Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?

Публикувано от sid 40 
Re: ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?
30-04-2011 - 16:38:17
Четворни са ти надеждите, че сульо и пульо има право на жилище /тристайно/, даже намирисва на комунизъм нещо.
Re: ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?
30-04-2011 - 17:01:35
Quote
greenbul

Айде обясни ми какво са се минали толкова ипотекарите. Това важи само за тези, които не могат да си погасяват вноските, а всички ъпери твърдите, че на ипотечния фронт всичко е песен и рози. Какво го бърка бай Иван закупил смъдящ панел за 130 000 лева по времето на балона, ако същия в момента струва 30 000 лева. Бай Иван е взел едни примерно 100 000 от банката и така и така трябва да и ги върне. Харесва си коптора, "усвоил" си е терасите, в мазето е турил кисело зеле, ако продаде голфа може и разноцветна изолация да си сложи. Е сега верно, че ще се чувства малко прецакан, ама нали затова в медиите и навсякъде имаше предупреждания, че цените са четворни!

Ипотекарите, независимо дали си плащат или не вноските ще загубят при обезценяване на това, за което плащат. Тези, които спрат да обслужват кредита, ще загубят повече, тъй като попадат в мрежите на мошенически структури. Губят и 90% от българите, които притежават имот. Народът обеднява както виждаш през последните 2-3 години, печелят само малка група мошенници, но като цяло народът обеднява,независимо дали имота е придобит сега, или преди 40 години, ще има стачки, които ще се засилват заради обедняването. Бай Иван ще е купил за 130000лв, а имота му ще се оценява на 30000лв - това не е ли обедняване??? Ако ти харесват индийските гета - натам бутате нещата. Искате имотите да се изплатят за 3-4 години, ако е тип индийско гето - така може.
Re: ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?
30-04-2011 - 17:02:47
Quote
камелия


Проблемът тук е, че дори и да произвеждаш 20 пъти повече от другия, пак може да взимаш 1/20 от заплатата му, а може и да не ти я платят.

В България това не се наблюдава или поне не е масово. Ти за коя държава говориш? Нали ще му избягат работниците. Или може би има картел между работодатели?


Quote
камелия

И като почне да не се получава, " все по- често се говори, че валутният борд е до време и вече си е изиграл ролята".winking smiley

Е тук вече започна да мислиш.
Re: ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?
30-04-2011 - 17:20:25
Quote
PER0
Quote
greenbul

Айде обясни ми какво са се минали толкова ипотекарите. Това важи само за тези, които не могат да си погасяват вноските, а всички ъпери твърдите, че на ипотечния фронт всичко е песен и рози. Какво го бърка бай Иван закупил смъдящ панел за 130 000 лева по времето на балона, ако същия в момента струва 30 000 лева. Бай Иван е взел едни примерно 100 000 от банката и така и така трябва да и ги върне. Харесва си коптора, "усвоил" си е терасите, в мазето е турил кисело зеле, ако продаде голфа може и разноцветна изолация да си сложи. Е сега верно, че ще се чувства малко прецакан, ама нали затова в медиите и навсякъде имаше предупреждания, че цените са четворни!

Ипотекарите, независимо дали си плащат или не вноските ще загубят при обезценяване на това, за което плащат. Тези, които спрат да обслужват кредита, ще загубят повече, тъй като попадат в мрежите на мошенически структури. Губят и 90% от българите, които притежават имот. Народът обеднява както виждаш през последните 2-3 години, печелят само малка група мошенници, но като цяло народът обеднява,независимо дали имота е придобит сега, или преди 40 години, ще има стачки, които ще се засилват заради обедняването. Бай Иван ще е купил за 130000лв, а имота му ще се оценява на 30000лв - това не е ли обедняване??? Ако ти харесват индийските гета - натам бутате нещата. Искате имотите да се изплатят за 3-4 години, ако е тип индийско гето - така може.

И какво сега имало едно време една лудост и дайте тази лудост да продължи вечно че видиш ли хората да не обеднявали. Хората си имат жилища живеят си в тях и хи не им дреме дали ще ги продават или не, защото ако ги продават ги продават за да ги заменят с други жилища.

Не мога да разбера защо избраха точно пък имотите да са богатство. Можеха спокойно да са луковици от лалета. Историята познава такъв пример.

Хайде стига хленчили, че народа ще обеднее. Имотите са балон и това е факт. Държат ли се офертите на двойни цени, това не прави хората по-богати. Ако бай Иван продава панелата за 60000 лева ама никой му я неще, а за 30 000 Сульо е навит, кажи ми в кой случай бай Иван е "по-богат" когато оферира на невъобразимо отнесена и набалончена цена, на която няма жив купувач или на цената на която Сульо е готов да се настани в коптора му.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?
30-04-2011 - 18:00:43
Quote
greenbul

И какво сега имало едно време една лудост и дайте тази лудост да продължи вечно че видиш ли хората да не обеднявали. Хората си имат жилища живеят си в тях и хи не им дреме дали ще ги продават или не, защото ако ги продават ги продават за да ги заменят с други жилища.

Защо пък трябва парите да идат за друго жилище?? Може да са нужни за кола, образование, лечение и квото друго се сетиш че са нужни пари, ако ще и за храна. И всичко поскъпва.

Не мога да разбера защо избраха точно пък имотите да са богатство. Можеха спокойно да са луковици от лалета. Историята познава такъв пример.

Историята познава такъв пример като куриоз, но недвижимите имоти винаги са играли значителна роля в определянето на състоянието.

Хайде стига хленчили, че народа ще обеднее. Имотите са балон и това е факт. Държат ли се офертите на двойни цени, това не прави хората по-богати. Ако бай Иван продава панелата за 60000 лева ама никой му я неще, а за 30 000 Сульо е навит, кажи ми в кой случай бай Иван е "по-богат" когато оферира на невъобразимо отнесена и набалончена цена, на която няма жив купувач или на цената на която Сульо е готов да се настани в коптора му.

Имотите бяха балон, но тъй като бай Иван ако продаде панелата за 30000 лв парите няма да му стигнат до никъде, ще предпочете да си я държи и да търси други начини да намери пари. Щото после няма да има кой да му подари друга панела.
Re: ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?
04-05-2011 - 21:57:19
avatar
Quote
PER0
Quote
Върколак

Да на мен си ми харесва. Работя , не ми се налага да работя повече, защото си продавам продукцията. Работя това за което съм учил и това ми доставя удоволствие. Но живея заобиколен от скотове и това не ми харесва. Чакат някой да им даде и другия вариянт е да откраднат. Примерно "СОБСТВЕНИК" чака да поскъпнат имотите, че да види някой лев от продажба или наем.

Съвсем нормално е да чакаш да поскъпнат имотите, или заплащането, или каквото и да е. Няма нищо скотско в това да очакваш да получиш максимум срещу това, което предлагаш. Наемът също не е нещо мръсно, както се долавя от думите ти, а е един съвсем легален и честен начин да предоставиш услуга и да бъдеш заплатен. Наемът беше мръсна дума по времето на социализма, когато се позволяваше по един апартамент на семейство, и на рентиерите не се гледаше с добро око, защото видиш ли как ще печелиш така от някой друг. Ето, самия ти си с соц съзнание все още. Другото, с открадването е кофти, и както виждам в този форум има много хора, които злобеят, че евентуално някой ще си е направил зле сметката, че е изпаднал в затруднение и ще вземат имота му на безценица. Това си е вид ограбване. Ако аз съм на тяхно място не бих злобял, а бих се опитал да им помогна да си намерят работа, ако е необходимо и втора за да излезнат от затруднението. Но тъй като сме в БГ тук сме на принципа не аз да съм добре, а Вуте да е зле. Перефразирано - не е важно аз да съм добре, а Собственик да е зле.

Това е основното за разни завистливи типове! Затова са готови дори на престъпления за да покажат безсилието си в тезите. Само, че този път ще бъда готов на голяма крайност за да се преборя срещу престъпниците. Щом те приемат репресията на закона като заплаха, това е добре. На прав път сме добрите сили. Скоро хора живяли десетилетия в преход свикнали с беззаконие ще усетят GREAT HAMMER OF LOW!!!
Re: ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?
06-06-2011 - 22:37:03
avatar
Quote
greenbul
Quote
PER0
Quote
greenbul
Quote
sid 40
Значи си достоен човек! Аз обаче не съм брокер, а оптимист за цените на имотите. Може човек да ме нарече наивен или прост, но не и педераст, не мислиш ли?

Винаги съм се чудил кухите брокерски лейки.
Ако си оптимист за цената на бензина примерно, означава че се надяваш тя да падне.
Ако си оптимист за цената на имотите, означава че се надваш те да поскъпнат

Разберете, че оптимистичният вариант за всички е цените на имотите да се нормализират (пояснявам: да паднат около двойно спрямо сегашните нива). Това ще е положително за всички, осен за шепа брокери и строителни шменти-менити мафиоти.

Абсолютно невярно, като се почне с ипотекарите(колкото ги има), които ще плащат обезценяващи се имоти, и се мине през всички българи собственици, чието основно богатство е имота. Това последното важи за цял свят, БГ не е изключение. Ще спечелят само група спекуланти, които ще купуват на ниски нива.

Айде обясни ми какво са се минали толкова ипотекарите. Това важи само за тези, които не могат да си погасяват вноските, а всички ъпери твърдите, че на ипотечния фронт всичко е песен и рози. Какво го бърка бай Иван закупил смъдящ панел за 130 000 лева по времето на балона, ако същия в момента струва 30 000 лева. Бай Иван е взел едни примерно 100 000 от банката и така и така трябва да и ги върне. Харесва си коптора, "усвоил" си е терасите, в мазето е турил кисело зеле, ако продаде голфа може и разноцветна изолация да си сложи. Е сега верно, че ще се чувства малко прецакан, ама нали затова в медиите и навсякъде имаше предупреждания, че цените са четворни!

Защо никой ипотекар не реве и не се чувства прецакан, а ревете само сривльовците???????????????????????????????????????????????

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?
07-06-2011 - 10:52:04
avatar
Quote
sid 40
Защо никой ипотекар не реве и не се чувства прецакан, а ревете само сривльовците???????????????????????????????????????????????

Нямат пари за интернет moody smiley

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?
10-06-2011 - 10:26:01
Quote
Бай Пешо1
Quote
sid 40
Помислете приятели, ние които се интересуваме от покупката на НИ от едната страна на барикадата ли сме, или от другата?
Позицията, която защитаваш в своите постове лично мен ме кара да мисля, че ти не се интересуваш от покупка на НИ, а от продажба на такъв. Иначе не би казвал на черното бяло и не би убеждавал хората в скорощния ръст на центе.
Хората, които се интересуват от покупката на имот трябва да внимават много. Не знам дали бай Пешо иска да продава, но имайте предвид, ако купувате нов имот в процес на строеж да внимавате много, коя е фирмата изпълнител на обекта! Също така мисля, че тегленето на заем за покупката на имот е крайно рисково начинание и не бива да се прибягва до него освен само тогава, когато човек има допълнителни доходи освен трудовата си заплата.

Отслабване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход