Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ

Публикувано от Muza 
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
10-01-2011 - 00:42:38
Muza ,заболяванията са около 20 на 10000 деца! Счита се ,че е генно заболяване,тоест накъде из родословното дърво има такъв случай.Така,че това е отговорност на родителите заради потенциалния риск на генната обремененост ,който са поели,като са решили да стават родители! Преди време отговорността е била на бабите-сватовници,дето са избирали на лична мома лика-прилика.Няма да е гастро-ентерологично заболяване заради логиката на ограничената бройка! Не казвам да няма надежда,щото излекуването на каквато и да е болест е Божа работа,едно отключва друго,което влияе на трето и така!

Може би исках да коментирам Байландо и никаквия резултат за болните деца и положителния като пари за организаторите.Трудно ми е да намеря подходящия цветист израз по техен адрес и ще мина с дълго многоточие..................................................................................................................................................................................................................!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-10 01:02 от фло.
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
10-01-2011 - 01:00:09
Фло,

Не знам, не съм лекар. Нещо повече, не искам да съм просветена със симптоми, болести, лекарства и т.н.
Аз също съм изумена от връзката гастро-ентерологично заболяване и аутизма, но е факт. След като, едното дете, което е с по-лека форма се е оправило.
Познавам ги и не съм чувала да имат такъв случай в родословното дърво и на двамата. Разбира се, не значи, че нямат.
Колкото до това - колко деца са... не се наемам да споря, но доколкото съм се поровила покрай тях, има бум на заболяването. В световен мащаб при това. При нас, просто не са регистрирани, или поне не всички.

На тази конференция е имало и една английска журналистка. Нейното дете, също било аутистче, сериозна степен. На 2 години започнали с лечението, на 6 години проговаря. Сега е на 14, и било компютърен гений. И в същото време, съвсем нормално дете, заглеждало се по момиченца, свалки... и т.н. smiling smiley
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
10-01-2011 - 01:10:14
Относно наследствеността. Доколкото ми е известно, всички или почти всички заболявания са наследствени. Дай тогава, да не се женим , да не раждаме деца, да не вземаме никакви мерки, да няма здравеопазване на държавно ниво? Щото това е по-вина на липсата на бабата от едно време. Всеки да си носи кръста и да се спасява кой как може! Интересна логика...
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
10-01-2011 - 01:13:04
А за многоточието и от мен многоточие..............................................................................................

......................................................................................................................................................................

:g::g::g:
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
10-01-2011 - 01:23:50
Ще ти разкажа един случай ,много интересен медицински факт!
През късния ренесанс френския крал забранил на селяните по атлантическото крайбрежие да горят морски водорасли в дълги траншеи ,заради оплаквания от пушеци на туристи и други незаети с тази дейност хора. Морските водорасли са ги горили до тогава столетия наред ,заради добива на калий за торене и стъкларството.В резултат на това спиране на горенето по западните области на Швейцария и части от Германия се появили масово случай на слабоумие при новото поколение жители на тези области.Оказало се това заболяване е голям бич за швейцарците и се напънали здраво да развиват медицината да решат проблема.В крайна сметка разбрали откъде идва това заболяване на мозъка! Причината била в липсата на десетките микроелементи от морските водорасли ,които иначе при горенето въздушните маси гонели на изток и така подържали дотогава доброто здраве на хората.Това е пример не само за ползата от морските водорасли ,ами и за това,че липсата на някой микро елемент води до подобни проблеми първо в мозъка!Ако приемем,че аутизма не е наследствена обремененост,разбира се!
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
10-01-2011 - 13:21:12
Защо ми се струва, без да съм наясно - по "здрав разум", че е възможно да се осъдят организаторите/продуцентите/телевизията за това безобразие. Ако не тук, то в Европа.
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
10-01-2011 - 16:00:01
avatar
Quote
Muza
Относно наследствеността. Доколкото ми е известно, всички или почти всички заболявания са наследствени. Дай тогава, да не се женим , да не раждаме деца, да не вземаме никакви мерки, да няма здравеопазване на държавно ниво? Щото това е по-вина на липсата на бабата от едно време. Всеки да си носи кръста и да се спасява кой как може! Интересна логика...

Няма сведения да е наследствена болестта. Говори се за епидемия в световен мащаб. При това, професорът, когото гледах днес каза, че децата се раждат здрави, а по- късно болестта ги напада. Като всичките имат гастро- ентерологични проблеми. Имат различни тежки метали в кръвта, а самите симптоми почти на 100% се покриват със симптомите на отравяне с олово.
Никой обаче, не спомена да е правил проучване има ли общо между масовото производство и консумация на генно модифицирани продукти и бума на заболяването. Май няма и да посмеят да питат.
В България нямаше такова чудо до преди 20г. Не защото е скривано, обяснявам си го с БДС- всички храни имаха някакъв контрол при производството. Въздухът не беше толкова замърсен.
Интересно беше предаването, но аз искам да науча нещо повече за това, къде са отишли И моите пари от SMS-и?
Явно, имаш представа от " кухнята", би ли разказала?
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
10-01-2011 - 17:16:50
Не би трябвало да се използва термина епидемия при аутизма! Това не е заразно заболяване! Според мен причината е по-скоро в някакъв микроелементен дефицит ,отколкото в биоакумулация на тежки метали.Даже дефицита би могъл да доведе до биоакумулация ,заради разстройство в работата на имунната система.Пак ще кажа ,че най-добри доктори в тази посока би трябвало да са швейцарските,заради големия си практически опит по заболяванията на мозъка,освен,че годишно отделят над 2 млрд. евро за медицинска наука.
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
10-01-2011 - 17:55:39
avatar
Quote
фло
Не би трябвало да се използва термина епидемия при аутизма! Това не е заразно заболяване! Според мен причината е по-скоро в някакъв микроелементен дефицит ,отколкото в биоакумулация на тежки метали.Даже дефицита би могъл да доведе до биоакумулация ,заради разстройство в работата на имунната система.Пак ще кажа ,че най-добри доктори в тази посока би трябвало да са швейцарските,заради големия си практически опит по заболяванията на мозъка,освен,че годишно отделят над 2 млрд. евро за медицинска наука.

Една от майките, чието дете беше " показно" за това, че болестта може да се лекува каза, че е обиколила първо Европа- спомена и Швейцария, после Израел и накрая САЩ. Където е научила за диетата и всичко, което трябва да се прави с тези деца, за да се постигне резултат.
В интерес на истината, момченцето й си беше едно напълно здраво, жизнено и контактно дете, което дори пя песничка. А е проговорило преди година ли, нещо такова.........

Показаха едно детенце на 2.5г., което заболява след поредица ваксинации..........
И американската лекарка, която бяха поканили, каза че понятие нямат какво отключва болестта, че правителството също няма понятие, но и че не се е засилило да узнае.
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
10-01-2011 - 18:25:41
Ами така е! Ако имаха понятие нямаше да е проблем! Да не говорим,че при сходни симтоми не винаги е диагнозата точна. Това,че в някои случай се повлиява от храната тоест диетата говори ,че е имало проблем с имунната система.Тя е толкова фин механизъм,че няма накъде повече! Но тя обича да замества! Ако трябва да използваме тукашния строителен речник - зида с тухли ,докато има,като свършат зида с кал и каквото има под ръка.После като дойдат тухлите събаря и зида наново! Обаче не трябва да закъсняват много щото зидарията с кал е калпава и това са болестите. Затова бих отнесъл аутизма към имунните заболявания с отражение върху мозъчната дейност!Изчистването на тежките метали вече не е голям проблем! Такава роля играят най-добре алгинатите,има ги и като хранителни добавки,даже най-елегантното е да се яде сладолед ,който е правен с емулгатор алгинат или агар-агар!smiling smileyАз съм по практическата насоченост на диетата, та затова го казвам!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход