Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

История, род, съвременност.

Публикувано от Любо 
Re: История, род, съвременност.
20-11-2007 - 18:18:14
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Пропусна да споменеш и скандала с баташкото
> клане.
> Любо, в момента тече някаква кампания в Европа с
> цел намаляване на различията и за да се омешаме
> по-добре, някой господа са решили да атакуват
> националните герои и националните светини. Явно с
> цел създаване на по-хомогенно общество. От там
> идва и идеята за нов прочит на историята за
> Левски, Ботев, Батак...
> Лично аз съм противник на такива идеи, защото
> точно разнообразието от много различни групи е
> силата на Европа. но както се казва мен не ме
> питат и най-вероятно младите ще ги направят дрвета
> без корени. Не е изключено това да доведе и до още
> по-голямо увеличение на хората , изповядващи
> националистически възгледи. Т.е. да получим две
> крайности на тема националност и традиции -
> нихелисти и ултранационалисти.
> Ако някой пита къде има народ без официални
> национални герои веднага отговарям - Германия.
> Явно има хора на които немския модел им е допаднал
> и са решили, че всичко се дължи на липсата на
> обръщане към корените


Ти вместо да виниш европата виж първо, кой колко общински съветника е вкарал в община батак.
После си помисли, защо Ботев е споменал българския чорбаджия преди турския сердарин.
И после може да ти просветне, че основната причина за затриването на България са самите българи - и по-конкретно чорбаджиите (сега се им се иска да им викаме мениджъри).
Ти сам си призна, че ти харесва повече 19 век. Не се и учудвам - тогава е било чорбаджииското време. Еманацията му е описана доста добре от Алеко.

Re: История, род, съвременност.
20-11-2007 - 18:37:10
Така е за революциите, защото те се раждат при определени условия, зреят и избухват - след това нищо. Иначе нямаше да се революции. А ти да си спомняш за някоя революция в мюсюлманския свят!
Abu
Re: История, род, съвременност.
21-11-2007 - 07:03:55
partzalev, давай по-сериозно! Онези са луди на тема преврати, някои със смяна на обществения строй (революция). Поне за Кемал Ататюрк трябва да си чувал. За Персийската Конституционна революция може и да не знаеш, ама не значи че я няма. Туй 79-та с аятоласите май пак е революция. А Либия и Джамахирията? Като погледнеш деня на националния празник на повечето държави е денят на държавния преврат, с който влизат (или излизат) в съвременния свят.
Re: История, род, съвременност.
21-11-2007 - 08:10:12
Abu,
В резултат на т.нар. революции, които изброи, някой да е подменил колегата Аллах с друг? Да не би някой да е свалил забрадките от главите на жените?
Re: История, род, съвременност.
21-11-2007 - 11:06:57
Парцалев я попрочети малко история , че почваш жестоко да се излагаш. Абу може да ти напише още много примери за арабските страни.
Аз едно време в института имах колеги араби и не ги виждах да се молят по 5 пъти на ден - учеха хората за инженери, колко научиха е отделен въпрос, ама определено бяха хора с които можеш да си комуникираш съвсем нормално. Така, че престани с темата за мюсюлманите, защото винаги се акцентира на най-религиозните, а не всички са такива. То и в САЩ има християни, които са агресивни фундаменталисти, но това не значи, че всички християни са фундаменталисти
Re: История, род, съвременност.
22-11-2007 - 02:09:18
4ovek,
През прозорците ми ежедневно нахлуват децибели на минаретата и то повече от 5 пъти на ден! Работат ми ме принуждава да търпя всичко това ( далеч съм от БГ!). Но като си помисля , че милиони живеят с това.....! Нещо подобно беше с нашите ОФ-та, преди години!
А тук е постоянно!!
Re: История, род, съвременност.
28-11-2007 - 14:56:21
Ми като не ти харесва защо си там?

Не прави с другите това, което не искаш да правят с теб.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход