Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
08-07-2008 - 15:07:35
Така-аз да Ви го напиша пък който иска да ме или да не ме слуша.Ако сте решили да се газифицирате-слагайте само кондезен котел и задължително да има и бойлер вътре поне за 50литра вода(кояте ще бъде винаги топла)-това Ви го пиша от опит който иска да изпита ПЪЛНОТО удоволствие от газифицирането.А ако не искате този кеф,слагайте от най ефтинкото.
Re: Моля за съвет за газови котли
08-07-2008 - 21:45:39
Може и да си прав, но всеки случай е индивидуален!
Re: Моля за съвет за газови котли
09-07-2008 - 17:12:18
Здравейте!
Прочетох всичките 78 страници от темата clap: - отне ми три дни!
От цялата работа май съм ограмотен до степен да напиша статия в някой наукоподобен вестник winking smiley
Но...
Искам да попитам: има ли участник от форума от София , които да дойде на място да види инсталацията в жилището и да ми предложи вариант за котле със оптимално съотношение цена/качество?
Re: Моля за съвет за газови котли
10-07-2008 - 08:16:44
cuno Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте!
> Прочетох всичките 78 страници от темата - отне
> ми три дни!


clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap:
Браво за упоритоста.
Успех в избора на котела.
Re: Моля за съвет за газови котли
14-07-2008 - 23:05:53
страхотен форум, явно има хора които ги разбират нещата.
моля за кратък и простичък съвет
отоплявам четириетажна къща с РЗП около 400 кв.м., мощността на отоплителната систена е изчислена на 40кв, имам и 400 литров бойлер със серпрнтина.
Вече съм решил да си слагам кондензен котел, но имам въпрос във връзка с направените ми две предложения:
Кой котел да предпочета - 50кв Виктрикс на Имергаз или 44кв на ДеДитрих?
Инсталацията рядко ще се ползва на пълна мощност, и горе-долу съм в голяма чуденка между италианския и немско-френския котел. Моля ако някой има впечатления или мнения по въпроса да даде съвет!
Re: Моля за съвет за газови котли
15-07-2008 - 09:50:25
Re: Моля за съвет за газови котли
Изпратено от: jeff (IP съхранено)
Дата: July 14, 2008 11:05PM

страхотен форум, явно има хора които ги разбират нещата.
моля за кратък и простичък съвет
отоплявам четириетажна къща с РЗП около 400 кв.м., мощността на отоплителната систена е изчислена на 40кв, имам и 400 литров бойлер със серпрнтина.
Вече съм решил да си слагам кондензен котел, но имам въпрос във връзка с направените ми две предложения:
Кой котел да предпочета - 50кв Виктрикс на Имергаз или 44кв на ДеДитрих?
Инсталацията рядко ще се ползва на пълна мощност, и горе-долу съм в голяма чуденка между италианския и немско-френския котел. Моля ако някой има впечатления или мнения по въпроса да даде съвет!


здравейте,jeff
уредът на IMMERGAS -VICTRIX 50
o стенен кондензен котел
o само за отопление
o модулация на мощността 10-50 kW
o ефективност при:
80/60° С – 98.3 %; 50/30° С – 106 %; 40/30° С – 107 %
o автодиагностика
o система против замръзване
o комплект трипътен вентил за БГВ – опция
o стаен термостат – опция
o контролер за зоново управление до 8 уреда
o каскадно свързване на 8 котела от 50 kW
с плавна модулация на мощността 10-400 kW
o каскадно свързване на 8 котела от 50 kW
с плавна модулация на мощността 18-576 kW
o размери 950, 600, 525 мм

Вносител на този котел е АМАКС ГАЗ ООД СОФИЯ
тел на амакс газ: 02/9622144
с адрес:София 1700, бул. Акад. Ст. Младенов № 17
ако сте от София на този адрес може да се ориентирате за сградата /4-етаж/
[www.bgtherm.com]
най - добре е да посетите колегите на място - потърсете Веселка Стоянова или Светльо, същите могът да Ви консултират на място!
това ,че са Ви препоръчали Victrix 50кв. не означава , че разходът му спрямо ДеДитрих 44кв ще е по голям
Victrix 50кв е с плавна модулация на мощността от10кв до 50кв.




Re: Моля за съвет за газови котли
15-07-2008 - 10:09:17
Re: Моля за съвет за газови котли
Изпратено от: lubomir_71 (IP съхранено)
Дата: July 6, 2008 11:02AM
Здравейте
Тази година и аз реших да се газифицирам.В офертата която ми направиха ми посочиха котел RADIANT RBS 24mini turbo. Kakво е вашето мнение. Ако си взема едноконтурен котел задължително ли трябва да се върже към водопровода,защото там където ще сложя котела ,за да захраня с вода трябва да прекарам 30 метра тръби.


ако уредът е едноконтурен не е нужно да бъде свързан към водната инсталация - вие може да използвате например лирата /ако имате в мокрото/ за да напълните инсталацията защото пълненето е еднократно при едноконтурен котелsmiling smiley) освен ако имате теч в системата след това.
не е задължително ако котелът е двуконтурен да имате 30 метра тръби може да се окажат по малко ако се огледате добре например : да се хванат инсталаторите под батерията в кухнята ако сте с един водомер и е стояща на плот smiling smiley) трябва добре да се огледа и да се обмисли а Вие познавате най-добре жилището си!

но мисля че е прав ali_deli.abv
Дата: July 8, 2008 03:07PM
Така-аз да Ви го напиша пък който иска да ме или да не ме слуша.Ако сте решили да се газифицирате-слагайте само кондезен котел и задължително да има и бойлер вътре поне за 50литра вода(кояте ще бъде винаги топла)-това Ви го пиша от опит който иска да изпита ПЪЛНОТО удоволствие от газифицирането.А ако не искате този кеф,слагайте от най ефтинкото.
.......... защото ремонт на жилище и освежаване се прави през 3-4 години а котлът не се сменя на толкова smiling smiley)


Re: Моля за съвет за газови котли
18-07-2008 - 13:00:04
ali_deli.abv Написал:
-------------------------------------------------------
> Така-аз да Ви го напиша пък който иска да ме или
> да не ме слуша.Ако сте решили да се
> газифицирате-слагайте само кондезен котел и
> задължително да има и бойлер вътре поне за 50литра
> вода(кояте ще бъде винаги топла)-това Ви го пиша
> от опит който иска да изпита ПЪЛНОТО удоволствие
> от газифицирането.А ако не искате този
> кеф,слагайте от най ефтинкото.


от 3-4 години съм на газ ..отначало сложих боилер както казваш...установихме обаче , че когато падне температурата на водата в боилера -котела се включва за да подържа температурата по този начин се качи консумацията на газ , след това промених системата като боилера го оставих само на ток -като резервен , а диретно смених котела и топлата вода сега идва само когато пусна топлия кран-по този начин котела не се включва когато нямам мужда от топла вода , така спестих доста сметка и сега съм си доволен
всеки сам си решава
Re: Моля за съвет за газови котли
19-07-2008 - 09:05:59
Re: Моля за съвет за газови котли
Изпратено от: dival (IP съхранено)
Дата: July 18, 2008 01:00PM


ali_deli.abv Написал:
-------------------------------------------------------
> Така-аз да Ви го напиша пък който иска да ме или
> да не ме слуша.Ако сте решили да се
> газифицирате-слагайте само кондезен котел и
> задължително да има и бойлер вътре поне за 50литра
> вода(кояте ще бъде винаги топла)-това Ви го пиша
> от опит който иска да изпита ПЪЛНОТО удоволствие
> от газифицирането.А ако не искате този
> кеф,слагайте от най ефтинкото.



от 3-4 години съм на газ ..отначало сложих боилер както казваш...установихме обаче , че когато падне температурата на водата в боилера -котела се включва за да подържа температурата по този начин се качи консумацията на газ , след това промених системата като боилера го оставих само на ток -като резервен , а диретно смених котела и топлата вода сега идва само когато пусна топлия кран-по този начин котела не се включва когато нямам мужда от топла вода , така спестих доста сметка и сега съм си доволен
всеки сам си решава


..........
опитът Ви от практика , само потвръждава това което винаги съм твърдял и препоръчвал :
НЕ СВЪРЗВАЙТЕ БОЙЛЕР СЪС СЕРПЕНТИНА КЪМ ГАЗОВ КОТЕЛ КОЙТО НЕ Е ПРОИЗВЕДЕН ЗА ТАКАВА ЦЕЛ!
не искам да се повтарям но не е възможно при стандартен бойлер серпентинов /3кв. на серпентината да нямаш загуби на газ!
Но...ali_deli има нещо съвсем друго предвид и то е :
в момента на пазара има газови котли с обемен бойлер , както и котли с възможност за монтаж към тях на серпентинови бойлери който са произведени за такива котлиsmiling smiley)
всички сериозни фирми производители на газови котли имат застъпени в гамата си
-котли с обемни бойлери
-котли за отопление с възможност за монтаж на такива обемни бойлери -80-120-200литра....
....
или накратко казано котлите са снабдени с трипътни задвижки и температурни сонди... и са произведени точно с цел да не се получават тези загуби за които Вие говорите.
още повече , че външни такива бойлери позволяват да бъдат свързани и към слънчеви колектори - двусерпентинни...



Re: Моля за съвет за газови котли
23-07-2008 - 16:31:05
profesora Написал:
-------------------------------------------------------

> опитът Ви от практика , само потвръждава това
> което винаги съм твърдял и препоръчвал :
> НЕ СВЪРЗВАЙТЕ БОЙЛЕР СЪС СЕРПЕНТИНА КЪМ ГАЗОВ
> КОТЕЛ КОЙТО НЕ Е ПРОИЗВЕДЕН ЗА ТАКАВА ЦЕЛ!
> не искам да се повтарям но не е възможно при
> стандартен бойлер серпентинов /3кв. на
> серпентината да нямаш загуби на газ!


"Стандартните бойлери" със серпентина от рода на Tesy и Дипломат са с над 10kW мощност на серпентината при температура на загряващия флуид от 80 градуса.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход