Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прескочете пльокерите, работете само с адвокати за да избегнете проблеми при покупка или продажба на НИ.

Публикувано от 149лв.\м2 
валсодаре, нещо не си ме разбрал, някога да съм казвал, че не се справям ? Единственото, което твърдя, е че не може да искаш брокерите да сме само образовани, интелигентни, възпитани, след като ние сме точно като останалите - има всякакви.
----------
именно работа от подобен сорт и характер в сферата на посредническите услуги нерядко изисква твоето ниво да е далеч по-високо от това на тези, с които работиш
-------------
Ето това вече е безмислица. А защо е така ще разбереш, ако прочетеш отново горните два реда. Всъщност цялата работа дойде от безкрайните вопли на поплювковците тук как брокерите били необразовани, били изедници, били не знам си какви, а вие клиентите ?
Според мен всеки да си се занимава за каквото е учил. Няма защо брокита да се пънат да се занимават с юридическата част. Тук е ролята на държавата да не допуска некомпетентни хора да предоставят услуги, за които нямат нужната квалификация. Има си адвокати и юристи за тази работа. Хубаво, някои продавачи ги мързи да си отключват и заключват апартаментите и не желаят да си губят времето с псевдо купувачи, гледащи от любопитство - наемат си брокер и да си се разбират каквото им душа сака - ако искат на оглед, ако искат на твърда сума, ако искат на процент - тяхна си работа. Не подкрепям обаче онзи момент дето клиентите сами си ровят обявите из нета, сами си ходят по огледи и накрая някаква лелка им натриса "услугите" си. Това е като с циганетата по кръстовищата. Може на някои да им е нужно измиване на стъклото или да изпитват удовлетворение, че са помогнали на децата с някоя стотинка, но аз не желая услугата измиване на стъкло.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Няма защо брокита да се пънат да се занимават с юридическата част. Тук е ролята на държавата да не допуска некомпетентни хора да предоставят услуги, за които нямат нужната квалификация. Има си адвокати и юристи за тази работа.
------------------
Това пък що за глупост е ? Иначе се засягаш като казвам, че идея си нямаш ! Брокерите не предоставят услуги, за които нямат квалификация, ама ти няма как да го знаеш, единственото което знаеш , е да плюеш.
Услуги се предоставят не от компетентни, а от желаещи да си свършат работата хора. Да не говорим, че строго правното значение на "компетентен" означава "такъв, който има право", което изисква специална законова база, каквато доколкото знам липсва. Имаш ли желание за работа си я вършиш, а проблемът при брокерите е, че рядко се попада на някой, който иска да си върши работата и се подготвя за това.
Quote
spgufi
Това пък що за глупост е ? Иначе се засягаш като казвам, че идея си нямаш ! Брокерите не предоставят услуги, за които нямат квалификация, ама ти няма как да го знаеш, единственото което знаеш , е да плюеш.

Не знам, не знам. Мен лелките все ми обясняват колко опасно било без техните проверки за тежести. Това било толкова сложна и отговорна процедура, щото само лелки компетентни колко тех могат да я извършат. Всичко останало било рисково и жив хазарт със спестяванията.

Но да се върнем на темата. Да предоставят каквито си щат услуги на този, който ги е наел и да не се бутат където не им е работа, предоставяйки "услугите" си на хора, които въобще не са им изпотребвали.

Пазарът е достатъчно изнервен, че да намесваме и лелки, които да провалят сделките в стремежа си да заработят нещо за себе си.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Не знам, не знам. Мен лелките все ми обясняват колко опасно било без техните проверки за тежести. Това било толкова сложна и отговорна процедура, щото само лелки компетентни колко тех могат да я извършат. Всичко останало било рисково и жив хазарт със спестяванията.

Но да се върнем на темата. Да предоставят каквито си щат услуги на този, който ги е наел и да не се бутат където не им е работа, предоставяйки "услугите" си на хора, които въобще не са им изпотребвали.

Пазарът е достатъчно изнервен, че да намесваме и лелки, които да провалят сделките в стремежа си да заработят нещо за себе си.
-----------------
Глупост след глупост, не се ли умори ? Особено последното ти изречение е върхът на глупостта ти. Изнервен може да си ти, ама не и пазара.
Дичо, основната ми мисъл е в това, че когато работиш като посредник, трябва да намериш нужният подход спрямо конкретната ситуация.
Дори и той да се изразява в това, да слезеш до нивото на събеседника си, за да бъдеш правилно разбран от него.
Иска се търпение, иска се усет, иска се опит във воденето на диалог. И това са все неща, които не се преподават.
Така, както не се преподава и специалността "брокер на недвижими имоти" , (поне доколкото съм запознат).

Има си просто специалности, за които човек може да придобие нужният опит единствено чрез практиката си в тях и единствено времето си показва, дали става или не за тази работа.

Иванов много правилно е отбелязал, че за да вършиш една работа добре се иска най-вече желание за това. Има ли желание...., какво повече - всичко си идва на местата спрямо положеният труд и усърдие в нея. Проблемът е в това, че повечето хора искат да постигнат добри резултати по пътя на най-малкото съпротивление, а това определено няма как да се случи, поне не и в тази реалност.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Дичо, основната ми мисъл е в това, че когато работиш като посредник, трябва да намериш нужният подход спрямо конкретната ситуация.
Дори и той да се изразява в това, да слезеш до нивото на събеседника си, за да бъдеш правилно разбран от него.
Иска се търпение, иска се усет, иска се опит във воденето на диалог. И това са все неща, които не се преподават.
Така, както не се преподава и специалността "брокер на недвижими имоти" , (поне доколкото съм запознат).

Има си просто специалности, за които човек може да придобие нужният опит единствено чрез практиката си в тях и единствено времето си показва, дали става или не за тази работа.
---------------
В крайна сметка какво се оказва ? Тук съм го писал безброй пъти - за да бъдеш успешен посредник, основното е да умееш да общуваш, останалото се учи, ти го написа с други думи. Къде останаха воплите за нужното образование на брокерите, един от вас написа, че задължително трябва да имат юридическо, ВИАС, икономическо , по избор. Като казвам, че тук пишат основно хора, които нямат представа, съм грубиян, лош съм, какъв ли не. А те нещата са простички, но забележи - не са за прости хора. Първата сделка на жена ми е през юни 1993 г., моята - година и половина преди това, как смяташ, за толкова години има ли нещо, което не ни се е случило ? Как да обясня на изпълнени с омраза нищо незнаещи хора, че когато имам нужда от архитект, имам такъв, когато имам нужда от юрист, имам трима, с които работя , че брокера не трябва да бъде нито юрист, нито архитект ? Кажи ми - има ли тук тема, която не е превърната от едни и същи злобни люде в тема за оплюване на брокерите ?
Quote
spgufi
Дичо, основната ми мисъл е в това, че когато работиш като посредник, трябва да намериш нужният подход спрямо конкретната ситуация.
Дори и той да се изразява в това, да слезеш до нивото на събеседника си, за да бъдеш правилно разбран от него.
Иска се търпение, иска се усет, иска се опит във воденето на диалог. И това са все неща, които не се преподават.
Така, както не се преподава и специалността "брокер на недвижими имоти" , (поне доколкото съм запознат).

Има си просто специалности, за които човек може да придобие нужният опит единствено чрез практиката си в тях и единствено времето си показва, дали става или не за тази работа.
---------------
В крайна сметка какво се оказва ? Тук съм го писал безброй пъти - за да бъдеш успешен посредник, основното е да умееш да общуваш, останалото се учи, ти го написа с други думи. Къде останаха воплите за нужното образование на брокерите, един от вас написа, че задължително трябва да имат юридическо, ВИАС, икономическо , по избор. Като казвам, че тук пишат основно хора, които нямат представа, съм грубиян, лош съм, какъв ли не. А те нещата са простички, но забележи - не са за прости хора. Първата сделка на жена ми е през юни 1993 г., моята - година и половина преди това, как смяташ, за толкова години има ли нещо, което не ни се е случило ? Как да обясня на изпълнени с омраза нищо незнаещи хора, че когато имам нужда от архитект, имам такъв, когато имам нужда от юрист, имам трима, с които работя , че брокера не трябва да бъде нито юрист, нито архитект ? Кажи ми - има ли тук тема, която не е превърната от едни и същи злобни люде в тема за оплюване на брокерите ?

Здравйте на всички,
А з само искам да попитам - аз съм тук от незнание, воден от желание да получа необходимия съвет за продажба.
Вие какво правите тук по цял ден?
Защоото някои от Вас доколкото разбрах сте точно брокери - нямате ли посещения на адреси, изповядвания на сделки, срещи с продавачи/купевачи и т.н.winking smiley
Отговарям само за себе си - имам достатъчно свободно време и тук се забавлявам с комплексари, освен това имам брокери, които работят за мен. Друго ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход