Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?

Публикувано от sid 40 
Re: ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?
30-04-2011 - 10:45:24
Quote
greenbul
Quote
sid 40
Значи си достоен човек! Аз обаче не съм брокер, а оптимист за цените на имотите. Може човек да ме нарече наивен или прост, но не и педераст, не мислиш ли?

Винаги съм се чудил кухите брокерски лейки.
Ако си оптимист за цената на бензина примерно, означава че се надяваш тя да падне.
Ако си оптимист за цената на имотите, означава че се надваш те да поскъпнат

Разберете, че оптимистичният вариант за всички е цените на имотите да се нормализират (пояснявам: да паднат около двойно спрямо сегашните нива). Това ще е положително за всички, осен за шепа брокери и строителни шменти-менити мафиоти.

Абсолютно невярно, като се почне с ипотекарите(колкото ги има), които ще плащат обезценяващи се имоти, и се мине през всички българи собственици, чието основно богатство е имота. Това последното важи за цял свят, БГ не е изключение. Ще спечелят само група спекуланти, които ще купуват на ниски нива.
Re: ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?
30-04-2011 - 11:01:35
Quote
PER0
Quote
greenbul
Quote
sid 40
Значи си достоен човек! Аз обаче не съм брокер, а оптимист за цените на имотите. Може човек да ме нарече наивен или прост, но не и педераст, не мислиш ли?

Винаги съм се чудил кухите брокерски лейки.
Ако си оптимист за цената на бензина примерно, означава че се надяваш тя да падне.
Ако си оптимист за цената на имотите, означава че се надваш те да поскъпнат

Разберете, че оптимистичният вариант за всички е цените на имотите да се нормализират (пояснявам: да паднат около двойно спрямо сегашните нива). Това ще е положително за всички, осен за шепа брокери и строителни шменти-менити мафиоти.

Абсолютно невярно, като се почне с ипотекарите(колкото ги има), които ще плащат обезценяващи се имоти, и се мине през всички българи собственици, чието основно богатство е имота. Това последното важи за цял свят, БГ не е изключение. Ще спечелят само група спекуланти, които ще купуват на ниски нива.

Едно е ясно, че имотите ще си търсят справедливата цена. Може да стане по два начина:
1. Заплатите растат, с което се убива конкурентоспособността на икономиката. ( комунизъм)
2. Имотите поевтиняват, с което се убиват всички надежди на кредитополучателите без пари да получат имот. (пазарна икономика)

Според теб вариянт 1 е справедливия? Жалко невиждаш по-далеч от носа си.

ПП. Не се притеснявай в този форум сте не агитка ами цял сектор от стадиона. 45 години комунизъм трудно се преодолява.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-04-30 11:12 от Върколак.
Re: ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?
30-04-2011 - 14:09:06
Какво общо има комунизма с твоето или нечие чуждо безпаричие?
Re: ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?
30-04-2011 - 14:13:41
Quote
Върколак


Едно е ясно, че имотите ще си търсят справедливата цена. Може да стане по два начина:
1. Заплатите растат, с което се убива конкурентоспособността на икономиката. ( комунизъм)
2. Имотите поевтиняват, с което се убиват всички надежди на кредитополучателите без пари да получат имот. (пазарна икономика)

Според теб вариянт 1 е справедливия? Жалко невиждаш по-далеч от носа си.

ПП. Не се притеснявай в този форум сте не агитка ами цял сектор от стадиона. 45 години комунизъм трудно се преодолява.

Точно мен да обвиняваш в комунизъм в голяма грешка си. Не желая да навлизам в подробности, но съм живял много години в държава с най върл капитализъм/империализъм според българските възгледи, и ми е смешно как някои глупости все още се лансират в БГ. Още в началото на годините на прехода започна ограничаването на доходите, с цел ограничаването на инфлацията. Какво стана след 20г преход??? Цени - европейски, заплати - 10 пъти под европейските. Е що така, нали трябваше да се ограничи инфлацията, пък цените стигнаха и минаха европейските? Какво, да земем да намалим още заплатите, да ги направим 1/20 част от европейските, пък тогава може да смъкнем инфлацията и европейските цени???? И икономиката сигурно ще стане по конкурентноспособна??
Re: ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?
30-04-2011 - 14:58:06
Quote
PER0
Точно мен да обвиняваш в комунизъм в голяма грешка си. Не желая да навлизам в подробности, но съм живял много години в държава с най върл капитализъм/империализъм според българските възгледи, и ми е смешно как някои глупости все още се лансират в БГ. Още в началото на годините на прехода започна ограничаването на доходите, с цел ограничаването на инфлацията. Какво стана след 20г преход??? Цени - европейски, заплати - 10 пъти под европейските. Е що така, нали трябваше да се ограничи инфлацията, пък цените стигнаха и минаха европейските? Какво, да земем да намалим още заплатите, да ги направим 1/20 част от европейските, пък тогава може да смъкнем инфлацията и европейските цени???? И икономиката сигурно ще стане по конкурентноспособна??

Много яко си надъхан. За да си пречупиш мисленето - няма да е достатъчен един живот.
Quote
PER0
Още в началото на годините на прехода започна ограничаването на доходите, с цел ограничаването на инфлацията.

Ти май не си живял в България ?

Quote
PER0
Е що така, нали трябваше да се ограничи инфлацията, пък цените стигнаха и минаха европейските?

Това сигурно е цитат от някой пленум на ЦК ? Може и от Жан Виденов.

Quote
PER0
Какво, да земем да намалим още заплатите, да ги направим 1/20 част от европейските, пък тогава може да смъкнем инфлацията и европейските цени?

Да тук вече случая е непоправим. Някой висш държавен служител взема жезъла и казва какви да са заплатите. Заплатите се определят от стойността на продукта който произвеждаш. Ако произвеждаш 1 хляб на час, а конкурента ти произвежда 20 на час - то ще се принудиш да вземаш 1/20 от неговата заплата, защото повече не можеш да вдигнеш цената (както казваш "Цени - европейски"winking smiley.
Ако искаш да вземаш пак такава заплата, ще трябва да си обезцениш валутата, което си е чисто намаляне на заплатата, но казано по друг начин. Та стигнахме и до същината. Защо напоследък все по-често се говори , че валутния борд е до време и вече си е изиграл ролята?
Re: ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?
30-04-2011 - 15:29:05
Както си прецениш, аз споделям моето виждане, но щом според теб заплатите са нормални, защото толкова е изработено, мен ми е все едно. Видял съм, и знам, така също и знам че ако някой си е набил нещо в главата трудно можеш да му го изкараш. Това е видно от стандарта на живот на българина, но щом така му харесва, така да бъде. ако бяхме под робство - турците са виновни, ако бяхме царство - царя е виновен. Обаче е демокрация - кой е виновен сега?? Явно на българина му харесва да си е беден, и така от време на време се хвърля вината ту върху Бойко, ту върху циганите, ту върху комунизма, за да има все пак някой виновен. Щото българинът винаги има оправдание за всичко, и винаги се е надявал, че работата ще се свърши някак си от самосебе си. Щом ти харесват заплатите - добре!! Щом смяташ, че ако работиш 10 пъти повече ще взимаш европейска заплата - пак добре, избора е твой, имаш пълна свобода на избора.
Re: ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?
30-04-2011 - 15:44:14
Quote
PER0
Както си прецениш, аз споделям моето виждане, но щом според теб заплатите са нормални, защото толкова е изработено, мен ми е все едно. Видял съм, и знам, така също и знам че ако някой си е набил нещо в главата трудно можеш да му го изкараш. Това е видно от стандарта на живот на българина, но щом така му харесва, така да бъде. ако бяхме под робство - турците са виновни, ако бяхме царство - царя е виновен. Обаче е демокрация - кой е виновен сега?? Явно на българина му харесва да си е беден, и така от време на време се хвърля вината ту върху Бойко, ту върху циганите, ту върху комунизма, за да има все пак някой виновен. Щото българинът винаги има оправдание за всичко, и винаги се е надявал, че работата ще се свърши някак си от самосебе си. Щом ти харесват заплатите - добре!! Щом смяташ, че ако работиш 10 пъти повече ще взимаш европейска заплата - пак добре, избора е твой, имаш пълна свобода на избора.

Да на мен си ми харесва. Работя , не ми се налага да работя повече, защото си продавам продукцията. Работя това за което съм учил и това ми доставя удоволствие. Но живея заобиколен от скотове и това не ми харесва. Чакат някой да им даде и другия вариянт е да откраднат. Примерно "СОБСТВЕНИК" чака да поскъпнат имотите, че да види някой лев от продажба или наем.
Re: ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?
30-04-2011 - 16:10:49
avatar
Quote
Върколак

Да тук вече случая е непоправим. Някой висш държавен служител взема жезъла и казва какви да са заплатите. Заплатите се определят от стойността на продукта който произвеждаш. Ако произвеждаш 1 хляб на час, а конкурента ти произвежда 20 на час - то ще се принудиш да вземаш 1/20 от неговата заплата, защото повече не можеш да вдигнеш цената (както казваш "Цени - европейски"winking smiley.
Ако искаш да вземаш пак такава заплата, ще трябва да си обезцениш валутата, което си е чисто намаляне на заплатата, но казано по друг начин. Та стигнахме и до същината. Защо напоследък все по-често се говори , че валутния борд е до време и вече си е изиграл ролята?

Не става въпрос за това.
Във всички " бели" страни има минимални ставки.
И не защото е комунизъм, а защото лакомията човешка е голяма и често работодателите режат дори и клона, на който седят.
Проблемът тук е, че дори и да произвеждаш 20 пъти повече от другия, пак може да взимаш 1/20 от заплатата му, а може и да не ти я платят.
В нормалния случай се печели от оборота, в България пишман- работодателите искат да печелят от покачване на цената и ниското заплащане на наетите. Колкото повече се отваря ножицата, толкова по- бизнесмени се чувстват.
И като почне да не се получава, " все по- често се говори, че валутният борд е до време и вече си е изиграл ролята".winking smiley
Re: ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?
30-04-2011 - 16:11:22
Quote
Върколак

Да на мен си ми харесва. Работя , не ми се налага да работя повече, защото си продавам продукцията. Работя това за което съм учил и това ми доставя удоволствие. Но живея заобиколен от скотове и това не ми харесва. Чакат някой да им даде и другия вариянт е да откраднат. Примерно "СОБСТВЕНИК" чака да поскъпнат имотите, че да види някой лев от продажба или наем.

Съвсем нормално е да чакаш да поскъпнат имотите, или заплащането, или каквото и да е. Няма нищо скотско в това да очакваш да получиш максимум срещу това, което предлагаш. Наемът също не е нещо мръсно, както се долавя от думите ти, а е един съвсем легален и честен начин да предоставиш услуга и да бъдеш заплатен. Наемът беше мръсна дума по времето на социализма, когато се позволяваше по един апартамент на семейство, и на рентиерите не се гледаше с добро око, защото видиш ли как ще печелиш така от някой друг. Ето, самия ти си с соц съзнание все още. Другото, с открадването е кофти, и както виждам в този форум има много хора, които злобеят, че евентуално някой ще си е направил зле сметката, че е изпаднал в затруднение и ще вземат имота му на безценица. Това си е вид ограбване. Ако аз съм на тяхно място не бих злобял, а бих се опитал да им помогна да си намерят работа, ако е необходимо и втора за да излезнат от затруднението. Но тъй като сме в БГ тук сме на принципа не аз да съм добре, а Вуте да е зле. Перефразирано - не е важно аз да съм добре, а Собственик да е зле.
Re: ИМА ЛИ МОРАЛ В ОБСЪЖДАНЕТО НА ЦЕНИТЕ?
30-04-2011 - 16:31:51
Quote
PER0
Quote
greenbul
Quote
sid 40
Значи си достоен човек! Аз обаче не съм брокер, а оптимист за цените на имотите. Може човек да ме нарече наивен или прост, но не и педераст, не мислиш ли?

Винаги съм се чудил кухите брокерски лейки.
Ако си оптимист за цената на бензина примерно, означава че се надяваш тя да падне.
Ако си оптимист за цената на имотите, означава че се надваш те да поскъпнат

Разберете, че оптимистичният вариант за всички е цените на имотите да се нормализират (пояснявам: да паднат около двойно спрямо сегашните нива). Това ще е положително за всички, осен за шепа брокери и строителни шменти-менити мафиоти.

Абсолютно невярно, като се почне с ипотекарите(колкото ги има), които ще плащат обезценяващи се имоти, и се мине през всички българи собственици, чието основно богатство е имота. Това последното важи за цял свят, БГ не е изключение. Ще спечелят само група спекуланти, които ще купуват на ниски нива.

Айде обясни ми какво са се минали толкова ипотекарите. Това важи само за тези, които не могат да си погасяват вноските, а всички ъпери твърдите, че на ипотечния фронт всичко е песен и рози. Какво го бърка бай Иван закупил смъдящ панел за 130 000 лева по времето на балона, ако същия в момента струва 30 000 лева. Бай Иван е взел едни примерно 100 000 от банката и така и така трябва да и ги върне. Харесва си коптора, "усвоил" си е терасите, в мазето е турил кисело зеле, ако продаде голфа може и разноцветна изолация да си сложи. Е сега верно, че ще се чувства малко прецакан, ама нали затова в медиите и навсякъде имаше предупреждания, че цените са четворни!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход