Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони

Публикувано от другата страна 
Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
16-02-2007 - 11:23:10
Motion,
Между къде е изборът ти - между Комунизъм (където всички са равни) или държавата Утопия?
За безобразията в природата плащаме ВСИЧКИ, и не виждам местата, където ще се скрием от природните катаклизми. Когато природата реши да отмъщава, за нея няма граници.
И какво трябва да направим ние, "слепите глупци" ?
Само да те попитам: ти през целия си живот направил ли си нещо за природата, или само щракаш по клавиатурата? Защото, аз съм правила и продължавам да правя.
Не ми е удобно, тук във форума, да пиша за собственото си участие в Екоакциите и собствения си пример, но ми омръзна , хора да сипят квалификации по чуждите несъвършенства. Погледни себе си. И понеже съм наясно, че си умен, може да не достигнеш до тезата, че си единствено правият.
Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
16-02-2007 - 11:35:25
Благодаря на Motion за линковете.
Може би трябва да се открие нова тема във връзка с отложените зони?
Тази се разрастна прекалено.
Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
16-02-2007 - 11:45:16
4ovek,

Не зная какво против имаш свестните хора по земята – не стига, че са единици на милиони, не стига, че повечето им се присмиват, защото ги смятат за идеалисти или наивници, не стига, че трябва да принизят мисълта и думите си до нивото на тълпата, за да ги чуе, не стига че се омаловажават или напълно пренебрегват техните усилия да станем поне малко по-човечни, но сега и ти – интелигентен човек, казваш, че един вид и тази надежда е излишна.
Всички не могат да бъдат Васил Левски или Майка Тереза, нали.
Значи като не, трябва поне да се опитаме да не им пречим и да подценяваме или отричаме тяхното значение и необходимост.

Именно защото живеем в такова профанизирано, комерсиализирано, и откровенно посредствено общество, в което думите (и кажи-речи всичко стойностно) вече нямат значение, а само употреба.

Несъгласен с цялата ти теза за героите. Няма никаква причинно-следствена връзка между героите (не знам дали забелязваш, но аз употребявам тази дума и малко алегорично) и световните войни или социалистическата епоха. И сори, ама Хитлер и Сталин не са герои winking smiley
В акта на даване на извънредни права и пълномощия няма нищо плашещо или фатално, ако става дума за хора, които работят за благоденствието на нацията, а не за това на групировки вътре или извън страната. Ясно е, че при съвременното международно и национално развитие няма как да не се наложи лавирането и комбинацията между интересите на хората с пари и тези на държавата, но затова и всеки не може да бъде истински лидер.
Така че, спокойно можеш да замениш думата „герой” с тази: „лидер”.

Ти, обаче, засегна един изключително важен според мен, въпрос – този за акта на обединяване, което може да постигне един герой/лидер.
Именно това е и най-сериозния ни бг дефицит днес!
Липсата на такива личности неизбежно доведе до състоянието на изолация, самоизолация и в крайна сметка до пълно деконсолидиране на обществото
(не, че българите се славим с големи традиции в това отношение ... горкият хан Кубрат – само ако знаеше какъв черен пророк ще се окаже за следващите няколко хиляди години ...)

Разглеждайки бг и без да се обвързваме задължително с думата „герои”, малкото хора, които наистина са носили в сърцето си идеала за безкласово общество и са решили да се борят за това, или са загинали преди т.нар. победа на 09.09. (ясно защо – защото не са свидили живота си, за разлика от страхливците и инертните), или са били убити след това (от разните му измекяри, лапачи и нагоденци в „социалистическата” власт).

Освен всичко останало, няма хора, които да са чисти и святи smiling smiley
Има просто хора, които виждат света като място, на което би могло да се живее по-добре, а това означава – място, където има наяве повече нормални човешки ценности като любов, доверие и взаимопомощ, и много по-малко сурогати от типа на парите, пошлостта и жестокостта.

Съгласен за либералните обществени отношения – имаме голям дефицит у нас, но се надявам, че нямаш предвид либерализъм от типа на НДСВ и ДПС, разбирай Милен Велчев (беше написал цяла статия човекът, представяш ли си ... той – защитник на либералната икономическа теория?!) и „емблематичния” Ах. Д. (с типично ориенталските му притворство, търгашество и лицемерни ходове).
[/color]
Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
16-02-2007 - 11:49:59
Zhimi Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря на Motion за линковете.
> Може би трябва да се открие нова тема във връзка с
> отложените зони?
> Тази се разрастна прекалено.


В тази тема има достатъчно много други, на които мястото им не е тук winking smiley
Но така се получи.
Ако искаш, ползвай тази за "Защитените територии и незащитената Природа"- аз така или иначе смятам да прехвърля всички мои бъдещи постове там smiling smiley
Натура 2000 се оказа по-интересна, защото става дума ПРЕДИ ВСИЧКО за пари ...
Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
16-02-2007 - 12:18:23
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> global,
> Много добре го каза. Ще допълня само, че природата
> не трябва да се "опазва". Просто не трябва да й се
> вреди. Именно от разтегливостта на разбирането кое
> е вредно за природата идват проблемите. Понеже не
> на всичко вярваме, пак на нас - собствениците и
> ползвателите - остава отговорността за спазването
> на правилата (писани или неписани), пречупени през
> собственото ни разбиране. В отношенията си с
> Природата трябва да бъдем пасивната страна. Към
> активните спрямо нея - да бъдем още по-активни.
>
>
Извинявай за причиненото неудобство, но подкрепям мнението на Zhimi, че тук отдавна се пише и на теми, които не се свързани само с Натура 2000.
Затова, съм изпратил своя отговор на този твой пост в темата "Защитените територии и незащитената Природа" smiling smiley



Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
16-02-2007 - 12:41:37
global Написал:
-------------------------------------------------------
> Джоан, права си. Понеже собствеността не се
> променя, /въпреки ограниченията/ просто прехврълих
> правото на бизнесмен, който от тук нататък да се
> грижи за природата. Истината тук, в този конфликт
> е, че разменната единица е природата. А когато тя
> е такава, тя ще бъде винаги жертвата.
> Между другото, това че спорните територии в
> МОМЕНТА са извадени от списъка, не означава, че
> няма отново да попаднат в него, през есента.
> Аз преди да направя продажбата, много мислих.
> Вече връщане назад няма. Плюс това, вече никой не
> може да ме нарича алчна и т.н. Така ще наричат
> бизнесмена, но той вече е свикнал.
> И мен ме боли за природата. Съпругът ми е маняк на
> тази тема. Искаш да ти дам лекарството. Ами то
> беше измислено, още по времето на Т.Живков. Има
> множество нормативни актове, които не бяха
> спазвани по отн. на строителството. И тепърва няма
> да се спазват...Алелуя...
>
Извинявай за причиненото неудобствор но съм поместил отговор на твоя пост в темата "Защитените територии и незащитената Природа" smiling smiley

Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
16-02-2007 - 16:07:13
Не нямам предвид ДПС и НДСВ като казвам либерален моделsmiling smiley Нямам предвид никой конкретно.
Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
16-02-2007 - 17:22:38
Имаме огромни различия в тълкуването на историята с теб и от там следват и разликите ни в идеите за развитието н а съвременното общество.
Хитлер и Сталин СА били герои за съответните общества. ТИ разглеждаш от днешна гледна точка, но милиони германци в началото на 30-те са открири в Хитлер героя , открили са Спасителя. Същото е положението и със Сталин. Може би нямаме различия в мнението какви последствия е имало това върху историята.
Аз лично не знам за нито едни случай в историята, когато Герой да е заставал на чело на обществото и това да не е водило до катастрофи.
Та прости ми , ама като чуя, че някой има радикални идеи за общото благо веднага ис представям как ме помъкват към банитеsmiling smiley
Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
27-02-2007 - 23:44:11
Въпросите на Натура 2000 продължават да бъдат един от акцентите в публичното пространство. В понеделник, 5 февруари 2007г., в Зала 3 на НДК, МОСВ направи среща по темата и сред въпросите, зададени от участниците беше и въпросът: има ли спекулативно изкупуване на земи, попадащи в списъците на защитените зони към Натура 2000. Присъстващите на срещата вероятно помнят, че това питане остана отворено за конкретни отговори.





Неправителствените организации, или поне едната част от тях, направиха собствено проучване по темата.





Изводите са следните:





1. Още през 2005г. е изготвен план за изкупуване на земи със статут на защитени зони (ЗЗ).





2. Авторите на това начинание са НПО, като същите тези организации изпълняват функцията и на експерти, определящи защитените зони, попадащи в Натура 2000 в Република България. (В България : Сдружение ”За Дива Природа и Сдружение “Зелени Балкани” са собственици на над 200 хектара блатни и влажни зони).





3. Създаден е фонд за изкупуване на земи, като до 1.12.2005г. в него има 70 000 лв.





4. Целта на тази акция е да се осигури по-добро “стопанисване” на защитените зони, по примера на други европейски държави. Акцията по изкупуването на земи е дублирана и с медийна кампания.





5. Спекулацията с цената на земите, включени в Натура 2000, създалото се обществено напрежение и манипулацията с екотероризъм имат един и същи корен.





6. Документът, от който са взети данните за настоящето съобщение може да намерите на адрес:


[www.bg-parks.net]




12/02/2007 г.

vlastta.com
Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
28-03-2007 - 15:02:37
Изкупуване на земи от НПО, които са ценни за защитата на определени елементи от природната среда, в България се практикува от 90-те години и продължава и сега.
Този процес няма нищо общо с програмата НАТУРА 2000.
Спекулациите много лесно могат да бъдат разсеяни, но стига да иска някой да прооучи въпроса.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход