Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За заплатите и начина на работа в БЪлгария

Публикувано от 4ovek 
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
10-10-2007 - 15:06:52
А аз пък мога да строя за стотици милиони евро годишно, но няма толкова поръчки. Гадно общество - не може да ми поръча да правя мост, след мост , тунел след тунел, за да се разгърна. Ще емигрирам да правя мост над Беринговия проток, че тук е тясно за моите възможностиsmiling smiley Тук се занимавам с неща, които са ми под квалификацията - строя жилищни сгради дето всеки техник може да направиsmiling smiley А Беринговия проток само мен чака, само да не се бях раждал в тая държава, където зад всеки храст дебне партизанин с учудваща за стогодишната си възраст силаsmiling smiley
Ами като си мислиш , че работодателите са идиоти, не могат да ти осигурят необходимия размах стани ти. Вземи пари на заем, ако нямаш и действай - щом си убеден, че си най-добрия риск не съществува. Само да не съм прочел от теб оплкаване от твой служител дето само плащаш пък той не работиsmiling smiley
Няма закон, който да те спира да станеш работодател - регистираш фирма и действаш.
И под секрет да ти кажа - партизаните може и да не те усетят. ТЕ повечето са поизмрелиsmiling smiley Дерзай.
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
10-10-2007 - 17:00:49
Еми човеченце, аз толкова пъти казвам едно и също нещо а ти все не вдяваш какво пиша. Почвам да си мисля, че не знаеш да четеш.
Имам си фирма.
Да съм споменавал някъде че някой не ми работи?

А отностно закачката ти с беринговия проток бях дал пример.
10 000 от кмета за проект, 7 000 за братчеда, 3 000 за фирмата 1200 за служителите които го правят.
Та и ти си някой от верижката и знаеш, че такива неща не се говорят публично, защото съботират схемата в която сам участваш.

А за партизаните - ти май си им внук winking smiley
Мене внуците им ме притесняват, защото са същите разбойници но вече с власт и пари в ръцете.
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
11-10-2007 - 13:43:16
Ето една доста поучителна статия за нещата които говорим.
Ще постна само цитат от нея, но си заслужава да се прочете, белким на някой нещо му просветне.

Quote

И сега реалната заплата и реалната пенсия са съответно едва 35% и 38% към нивото им в 1990 г., докато БВП на човек е 121%. Средната брутна заплата за 2006 г. е 355 лева, или 178 евро. Тя е 11 пъти по-малка, отколкото в Австрия (и в ЕС-25), а с отчитане по-ниското ниво на цените у нас (38% от нивото в ЕС) тя е 468 евро, или 4.2 пъти по-малка. Но БВП на човек от населението в България е само 2.9 пъти под нивото в Австрия (и в ЕС като цяло). Очевидно доход в България се създава, той се увеличава, но твърде малка част от увеличението стига до хората, получаващи заплати и пенсии.


Ето и линка
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
11-10-2007 - 13:59:00
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> "Съответно аз си тръгнах а те си останаха на
> същото ниво на което ги бях извел."
> През живота си никога не съм си тръгвал преди да
> завърша започнатото.
> Първо се научи да изпълняваш поетите ангажименти,
> след това реви за заплата.
> Ама просто си точно типа, който без да му
> натиснат глават в калта с ипотека и увеличение на
> лихвата няма да може да работи

е това е проблема на българските работодатели - мислят си че са хванали господ за шлифера и не си дават сметка колко са зависими от хората си и не ги уважават достатъчно!

Виждал съм шефове дето се държат човешки и хората идват да работят при тях дори и за по-малко пари, щото им е писнало от СЕЛЯНИ-СТОЛИЧАНИ, даже и с прословутите ИПОТЕКИ

колкото до ипотеките това не е средство за натискане в каллта, а обикновенно основателна причина да потърсиш по-добре платена работа /да избягаш/ често и в Чужбина smiling smiley

smoking smiley
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
11-10-2007 - 14:14:08
Камикадзе е прав - винаги има едно работно място с не по-малко проблеми, но с по-добро заплащане...
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
11-10-2007 - 14:35:24
Ограничения интелектуално работодател търси всякакви начини да принуди хората да им работят. Но вече казах, че начините които се опитват да прилагат тук не кореспондират с мястото и времето.
Оказва се, че тези които трябва да са водещи са на опашката. Но това си има обяснение в корените на прехода и начина на първоначалното натрупване на капитала.

На запад това е отнело столетия а при нас стана за 10-20 години.
Там е станало по един естествен път а тук парите се раздаваха на на`щи другари.
Там за да натрупаш си се борел а тук си ползвал ибрика.

Разликата е огромна и резултатът при нас е трагичен, макар и лесно предвидим.
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
11-10-2007 - 14:40:23
E, много задълбахме тука вече - познавам и хора, които нищо няма от ония години, а си имат бизнес и добре живеят.
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
11-10-2007 - 15:02:31
Има да, спор за това няма.
Въпроса е статистически. Колко % са тези, какъв % от другите са и какъв % от капитала държат. И какви са отношенията в развитите държави.
А също така останалата бедстваща маса какъв % е.
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
11-10-2007 - 15:33:39
Хора, не спорете - истината е винаги посредата. На наемния работник винаги му се струва, че му плащат малко, а на работодателя, че плаща много, за малко работа. Аз съм бил и наемен работник - до 1995г. и човек с частен бизнес след това. Сега получавам повече, но и нервите и времето които хабя са много повече. Тогава си живеех много по-спокойно. Пък и всеки който иска, може да започне собствен бизнес. Не е задължително да имаш много пари. Трябва да продаваш стока или услуга, която се търси. Само това е важно. Но тогава, ще видите и мрачната страна на собствения бизнес - счетоводства, данъци, осигуровки и борба за поръчки. Успех на всички.
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
11-10-2007 - 17:22:11
Това са неоспорими неща r_stoma. Едва ли има смисъл да дебатираме очевидни неща.
Ще приема, че твоя коментар е предизвикан от разводняване на темата.
За това пак ще я напомня

Quote

Та основнат тема , коят оразисквахме е високите доходи помаг ли за повишаване на производителността на работника или не.
АЗ застъпвам тезата,че високите доходи повишават производителността само ако са свързани с достъп до кредитиране и задлъжняване.

От там стигнахме до някой изводи за необходимост и достатъчност.
И погрешната теза, че задлъжняването е достатъчен фактор, хората да станат по-производителни.

И причината да има подобни тези са илюзиите на някой хора, които искат някой друг да им свърши работата по мотивация на служителите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход