Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
13-10-2008 - 02:09:01
Здравейте, предстои ми да се газофицирам, жилището ми е 140м2, с изолация отвън. имам изградена стара система с 2 конвектора 3кв 1 - 5 кв при 50С, 3 радиатора по 15 ребра и лира в банята. Кажете ми какъв котел да си купя, (хем икономичен хем и данесе чупи), конкретно марка и модел като искам дане се получава студена въла при спиране на топлата вода за 2-3 мин и после отнова да се пусне, сега имам проточен бойлер и този му ефект съм го намразил.
Благодаря на всички предварително
Re: Моля за съвет за газови котли
13-10-2008 - 11:02:17



Мисля че е решено. Това котле не изглежда с лоши показатели ще се хвърля в голямото море наречено газификация пък ако ще чудо да става. Ако някой иска да каже нещо по въпроса сега е момента после ще е късно
Въпреки това приемам все още предложения за маломощни котлета до 18 кв

Благодаря ви
Re: Моля за съвет за газови котли
14-10-2008 - 23:27:52



Моля ви хора дайте все пак някакви модели котли до 18 кw кондензни и конвенционални и ако може инфо за тях



Моля ви, моля ви , моля ви
Re: Моля за съвет за газови котли
16-10-2008 - 00:27:02




ехоооо
явно всички са на стройко
Е сега я овапцахме
Моля за съвет за газови котли
21-10-2008 - 00:41:09
Привет на всички специалисти ( и не толкова!).

Дайте мнение за котел ACV Prestige Exellence 24 kW, с вграден водосъдържател 62л, кондензен тип, мин мощност 5.9 кW. Ще отоплявам 3 стаи общо 75 кв.м. и баня 5 кв.м. , ново строителство с външна изолация и изолация на тавана, север/юг. Това което ме блазни е, че е кондензен и че ще имам топла вода веднага и на "корем", без флуктуации на температурата.

Само че и цената му е добра - 3500лв, а и е с малко по-големи габарити 100/52/53. Няма как да използвам бойлер със серпентина при друг вид котел. Има ли други варианти, ако наблегнем първо на топлата вода, второ на отоплението и трето на месечните сметки за газ?

Благодаря предварително!
Re: Моля за съвет за газови котли
21-10-2008 - 19:00:34
икси Написал:
-------------------------------------------------------
Няма как да
> използвам бойлер със серпентина при друг вид
> котел.

Не разбрах това изречение - нямаш място, където да сложиш бойлер със серпентина ли? Иначе всеки производител си има модели с интегриран водосъдържател. Колкото до цитирания - не вярвам да е лош. но много екзотичен ми се струва и не знам как ще е с частите и сервиза.


Re: Моля за съвет за газови котли
21-10-2008 - 21:11:18
Извинявам се малко лаконично се изразих...

Бойлер си имам и сега, електрически(задължителен за Варна!), 120л, но не предвидих да е със серпентина, т.е. нямам прокарани тръби за серпентината. Не ми се ще да къртя плочки,поставени само преди 2г, а също и да си опасвам банята с тръби, за да докарам топла вода до отоплителния контур на бойлер със серпентина...

Смятам, че най-елегантния начин за топла вода е двуконтурено котле кондензационен тип свързано с бойлер със серпентина.Така чрез малката мин. мощност от примерно 6-7 КW, се поддържа постоянен обем от загрята вода. За съжаление това го установих едва сега, а не преди няколко години, за да подготвя водната инсталация

Котелът ACV е белгийски, от фирма Proximus Eng. ЕООД (http://www.proximus-bg.com/) известни с технологията си "tank in tank".

Благодаря за съдействиято, LazarG!
Re: Моля за съвет за газови котли
21-10-2008 - 22:18:29
Да, сега се сетих за доставчика, фирмата е сериозна. Не е задължително бойлера да е в банята, има красиви правоъгълни, които се поместват в кухнята - под или над плота
Re: Моля за съвет за газови котли
27-10-2008 - 12:32:47
Здравейте отново!
Както е казал поетът: хубавите работи бавно стават!
А строителството в България още по-бавно :cry:
Но това си има и добри страни - дава време за размисъл....
Та накрая стана ясно , че:
1. ако котлето е по-дебело от 25см. входната врата на апартамента няма да може да се отваря нормално до край sad smiley
2. единствения вариант за такива размери, който намерих е на Иммергаз с моделите Еоло Стар, Еоло Мини,Еоло Майор от конвенционалните и Виктрикс от кондензните.

Въпросът ми е:
1.кой от изброените модели е от най-ново поколение и
2.в крайна сметка при мека зима (като миналогодишната в София) кондензния котел с долна граница на модулация 5кВт или конвенционалния с дална граница 9кВт ще направи по-голям разход на газ
3.имайки предвид разликата в цената между кондензен и конвенционален котел и хипотетичната консумация на газ - кой е по-изгодния(по-евтин)вариант т.е. цена на притежание и ползване?

Предварително благодаря за съветите!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-27 14:26 от cuno.
Re: Моля за съвет за газови котли
27-10-2008 - 21:35:17
Имам следния въпрос:

разстоянието между изведените тръби за радиатор е 230см. т.е. 28 алуминиеви глидера при H 600. Казаха ми, че съпротивлението им би било твърде голямо. Стоманен радиатор при тези размери дали има по-малко съпротивление или просто трябва да се намали надлъжното разстояние между тръбите?

Благодаря!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход