Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прескочете пльокерите, работете само с адвокати за да избегнете проблеми при покупка или продажба на НИ.

Публикувано от 149лв.\м2 
Quote
valsodar
Дичо, по отношение на проблемните клиенти всичко си опира до това какъв предварителен регламент ще си създадеш.

Повече от 15 години съм работил като брокер ( в друга сфера), имал съм не един и двама проблемни клиенти, сред които със сигурност и луди, но... търсил съм начини и съм ги намирал. В крайна сметка, ако наистина се окаже че с един клиент не можеш да работиш, ами просто му казваш да се обърне към някой друг - с това света не свършва, нали?
Но, знаеш ли какво съм забелязал от опита си досега?!
В немалко случаи именно най-проблемните ми клиенти след време са се превръщали в най-сигурните ми клиенти. Парадоксално, ако го гледаш само от една страна, но ... вярно.

И на последният ти въпрос - именно работа от подобен сорт и характер в сферата на посредническите услуги нерядко изисква твоето ниво да е далеч по-високо от това на тези, с които работиш, защото е по-лесно умен човек да се направи на прост, отколкото прост на умен!

Здравей,
Предполагам като брокер в друга сфера визираш "застрахователната" или "борсовата" сфера.
Нека и аз напиша нещо по този въпрос:
До преди една/две години, на всеки 3 човека един беше застрахователен посредник (агент). Защо - еми много просто - заради комисионната. Тя беше над 20%, и на хората им стигаше да застраховат личния си автомобил и този на някой от семейството/фамилията, и получаваха едни 200 - 300 лева веднага.
И какво стана - намалиха комисионните, въведоха застраховка на застр.посредник и т.н. - знаеш ли колко "действащи" останаха - стотици ПЪТИ по-малко. И така трябва - не може като попитам някой "посредник" какво е покритието на застраховката, какви клаузи включва и какви изключва, какво следва да се направи при застр.събитие и т.н. - да вдигат рамене и посочват че в общите условия го пишело.
Така е и при имотните посредници - вече се убедих че повечето от тях и хабер си нямат за какво иде реч, ама абсолютно.
Даже в публикуваната от мен обява (сам съм си я оформил - може да не е перфектна), когато ме "надушиха" брокерите, една ми разправя - Вие доста добре и изчерпателно сте описали всичко....и продължава: А на кой етаж е апартамента, колко стаи е, какви са подовите настилки ...СМЯХ - СМЯХ и пак СМЯХ. Та нали го пише - или не може да четат, или ме изпробват. По-скоро ме навежда на мисълта, че изобщо не поглеждат и не им се занимава. Е как тогава СЪВЕСТНО да си вършат работата. Единия "брокер" даже е описал блока като ЕПК. Обадих му се да корегира тази част - и.проблем - не съм бил прав, разбираш ли. Това не е тухла,3 а ЕПК - и то защото нямало толкова високи тухлени кооперации. 20 минути спорехме по телефона, и когато му заявих да преустанови незабавно обявата, изведнъж омекна като червей - не му се вярвало, разбираш ли. Та това ли е посредника? Еми като беше идвал да гледа да беше попитал, да беше "боднал" нокътчето си на малкото пръстче в стената да разбере. Малоумник.
Тка че въпроса за компетентостта на брокера завинаги ще остане отворен, ако не бъде уреден по-строго със законови мерки.

Поздрави на всички.
Quote
spgufi
Отговарям само за себе си - имам достатъчно свободно време и тук се забавлявам с комплексари, освен това имам брокери, които работят за мен. Друго ?

Мен ли визираш като комплексар?
Мен ли визираш като комплексар?
------------
Не. Засега.
Тка че въпроса за компетентостта на брокера завинаги ще остане отворен, ако не бъде уреден по-строго със законови мерки.
----------------
Предлагам да вземеш да се позамислиш, преди да продължиш да пригласяш на поплювковците тук, какво ще кажеш ? Като със закон е определено да имаш медицинско образование, за да работиш като лекар, да не би всички лекари да са еднакво добри, или еднакво лоши ? Тук закон не помага , в нашата работа е като във всяка друга , има всякакви - възпитани и не , умни и не, можещи и не, какво странно има ?
Quote
spgufi
Мен ли визираш като комплексар?
------------
Не. Засега.

А кога?
В момента ме преценяваш ли?
Не мислиш ли че доста си позволяваш с тези думички?
До този момент дори и не си помислих че може да получа такъв отговор, но явно че може.
Не мислиш ли че доста си позволяваш с тези думички?
---------------
Не мисля. Пробвай пак.
Дичката е в форума защото има много свободно време. аз бих казал всичкото време, защото има по 1 сделка на година. Ама после ние сме били комплексари.
Е, по една на година, за 21 години колко прави ? В пъти повече от теб , нали поплювко ? Ще ти липсвам, защото отивам да взема първият си комисион за тази година, който най-вероятно ще се окаже единствен, ма те ни реви за мен, все ще се оправя някак, я мама и тате, я внуците ми....
Quote
spgufi
Тка че въпроса за компетентостта на брокера завинаги ще остане отворен, ако не бъде уреден по-строго със законови мерки.
----------------
Предлагам да вземеш да се позамислиш, преди да продължиш да пригласяш на поплювковците тук, какво ще кажеш ? Като със закон е определено да имаш медицинско образование, за да работиш като лекар, да не би всички лекари да са еднакво добри, или еднакво лоши ? Тук закон не помага , в нашата работа е като във всяка друга , има всякакви - възпитани и не , умни и не, можещи и не, какво странно има ?

Ако всички брокери са като теб - то големи философи сте, да знаеш!!!
Но дървени:}
Разбира се че трябва да има закон - как иначе. Ти не си ли чувал. И не всеки лекар с медицинско образование може да практикува - чувал ли си това?
Искам да кажа, но явно не можеш да проумееш, че не може да има законна работа, която да не е регламентирана. А това действие не се прави от съпруга ти (съпругата ти), а от определен компетентен държавен орган. Така е за всичко друго, така трябва да е и за т.н. ваша гилдия - на самопризваните професионалисти. Ако и за това не си съгласен - то дори няма и да сте професионалисти по закон, а по призвание*ok*
Но явно никой досега не ти го е казал в очите или не си искал да го приемеш - или не можеш:cry:
Истината е следната - за да работиш (ако работиш де) такава дейност, трябвада се спазват някакви норми - на интелигентност, на познание по определени области, на коректност при взаимоотношения, но добросъвестност и прочие. Надявам се думите да не са ти чужди*smiley_ahh*
А всичко това се обвързва в т.н. "правна рамка", или закон.
Всичко останало е демагогия и пълна самоинициативност, от страна на неуспели в "специалността" си хора.
Колкото и да не ти се вярва - така е.
Попитай един треньор по физическа култура в начално училище дали не е искал да бъде велик спортист?
Какво пречи на 1/ от писателите тук да са като теб - брокери?
Нищо ще кажат някои - не - нямат време да се занимават с глупости, а си вършат работата. Простичко е. Какво му е сложното - една регистрация, едно "стайче" с бюрце за папки, едни "кражби" на оферти, евентуааааааааааално малко реклама - и хоп - току някои се излъгал и ти дал парички.
Единственото лошо нещо е, че такива като вас се опитват да влияят върху пазара - тук купувай, тук не е хубаво, този е прекрасен, този е перфектен, няма да сгрешиш, сега ще ти покажа разликата и т.н. И това ако е професионализъм?
Ще те призная за професионалист ако ме убедиш да си закупя имот в Суходол?! Хайде.
Quote
greenbul
Не сте прави. Бльокитата понякога са безценни. Я вижте съседната тема. Нима мислите, че адвокат ще се сети да ти каже да сложиш снимката с разпределението последна и да туриш ароматизатор в апартамента.

А мантра кой ще ти напише? Само текст от вида "уникално предложение, в тих но същевременно комуникативен район в близост до училища и детски градини ..." струва едно 3-4000 лева.

А пък и лелките трябва от нещо да живеят. Хубаво адвокатитите имат образование, а останалите какво, да легнат и да умират ли?

Ееееееееееееееееееееееееееееееееееее, недей така пък и ти.
Как да не знаят какво да правят - еми това с ароматизатора е фикс идея.
И това с освежаването с боя, с латекс и прочие. Та тези които идват и го видят какво ще си кажат - виж коооооооооолко е хубавичко и ще го купят веднага - нали?!
Напротив - никой не харесва замаскирани неща - всеки иска да види нещото коуто купува в истинския му вид, а ако си го замаскирал - точно обротното, опитваш се да прикриеш доста неща.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход