Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прескочете пльокерите, работете само с адвокати за да избегнете проблеми при покупка или продажба на НИ.

Публикувано от 149лв.\м2 
Quote
spgufi
NIKI1976 , твърде смело навлизаш в абсолютно непознати за теб води, затова не е чудно, че се давиш, т.е. ръсиш глупости. Не ти си човекът, който ще каже дали сме излишни, в цял свят има брокери и интелигентните хора не ги смятат за излишни. И да знаеш, вече нямам колебания за това, че отговорих неправилно на "оня" въпрос, сещаш се, за комплексите.
Здравей,
Сам го каза - интелигентни!!!
На интелигентния човек, дали според теб единственото му занимание е да "седи" по цял ден по форумине и да пише за живота, единствено от неговата гледна точка?
Да се величае сам и да обижда другите около него?
Защото доколкото виждам вие не "напускате" форума и за миг дори?!
А за света недей да мислиш че го познаваш - и други може да се посетили и някоя и друга държавица.
А за въпроса - да - определено си Комплексар - с главно "К" дори.
Как простосмъртен човек въобще се е осмелил да помисли че може сам да посегне върху имота си, и да прави с него каквото си поиска, и то САМ.
Твърдо не - закона не го позволява. Трябва да наеме АНИ - те са вездесъщи, занещи и можещи.
Само дето до вчера някои от тях са брали домати или портокали - но са разбирачи от всичко. Че ЕПК-то е един вид тухла (така ми бе казано), че по-висока тухла от 5-6 етажа нямало (да - в тяхното село и това е небостъргач), че трябва да е приветливо жилището (напудрено) и т.н.
Как ли им обяснявате на купувачите като видят такова жилище - надали им казвате че е "напудрено" за да скрие определени недостатъци, или бълвате хиляди лъжи? Не - веднага отклонявате въпроса. Еми как тогава ще сте посредници, знаещи и можещи? Опитай се да си го обясниш сам - трудно ще ти е доколкото виждал, но направи опит. От опит глава не боли. Но от друго - доста!
И накрая - писна ми да си губя времето с хора като теб, които поради липса на ангажименти и виждайки безполезността си в реалния свят правят всякакви опити тук поне някой да ги забележи. В други области на науката (може би непознати за теб), се използва точен синоним - паразит! Това е същество, живеещо в нежелана симбиоза с друго същество, като го използва да съществува.

В заключение на всичко, искренно благодаря на хората, които са тук с цел обмен на познания и съветване по опредерени казуси, както и на онези, които "направиха" всичко възможно да ме развеселят с простотията си и абсурдните си вътрешни призвания.

Желая да не се отървете от здраве!


p.s. И се пише "онзи" , а не "оня" - така поне са ни учили нас - софиянците*angel*
Quote


"Едроплощен кофраж (ЕПК) и пълзящ кофраж (ПК). По тази система са построени високите блокове. Носещата конструкция е изградена със стоманобетонни шайби, колони и плочи.

След като бъде изградена основната конструкция, фасадите се затварят с панели или тухли. Поради тази причина много хора смятат, че това е панелно строителство."


- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2012-10-18 13:04 от valsodar.
Браво! Много сте добър!
Quote
valsodar
Quote


"Едроплощен кофраж (ЕПК) и пълзящ кофраж (ПК). По тази система са построени високите блокове. Носещата конструкция е изградена със стоманобетонни шайби, колони и плочи.

След като бъде изградена основната конструкция, фасадите се затварят с панели или тухли. Поради тази причина много хора смятат, че това е панелно строителство."


Не мога да се съглася че единствено високите кооперации се изграждат по този начин!
Шайбите, трегерите и плочите са задължително явление във всяка "истинска" жилищна сграда.
Имам още едно жилище в сграда на 5 етажа, където отново присъстват изброените елементи - стоманобетонна конструкция (външно скеле), плочи, разделящи етажите и колони (трегери), представляващи също част от носещата конструкция. Фасадата естествено отново е от червена тухла. То няма и как плочите или колоните да са изцяло е иденствено от тухли - нямат същите свойства и качества.
Но не може "професионалисти", както се показват, да бъркат тези видни разлики.
Но има и по-прост начин, който не е измислен от брокер (посредник), а от прост човек - едно леко почукване по стената, дава ясна представа за материала, от който е изработена - червена тухла, газобетонно блокче тип ИТОНГ или бетон (панел), стига да не е прикрито от изолационни материали де! Или една съвсем миниатюрна дупчица - и хоп, готово - ще се визи материала. Просто е. Защо трябва да го увещавам аз "неразбиращия" него - "майстора по всичко"? Но има и още нещо, което може бби много не знаят - показвам аз на т.н. "разбиращи" посредници, едва забележими следи от две "трупчета", които са положени в стената, и служат за основа за прикрепяне към стената на допълнителни обекти (корници, шкафове, полици и т.н.). И то поради простата причина, че към тухлата е невъзможно да се закрепи нищо без помощта на дюбел, докато в панела може - директно с пирон. И отново учудване - "така ли" ми отговори.
Е вие на мое място как бихте процедирали? То се получава че първо трябва да убедя посредника в думите си, след което да очаквам той да запомни всичко е добросъвестно да ги предаде на отсрещната страна? Съмнявам се.

Бъдете здрави.
Quote
pg1
Браво! Много сте добър!

Не мога да се почуствам поласкан от Вашата уста.
Съжалявам.
Нека се запитаме: Кому са нужни брокерите?

---------------------------
Определено на теб са ти нужни...
Гледам ти лягаш и ставаш с мисълта за брокерите, така са те омагьосали, че направо си неадекватен на тази тема...
Я, сега кажи в прав текст коя брокерка ти наби шутовете...или не е била само една....ами си имал поредица от неуспешни опити....winking smiley
А вие наистина молите - "ще ни дадете ли нещо от продажбата......ами то така се прави......ние го предлагаме......" Вехти шегаджийски историйки.
Сериозно ли смяташ, че някой ще ти се моли да дадеш НЕЩО????
Извинявай, но нещо се взимаш много на сериозно....
Нали не смяташ, че си единственият продавач и че от теб зависи хляба на брокерите...
Знаеш ли, като ви чета, достигам до следният извод...взимате се прекалено на сериозно и си мислите, че света се върти около вас...Не е така повярвай....имам много свестни собственици, които с две думи можеш да се разбереш, но има и такива като теб, които хем не разбират, хем искат съвет, хем пък после хапят ръката, която им е помогнала /това образно казано/
Продавай си имота сам...няма лошо....въпрос на избор е...
Но ако решиш, че ще работиш с агенции трябва да знаеш, че трябва и да платиш...това нещо ненормално ли е...?
Ти би ли работил за БЛАГОДАРЯ, аз не бих...winking smiley
Quote
катажина
А вие наистина молите - "ще ни дадете ли нещо от продажбата......ами то така се прави......ние го предлагаме......" Вехти шегаджийски историйки.
Сериозно ли смяташ, че някой ще ти се моли да дадеш НЕЩО????
Извинявай, но нещо се взимаш много на сериозно....
Нали не смяташ, че си единственият продавач и че от теб зависи хляба на брокерите...
Знаеш ли, като ви чета, достигам до следният извод...взимате се прекалено на сериозно и си мислите, че света се върти около вас...Не е така повярвай....имам много свестни собственици, които с две думи можеш да се разбереш, но има и такива като теб, които хем не разбират, хем искат съвет, хем пък после хапят ръката, която им е помогнала /това образно казано/
Продавай си имота сам...няма лошо....въпрос на избор е...
Но ако решиш, че ще работиш с агенции трябва да знаеш, че трябва и да платиш...това нещо ненормално ли е...?
Ти би ли работил за БЛАГОДАРЯ, аз не бих...winking smiley

Той е единственият софиянец - продавач winking smiley........... Като гледам офертите се чудя, защо се продават апартаменти в тази сграда и при това всяка седмица им се сваля цената с по около 2 000 ?. ....... нещо припряни ми изглеждат собствениците smiling smiley.......... Този собственик на апартамент всички агенции са го взели на подигравка, използват неговата оферта за "пълнеж" winking smiley, щот е голям отворко!

И аз пробвах с възпитан тон за раговор, но не ми се получи smoking smiley
Quote
NIKI1976
Quote
pg1
Браво! Много сте добър!

Не мога да се почуствам поласкан от Вашата уста.
Съжалявам.

Разсмяхте ме! Аз не ви лаская, аз ви иронизирам smiling smiley

Не съжалявам!
Той е единственият софиянец - продавач
------------------------------
Е, точно де....
Идея нямам какво продава и как го продава....
Но ми се стори странно, че вместо да се чуди какво му липсва на апартамента, да беше седнал да поговори с някой брокер, да определят оптималната цена на имота, да остранят недостатъците, които могат да се отстранят, да доведат апартамента до търговски вид, въобще все полезни неща.
А по принцип знаете, че докато има зрнца като онзи на квадратният метър /забравих му сумата/, няма как да има и нормален диалог, повечето се подвеждат по тона му....и става купон...Ама то трябва във форумите да има и забавление де, не само сериозни разговори....winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход