Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За заплатите и начина на работа в БЪлгария

Публикувано от 4ovek 
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
09-10-2007 - 11:16:25
Ясно. Допуснал съм грешка, като не съм схванал, че не водя диалог а си говоря с радиото.

Това ще ми е обица на ухото.

п.с. То още щом разбрах, че искаш някой друг да ти върши работата трябваше да ми просветне, че всеки диалог е безсмислен.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-09 11:33 от Huba-Buba.
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
09-10-2007 - 12:23:59
А ти какво си помисли - че ще взимам идеи за управление на хора от човек без опит с половинчати цитати от книжки, които не е разбрал?
Може да дискутирам с Тинки, архитекта, Боби, Стефан, Начев, Джоан...
А как разбрах , че си без опит - от всяко твое изказване. Включително и последното "То още щом разбрах, че искаш някой друг да ти върши работата трябваше да ми просветне, че всеки диалог е безсмислен." говори, че никога през живота си не си ръководил хора и не си поемал отговорност. Защото ако имаше житейския и професионален опит изказването ти щеше да звучи така "Защо не оставиш на някой друг да върши по-добре работата от теб, а ти да се наслаждаваш на печалбата и да мислиш за нови начинания". Това е единствения начин на света да накараш някого да ти даде парче от баницата. Другия се провали през 1989г.
Много си зле ако се мислиш за мениджър и не си разбрал, че за да получиш доход трябва да усигуриш по-голяма печалба за работодателя. Досега си на нивото само да предлагаш увеличение на разходите.
Страното е, че един стротелен работник с оснвоно образование преди няколко години каза на останалите по повод това, че не трябва да се прахосва материал- "Едно е ясно - за да има за нас първо трябва да има за шефа, ако няма за него ще ни изгони", а някой дето се мисли за мениджър не го е научил.
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
09-10-2007 - 13:36:41
Ха-ха-ха
Искрено ме развеселяваш.
Нито ме знаеш с какво се занимавал. Нито знаеш колко хора съм ръководел и ръководя.
Става ми жал за това, че си стоиш на нивото на строителния работник с основно образование.

Аз знам само, че истинския мениджър и собственик не чака някой друг да му реши проблемите а сам си ги решава и то много бързо. Истинския мениджър не плачка като някой ученик, че нямало хора които да работят.
Поемъл съм отговорности и поемам. Също така виждам точно в момента как един страхотен проект затъва много сериозно, защото не ме чуха и не приеха моите тези. Съответно аз си тръгнах а те си останаха на същото ниво на което ги бях извел.
За съжаление времето лети и другите ги изместват.

На теб може да ти кажа само - чакай, чакай хората да затънат в кредити за да ти работят за без пари. Прави още боя от п...я. Сигурно като се пенсионираш ще гледаш как построеното от фирмичката ти го събарят защото е калпаво и трябва да бъде заменено с нещо хубаво и качествено.

След някоя и друга година като пуснеш кепенците и се хванеш да работиш на някой чужденец и разбереш какво е мениджмънт ще ти просветне ама ще е малко късно.
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
09-10-2007 - 18:12:46
Ето сега се светвам

В БГ работодателите плащат ЕДНАКВО на тези дето РАБОТЯТ и натези дето НИЩО НЕ ВЪРШАТ , а понякога и пречат

време е за една и съща длъжност разликата в заплатите да е в ПЪТИ ....

ама и шефовете както и работниците ги бива САМО ДА ХЛЕНЧАТ че работниците искали много ....
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
09-10-2007 - 20:11:58
"Съответно аз си тръгнах а те си останаха на същото ниво на което ги бях извел."
През живота си никога не съм си тръгвал преди да завърша започнатото.
Първо се научи да изпълняваш поетите ангажименти, след това реви за заплата.
Ама просто си точно типа, който без да му натиснат глават в калта с ипотека и увеличение на лихвата няма да може да работиsmiling smiley
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
09-10-2007 - 20:34:48
Ти недей съди без да имаш достатъчно информация. Проекта си беше стартиран и работеше. Въпроса беше в по-нататъшното развитие. Не съм напуснал защото заплата ми е била ниска а защото беше невъзможно да се работи.

Тези които останаха сега вземат 2 пъти повече от мен но работата им е кръгла нула.
В крайна сметка работодателя беше точно като теб. Човек, който може да се продава но не и да създава.


И още нещо да добавя. Освен, че не можеш да правиш разлика между "необходимо" и "достатъчно" очевидно интелектуалния ти капацитет не ти е достатъчен и да направиш разликата между "какво трябва" и "как трябва". За това и те е страх да отидеш да строиш на запад, защото си кръгла нула от професионална гледна точка за един европейски пазар.
Но тук в България ти е много добре. Може да си лъжеш и прецакваш служители и клиенти безнаказано колкото си искаш. За това ще си останеш тук рожба и роб на преходното безхаберие и надлъгване - истински рай на Бай Ганьо.

А аз съм бил и ще си остана свободен човек, който може да си тръгне винаги когато някой евтин търгаш се опита да му се подиграва с труда.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-10-09 20:53 от Huba-Buba.
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
10-10-2007 - 08:15:42
Свободата и безотговорността са много различни понятия.
Нито си бил нито в момента си свободен човек - ти си безотговорен.
И сега всъщност може и да разбереш от какви хора имам нужда за да разширявам дейността - точно обратното на теб. На мен ми трябват хора, на които може да се разчита, че веднъж като си е поставил условията и аз съм ги приел няма да има след месец "Ама то всъщност се оказа, че не съм си направил сметката, трябва да ми увеличиш двойно заплатата..."
Такива дето да разчитам на тях за месец -два и могат да си свършат работат с лопата да ги ринеш. Ама за такива хора аз лично няма да си мръдна пръста да им осигурявам по-добри условия на труд, да мисля в переспектива.
И престани да се притесняваш за мен - аз мога и с такива хора да си изпълня ангажиментите. Обаче към такива хора просто нямам дългосрочни ангажименти - върши работа и се разделяме.
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
10-10-2007 - 11:58:21
Хе-хе
човече, спри да говориш глупости.
Аз което съм го обещал съм го свършил. Проблема е обратен. Като го свърша такива като теб почват да се услушват и да казват - абе я свърши и това и това пък после ще ти платя, щото ми е много спешно.
Явно пак ти е почнала да прескача плочата и въобще не четеш какво ти пиша. За това е по-добре да спра да споря с теб и да те оставя да си се въргаляш в калта, в която ти е мечтата да ме натиснеш и мен. Защото само по този начин може да направиш способните като теб - макар и привидно.
Пък и виетнамците имат добра приказка точно за хора като теб.
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
10-10-2007 - 13:12:17
Бъркаш - такива като мен си плащат. А това, че не са ти плащали е защото нямаш шанс да работиш за такива като мен, които си плащат.
Каквото повикало - такова се обадило.
Не се плаща в следните случаи:
1. Работодателят е неориентиран и приема мечтите на служителя за пазарна реалност. След време винаги идва момента в който разбира, че се е минал и почва да си го връща.
2. Работодателят е мутра и плаща, когато и на когото намери за добре. Отвреме навреме заплашва с трошене на крайници.
3. Служителят се е надценил и е успял да заблуди работодателя при приемането си на работа. Работодателят почва да се гаври за да може служителят сам да си напусне, че да няма после сблъсък със съдебната система.
4. Работодателят е държавата и тя обединява всички отрицателни неща на предходните три случая, като има и още smiling smiley
Няма случай при който работодателят да е професионалист, служителят да си е свършил работа и той да не му е платил. Избери си кой от случаите се е случил с теб.
Ако държиш да работиш с мутри, само защото имат пари и си мислиш, че лесно ги дават - си поемаш рисковете и не са виновни партизаните. Ако се мислиш за много хитър и търсиш балъци, които да ти дават пари, защото не са наясно - също проблемът си е твой, а не на шумкарите. Ако пък си си въобразил, че едниственото , което трябва да направиш е да омаеш някой с приказки на интервюто - си носиш последиците и няма какво да се оправдаваш с активните борциsmiling smiley
Запомни накрая, че повечето работодатели ще направят всичко възможно да задържат човека, който им носи печалба.
Re: За заплатите и начина на работа в БЪлгария
10-10-2007 - 14:16:21
Quote

Няма случай при който работодателят да е професионалист, служителят да си е свършил работа и той да не му е платил. Избери си кой от случаите се е случил с теб.

Аз отдавна разправям че има много от работодателите са дърво, но ти постоянно се опитваш да ме убедиш в противното. Но май за да се маскираш предпочете да продължиш с някакви анонимни обобщения.

Quote

Запомни накрая, че повечето работодатели ще направят всичко възможно да задържат човека, който им носи печалба.
Това е така но не винаги. Ако аз мога да произвеждам продукт за около 10 000 лева на месец, а те ми осигуряват поръчки за 2 000 няма как просто да им осигурявам печалба. И съответно да ме задържат.

Сега въпроса е, при твоето поведение - липса на уважение, липса на изслушване и други подобни рецидиви присъщи на бг първенятата към коя от изброените от теб категории "бизнесмени" ще те причислим. Или ще въведем една умишлено пропусната категория - дребния хитрец и нагаждач. Знаещ, на кой чиновник да се подмаже и плати и от кой служител или клиент да вземе в повече за да не е валат.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход