Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ

Публикувано от Muza 
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
10-01-2011 - 22:58:55
Ками,
Твоите смс-и са за предаването. Някаква част са от тях са отишли за "победителя", а не за когото точно ти си искала. Това е онова момиченце, което се бори за сестричката си - Рада. Приходите се разпределят за разходи по шоуто, хонорари на известните хора, пари само за една кауза и ... печалба.
Това никъде не беше написано, не беше обявено. Ако нямах връзка с родителите, нямаше и аз да зная. Казват - ако искате двойката да продължи, подкрепете ги с смс... Нещо от този род. Само дето, никой не предполага, че гласуването е, дали да продължи, но не и за самия участник.

Върхът на всичко е, че дори и информация нямат за дарителската сметка. Три месеца много труд, усърдие - без стотинка, без нищо. Дори и Нешка Робева си направи реклама на нейните спектакли на негов гръб. Тя още от началото симпатизираше на Ники. И когато излезе последната вечер, последния танц - тя и нейните танцьори, заедно с Ники и обяви датите, реших че и Ники ще участва, че ето и това е начин да изкара допълнително пари. Но... получи само покана като зрител...

Пак да кажа, много родители научиха, че има начин, започнаха да се интересуват. Една майка, с такова дете, дори се срамувала, притеснявала, преди това да сподели, да каже , че детето и има такъв проблем... Сега и тя събрала кураж и надежда, и започва и тя да търси начини ...
Макар че, същият успех би имало и "На кафе при Гала" или подобни предавания. Не знам...

Въпреки всичко... не им прави чест на организаторите на Байландо. И на никого, взел пари. Не мога да приема, че благотворителността може да бъде вид бизнес. При положение, че има толкова много други неща, от където пак може да се правят пари... И накрая, дори от чисто човешка гледна точка, дори като жест на внимание... няма.
Биха могли те да търсят спонсори, други дарители, имат толкова контакти, връзки...


Любо,
Кой да ги съди? Не знам, тяхното внимание, надежди, желания действия сега са в съвсем друга посока. Те дори не са озлобени, а обратното - обнадеждени. Макар че, парите които те събраха за двете деца, е извън Байландо. Биха ги събрали и без Байландо. Защото те са в резултат на писмата, разпратени по мейли и темите в двата форума. Но, казват - беше ни неудобно преди да казваме, че имаме проблем, че ни е трудно да се справим. , че за тези прегледи и изследвания са необходими още пари. Покрай Байландо събрахме смелост...
Осреднената дарителска вноска е около 1000/1200лв.
Ежедневието, времето им е абсолютно разчетено. Децата, прегледи, диети, усърдна работа... Защото лечението не е никак евтино. По предварителна информация - около $1000 месечно... Така че, в това са се фокусирали изцяло.

Фло,
Може би е така, както казваш. Децата не бяха такива, до към 2-3 години. Това се отключи по-късно. Спомням си, когато Сами (малкото, което е зле), като дойде за първи път у нас, аз клекнах в края на коридора и разперих ръце. А, то се затича и се гушна в мен. И така, докато не си тръгнаха... Какво, как така, че да се затвори толкова това дете...

Ето информация за диетата и за самата болест.

[www.autism.hit.bg]

Оф... снощи писах под натиска на емоциите. Сега, като си препрочетох написаното, пак така. Нищо, така ще го пусна.
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
11-01-2011 - 12:17:04
Quote
Muza


Фло,
Може би е така, както казваш. Децата не бяха такива, до към 2-3 години. Това се отключи по-късно. Спомням си, когато Сами (малкото, което е зле), като дойде за първи път у нас, аз клекнах в края на коридора и разперих ръце. А, то се затича и се гушна в мен. И така, докато не си тръгнаха... Какво, как така, че да се затвори толкова това дете...

Ето информация за диетата и за самата болест.

[www.autism.hit.bg]

Оф... снощи писах под натиска на емоциите. Сега, като си препрочетох написаното, пак така. Нищо, така ще го пусна.


Тази информация е интересна и е написана на популярен език,вероятно с идеята да бъде по-лесно разбираема тезата.Не знам авторката какъв специалист е, но ми се струва,че има известно разминаване с биохимията или преводите и на места не са съвсем коректни предполагам.Но като цяло ми се струва полезно четиво.Извода също го приемем,че се касае за метаболитен проблем,което е резултат на проблем в имунната система. Остана ми и неясно чувство за нещо не съвсем наред при първия прочит на частта за диетата.Ще трябва да мина на втори кръг,както има един израз!
Muza,имаш ли в семейството засегнат от това заболяване?Имам приятел на който зетя е бил аутист,ако може да се говори в минало време за това заболяване,и е много готин ,контактен ,приятен за общуване мъж,напълно реализиран в обществото и то завидно добре!
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
11-01-2011 - 14:21:14
Фло,

Нямам роднинска връзка с тях, просто са ми приятели. Онази вечер, Миглена ми звънна след 10 часа вечерта и аз се сепнах... Защото знаех, че сега се правят изследванията, а те са свързани с биопсии. И уплахата ми дойде, че си помислих че нещо се е случило... А, тя милата, да сподели радостта си след изследванията и конференцията ... smiling smiley Затова и бяха емоциите, те отключиха други и така...

Един приятел професор, разправяше за негов студент - аутист индиец. Той влизал, излизал в час... странно за нас поведение. И разказва - аз рядко греша, но ми се е случвало, техническа грешка. И влиза в час, поглежда към дъската и... веднага открива грешката.

Но за да се случи това, сега трябва да се преодолее това състояние...
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
11-01-2011 - 18:52:54
Муза,
В някоя др. тема (нещо за СМС, ДДС) писах своето мнение.
Отнякъде (не от ТВ) останах с впечатление, че има вече някакви граждански организации, които се занимават с проблемите.
Тях имах предвид по-горе.
Съжалявам за "конфуза" с Байландо, съчувствам ти, като на заинтересуван и по-вътре в нещата.
Мнението ми си остава - не е това пътя - помощ "на дребно", "гювеч на едро".
Нещо повече, допускам, след Байландо дарителите да намалеят наполовина.

Апропо, в сериозни училища за рекламисти, не се допуска в дипломни и курсови работи да се използват деца - счита се, че това улеснява много успеха без сериозно творчество, ерго - много лесно се манипулира "таргета" чрез децата, хеле пък и болни.
Байландо е манифестация на това, според мен. Ти сама казваш, че не е било нужно на конкретно дете, добавям - вредно за останалите (всякакви) нуждаещи се.
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
19-03-2011 - 18:36:16
avatar
Другото, което намирала за смущаващо е, че продуцентите не обяснили добре в началото на шоуто, че смс-ите не играят роля при набирането на средства, а са само за гласуване. "Извинявайте, но почти не познавам зрител, който да го е разбрал по този начин, дори и да е било съобщено един или два пъти. Повечето хора останаха с обратното впечатление и затова пращаха кратки съобщения", убедена е тя.

От Old School Productions обаче заявили пред "Всеки ден", че това условие изрично е било подчертано и няма никакви опити за манипулация на зрителите. Същото ставало ясно и от писмото на Нова тв до СЕМ.
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
19-03-2011 - 19:52:45
Това, откъде?
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
19-03-2011 - 20:04:09
Намерих го!

[www.vsekiden.com]

Коментарът отдолу:

Quote

Калинче, вместо да се занимаваш с глупости потърси отговори на следноте въпроси:
1. Защо едно момиче трябваше да пее, за да се подобри инфраструктурата в Горна Баня, така че да бъде подходяща за хора с увреждания. И не е ли това работа на държавата, чиито представител си ти.
2. Защо един баща трябваше да танцува, за да се финансират центрове за работа с деца-аутисти
3. Защо ти самата трябваше да танцуваш, за да се направи клиника за присаждане на стволови клетки и чия работа е това изобщо.
4. Защо млади хора пееха и танцуваха, за да събират пари за свои близки, за да се лекуват в чужбина, а в същото време фонда за лечение в чужбина връща пари в държавния бюджет.
5. ЗАщо за сестричката на победителката (лека й пръст) лекарствата трябваше да се внасят от чужбина.
6. ЗАщо държавата и църквата нямат никакво отношение към наркокомуните, а трябваше Желяз да събира пари посредством ТВ шоу.
И още много други въпроси постави това иначе може би лицемерно шоу, но никой не се опита да отговори на тях (а това беше най-важното – да се поставят проблемите).
А има и други извън шоуто – за обогатяване на определени личности на гърба на бедни и болни, за чиновническо безхаебрие и т. н. С тия работи се занимавай, а не с СМС-те, които бяха по 0,25лв без ДДС и не можеха да решат нито един проблем.

Така де... Вярно е! Но също са верни две неща:
1. Не може да си финансират формата, яхвайки благотворителността. Ми, да бяха се финансирали само от реклами.
Поставяне на проблеми, но с финансова изгода от поставянето им...

2. Стъпкано е Доверието. От това по-лошо няма! :g:
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
19-03-2011 - 20:16:52
Така и така се повдигна темата, да ви кажа...

Николай разбира със сигурност, че има два превода по 1000лв. по сметката в Байландо. Единият от инкасаторките на ВИК...(? ). Другият, от село...(забравих му името). Хората събрали помежду си...
Тогава, Николай се обръща към Мина Ламбовски, да се свърже с когото трябва, за да могат да ги усвоят. Е, усвоят ги, точно 2000лв. Нито стотинка повече? Съответно, той ги превежда в центъра и Мина извиква специалисти, за работа с децата...

Момиченцето, сестричката на победителката, е починало... (и в коментара го пише). Бащата е казал, че ще преведе за парите от наградата за онкоболни деца.
От тема в инвестор, разбирам, че им са били необходими още пари за лечението???
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
19-03-2011 - 23:15:51
avatar
Quote
Muza
Така де... Вярно е! Но също са верни две неща:
1. Не може да си финансират формата, яхвайки благотворителността. Ми, да бяха се финансирали само от реклами.
:g:

"Цената им бе определена по начин, който да покрие единствено техническите разходи, свързани с тяхното изпращане"

ти чак сега ли разбра какво става smiling smiley Така е и при разните фондации - нали си имат "административни разходи" - понякога до 95% от набраните средства.
Re: Байландо - КАУЗА ЗА ДЕЦА АУТИСТИ
20-03-2011 - 01:13:07
"Цената им бе определена по начин, който да покрие единствено техническите разходи, свързани с тяхното изпращане"

Да, бе да! Разходи + ХХХ% печалба! Като е така, що не си намалиха НЕтехническите разходи? Кому е необходима тази помпозност и марш на парвенющина??? А, тя струва пари!

За смс-те знаех, но от тях. Написах го в първите постове и тук, и в другия форум. Това, което не знаех е, че ще са на тъмно с парите по сметката. Не предполагах, че чак толкова... И те, май не са и допускали. И само как са ги докоснали до тънката струна - "ако не беше шоуто, нямаше да се разбере за този проблем"...
Всички хора, които са пускали смс-и? Превеждали пари? Ами те били получили най-много?!?? От всички. 2000лв.
Точно толкова, колкото са знаели със сигурност.
Другите по 200-300лв ... ?!?! Да бе...
И, не ми е ясно, що за сметка е това? Другата сметка, която в последствие откриха, извън шоуто, изобщо не е така. Знаеха всеки момент, кога, кой какво е превел. За да усвоят дадена сума, банката им изисква не само фактура, но и още куп допълнително документи, свързани с целта на плащането.

Работата е там, че написаното в коментара е вярно. Но... не е само това. Половината истина...


...

В момента върви доста тежко лечение на малкото детенце. Надявам се, да мине всичко добре и да дръпне завесата, зад която е... :loveu:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход