Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
27-08-2008 - 23:30:06
Здравейте, smiling smiley

Дойде ред и аз да се включа в този исторически форум. Исторически, защото началото му датира от преди няколко години. Трябваха ми около седмица усилено четене за да прочета всичко. Имам усещането, че вече познавам някои от вас. Искам да изкажа своето уважение и възхищение към хората, които помагат на всички нас бъдещи и настоящи потребители на газовите бойлери. Благодаря на petkok, който бе един вид основателя тук, на griffin, Duck13, LazarG, Zhimi, 2v6, да ме прощават тези, които пропускам, не е нарочно. Момчета и момичета супер сте - Благодаря !!!

И така вече като "специалист", да попитам:

1. Има ли други сносни модели стенни, некондензни, двуконтурни, котли с ниска долна граница на мощността (5кв) освен Проксимата на Мора moody smiley:

2. Как да избера вида на радиаторите, колко вида изобщо има, как съответстват на котела, към който ще се включат, с по колко глидера всеки и т.н moody smiley:
3. Как да разбера, колко литра гореща(като за къпане) вода тече нормално от един душ? Дори не знам, колко градуса е топлата вода, с която се къпем moody smiley:

4. Може ли да си купя радиатори и котел от фирма, а приятели да ми я монтират, и как влияе това на гаранционните условия moody smiley:

5. Дневните и седмичните програматори отделно ли се купуват? Колко и какви ми трябват? Датчици външни, вътрешни... moody smiley:

6. И още колко неща за които не съм помислил... moody smiley:
Апартамента, за който говоря е: максимум 55 кв., височина=2,2м, 2 стаи - хол(24кв) и спалня(15), една баня мах(5кв) с 1 лира(Бог знае къв модел), ново строителство, алуминиева дограма, външна изолация, северо-източно изложение. Котела е предвиден в хола. Има прекарани тръби в подовата замазка за радиаторите в 2-те стаи и лирата в банята, както и за БГВ навсякъде, както и за газ за готвене и бойлер в банята, колектор.

По цял ден ще сме на работа, дори събота и неделя(да го ева :g: ). Трябва ни отопление и БГВ.

Сигурно съм пропуснал нещо в инфото, но като за начало е добре.

Благодаря предварително.
clap: !!!Супер сте!!! clap:
Re: Моля за съвет за газови котли
28-08-2008 - 17:39:40
1 - Junkers Ceraclass 18kw - 6kw долна граница или Vaillant turbotec 20kw - започващ от 7.7kw или кондензен някакъв

2 - Панелни или алуминиеви

панелните са: турски - ефтини (или бяха), хубави лесно се почистват
австийски - мощни масивни - леко по скъпи

алуминиевите са: български - зле боядисани, маломощни
испански и италиански - добре боядисани, мощни, ляти, много скъпи

за мен панелните са идеални.

3 - Тялото ти е около 37 градуса и се предполага че се къпеш с толкова +- 3-5 градуса
Нормата за душ е 8л/мин,
което ще рече, че ти трябва 8л/мин около 45 градуса вода, със загубите по тръбите,
ако входящата ти е 10 градуса значи 8л/мин при делта t = 35 градуса

4. Може - търговеца поема гаранцията на уредите приятелите ти на инсталацията
( В българия става мелето обаче с това)
препоръчвам да си го направиш всичко с фирма може и по ефтино да ти излезе, много фирми има промоционални отстъпки за комплексни изплънения.

5. Отделно се купуват програматорите освен ако няма някоя промоция.
за Junkers ни ти препоръчвам тяхните програматори а например Honeywell,
а за Vaillant Calormatic 330 е идеален заради модулацията свързана с температурата на мястото където е монтиран.
Само трябва да си избереш добро място - вътрешна стена далеч от врати прозорци, пряка слънчева светлина, телевизори, хладилници и други излъчващи топлина, на нивото на очите и т.н

6. Така са днешните кутийки 55 кв. ами ако е 4 5 членно семейство.....
sad smiley

Re: Моля за съвет за газови котли
28-08-2008 - 20:40:28
clap: Абсолютно точно и изчерпателно е мнението на V1LeaD, с една малка забележчица - Turbotek VUW 202/3-5 модулира до 6,8 Kw, а това 7,7 беше за стария Turbomax! clap:
Re: Моля за съвет за газови котли
28-08-2008 - 23:31:28
А сега ако хвърлите на нашето внимание и няколко фирми които си вършат качествено работата ще сте най най най яките хора на света.
Защото са се навъдили едни "мноооого добри" които са готови да ти продадат и климатик за да се охлаждаш през най студените дни, че котелът направо ти прави баня в хола а е толкова икономичен че овергаз ти плащат за това, че си станал потребител на газ. А накрая ела да видиш как 200-300 лв на месец е не стигат за двучленно сем. които са си в къщи 10 дни в месеца.
Та моля ви младежи и девойки бъдете добри с нас и подайте един пояс в морето от "качество"
Ако не пояс поне сламка, удавник и на сламка се радва. :}

Преклон пред патилите и знаещите .
Re: Моля за съвет за газови котли
29-08-2008 - 06:39:01
V1LeaD Написал:
-------------------------------------------------------
>> 5. Отделно се купуват програматорите освен ако
> няма някоя промоция.
> за Junkers ни ти препоръчвам тяхните програматори
> а например Honeywell,
>>

едно малко уточнение:
Junkers модулира горелката само със собствените си програматори, например TRZ12-2. Цена около 145 лв. Honeywell поддьржа само он оф режим.

Re: Моля за съвет за газови котли
29-08-2008 - 08:40:10
inging Написал:
-------------------------------------------------------
>
> едно малко уточнение:
> Junkers модулира горелката само със собствените си
> програматори, например TRZ12-2. Цена около 145 лв.
> Honeywell поддьржа само он оф режим.
>
>


Супер - незнаех признавам си.
Никъде не пише че е така и по пътя на логиката само с 2 жици мислех че и TRZ12-2 е on/off - иначе honeywell имат много готин дизайн, интерфейс, функции

Дай малко повече инфо ако разполагаш за модулирането с този програматор!
Благодаря предварително!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-29 08:43 от V1LeaD.
Re: Моля за съвет за газови котли
29-08-2008 - 22:35:03
Здравейте!
Предстой ми газификация и имам няколко въпроса, ще съм благодарен ако някой ми помогне.Къщата ми е на 3 етажа по 120 квм.Инсталацията ми е гравитачна, отворена с котел на твърдо гориво, искам да си оставя сегашния котел, за да имам алтернатива.Проектанта ми каза, че няма проблем и сега чакам офертата.Предлагат ми котел "Термомакс" 48 КВ, чугунен, наземен.
Въпросите ми са:
1.Котлите на Термомакс добри ли са?
2.Колко пари горе-долу ще ми струва отоплението на месец(на твърдо гориво на месец ми излиза 400-600лв)?
Re: Моля за съвет за газови котли
30-08-2008 - 00:54:39
Quote

Junkers Ceraclass 18kw - 6kw долна граница или Vaillant turbotec 20kw - започващ от 7.7kw

кой ги предлага и за каква сума?
Re: Моля за съвет за газови котли
30-08-2008 - 09:26:27
За Vaillant Turbotec 6,8-20kW (както и за всички други модели) в сайта на вносителя Газкомфорт си избираш оторизирана фирма-инсталатор от твоя регион и се обръщаш за съдействие към нея (от консултации до монтаж).
За Junkers не знам.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-30 09:28 от LazarG.
Re: Моля за съвет за газови котли
30-08-2008 - 10:41:15
toho83 Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте!
> Предстой ми газификация и имам няколко въпроса,
> ще съм благодарен ако някой ми помогне.Къщата ми е
> на 3 етажа по 120 квм.Инсталацията ми е
> гравитачна, отворена с котел на твърдо гориво,
> искам да си оставя сегашния котел, за да имам
> алтернатива.Проектанта ми каза, че няма проблем и
> сега чакам офертата.Предлагат ми котел "Термомакс"
> 48 КВ, чугунен, наземен.
> Въпросите ми са:
> 1.Котлите на Термомакс добри ли са?
> 2.Колко пари горе-долу ще ми струва отоплението на
> месец(на твърдо гориво на месец ми излиза
> 400-600лв)?
>

Не знам по колко ще плащаш, но съм сигурен, че тази гравитачна отворена система не е най-ефективното решение, както и този тип котли - стоящи, чугунени. Освен това тази система е голяма и ако се ползва в ненатоварен режим също ще води до преразход. Ако ще се изключват радиатори този котел не е най-доброто решение - все пак дай някакви данни за него, че нещо не можах да намеря.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход