш една надценка отгоре и ловиш БАЛЪЦИТЕ.
Не си се запознала с документа за собственост,не си си изяснила подробностите с имота на място/примерно течове,паднали плочки в банята,маломерна гарсониера,която ти предлагаш за разширен двустаен,целия апартамент плаче за основен ремонт-а ти го предлагаш за отремонтиран-лукс и т.н.Така ли искаш да се защитава ПРОФЕСИОНАЛИЗМА НА ПРОФЕСИЯТА?
Браво RADENA,браво още един път,чак сега разбирам ,че освен да се заяждаш във ФОРУМА и да търсиш под вола теле,си готова да предлагаш имот-КОЙТО НИТО СИ ВИДЯЛА,С ДОКУМЕНТИТЕ МУ НЕ СИ СЕ ЗАПОЗНАЛА И СИ ГОТОВА ДА СИ КАЧВАШ ВСИЧКИ ОФЕРТИ ОТ ПОРТАЛИТЕ КАТО ИМОТИ НА ФИРМАТА .... :g:
Много ти благодаря,че си свали накрая маската и се разбра какъв "професионализъм " проповядваш>БЕЗ МЕН ОБАЧЕ,ТАЯ ИГРА СИ Е ИГРАИТЕ С КАМЕЛИЯ И всички които сте против ИЗИСКВАНИЯТА ЗА ЛИЦЕНЗИРАНЕ НА БРАНША!
Re: НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ!!!
29-01-2008 - 13:39:53
najnaj Написал:
-------------------------------------------------------
> A RADENA, сигурно според теб е по добре да
> предлагаш имот,който си видяла в един от многото
> портали и си му слагаш една надценка отгоре и
> ловиш БАЛЪЦИТЕ.
> Не си се запознала с документа за собственост,не
> си си изяснила подробностите с имота на
> място/примерно течове,паднали плочки в
> банята,маломерна гарсониера,която ти предлагаш за
> разширен двустаен,целия апартамент плаче за
> основен ремонт-а ти го предлагаш за
> отремонтиран-лукс и т.н.Така ли искаш да се
> защитава ПРОФЕСИОНАЛИЗМА НА ПРОФЕСИЯТА?
> Браво RADENA,браво още един път,чак сега разбирам
> ,че освен да се заяждаш във ФОРУМА и да търсиш под
> вола теле,си готова да предлагаш имот-КОЙТО НИТО
> СИ ВИДЯЛА,С ДОКУМЕНТИТЕ МУ НЕ СИ СЕ ЗАПОЗНАЛА И СИ
> ГОТОВА ДА СИ КАЧВАШ ВСИЧКИ ОФЕРТИ ОТ ПОРТАЛИТЕ
> КАТО ИМОТИ НА ФИРМАТА ....
> Много ти благодаря,че си свали накрая маската и се
> разбра какъв "професионализъм " проповядваш>БЕЗ
> МЕН ОБАЧЕ,ТАЯ ИГРА СИ Е ИГРАИТЕ С КАМЕЛИЯ И всички
> които сте против ИЗИСКВАНИЯТА ЗА ЛИЦЕНЗИРАНЕ НА
> БРАНША!


Най-най /какво не е ясно/, много ти се моля, когато започнеш да ми отговоряш, първо да четеш какво съм писала! :g:

Не пиша за себе си. Питам по принцип.

Питам как ще работят мрежите от агенции, защото такива има. Едната от тях е Ремакс. Работят в 35 държави в света и имат под марката си хиляди агенции. Един брокер ходи и гледа имота, проверява документи и т.н., вкарва го в мрежата и ВСИЧКИ агенции го предлагат по целия свят.

С твоите правила как ще стане това? Ремакс ще си затворят офисите ли? Не вярвам.

И ти си тръгнал обединения да правиш и да се пънеш правила да задаваш! Пък хабер нямаш от света! :g:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход