Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Каквото и да правим, каквото и да струваме, без тема за Световното няма да минем

Публикувано от Petar(Peter) 
Petar(Peter)
Re: И още нещо.......
21-06-2006 - 01:42:54
Joan,

Интересно как не "нагласиха" Италия да стане световен 1990г. Ако беше нагласено, никой нямаше да допусне да се стигне до дузпи с Аржентина.

Франция имаше шанса да спечели с дузпи срещу Италия на 1/4финала 1998г., шанс, който Италия нямаше.
4овек,
Лошо няма, явно ще "преквалифицираме" някой в нападател. Остава надеждата Руни да не се контузи и да покаже какво "куче" е.
Peter,

Първо на питането ти - аз по принцип НЕ се интересувам от футбол. Обаче в къщи ама МНОГО се интересуват (по-точно, интересуваХА). И затова бях принудена да гледам споменатите от мен срещи, понеже не исках да прекарам следобеда или вечерта в някое кафе, където и без това щях да гледам същото smiling smiley . И понеже все пак апетитът идва с яденето, гледайки, взе, че ми хареса smiling smiley Харесаха ми, обаче, добрите мачове -с динамика, без мошеничества, с добри играчи (и готини smiling smiley и хубави голове или положения. Ама какво се получи - голям съм кутсуз! Тъкмо си харесам отбор и той вземе, че се издъни на следващия мач, понякога с помощта на съдията. А аз такова нещо не забравям.

Затова и не мога да ти дам такива подробности от мача (мисля, че беше първия) на Гърция с Португалия. Останало ми е само усещането за голяма несправедливост спрямо португалците. Възможно е да е чисто субективно, аз и на Евро 2000 бях пак за португалците (а най си харесвах Фиго smiling smiley.

Евро 2000 не можах да го следя толкова отблизо, въпреки че бях там, но си спомням, че всеки мач на французите беше просто подигравка с публиката. Ако на финала са смачкали Бразилия е било, защото Бразилия беше още по-голяма подигравка. Щом и самите френски запалянковци го признаха тогава! А станаха шампиони!

Другото възможно обяснение (освен нагласено, което ти не приемаш) е голям КЪСМЕТ. Което пък идва да ни каже, че както и да се готвим и да играем, шансът е по-силен и винаги може да ни подхлъзне някой по-слаб отбор. Което не ми харесва като обяснение, защото отнема всякакъв мотив на отборите да се усъвършенстват. Но пък е достатъчно вероятно обяснение.

Като каза за гърците, се сетих, че наистина имаха много добра отбрана. Те така и спечелиха, благодарение на нея. Но факта, че само след 2 години ги няма никакви никъде, а треньора май си е същия, а и играчите не може да се сменени, бяха и млади тогава, трябва да ти говори, че не е в треньора причината, нито в играчите. Ами де да знам къде - шанс или допинг smiling smiley

И последно - ами щом в Олимпийския комитет излязоха наяве такава корупция и подкупи, и то със скандал, при това имам усещането, че нашият Бате е просто за измиване на ръцете и прикриване на по-големите "играчи", защо мислиш, че същото не може да се случи и във ФИФА?
Re: И още нещо.......
21-06-2006 - 09:34:50
Peter, за съжаление нямам спомен от Италия през 1990-та smiling smiley Не знам какво е станало тогава и не мога да коментирам.
Мислех да не коментирам тази тема, че то приказката няма край. Но.... винаги има “но”, нали знаете ! Снощи се случи нещо, което ме провокира доста интензивно.

Иначе гледам дори повече от очакваното. Впечатленията ми са силно благоприятни. В първите мачове имаше битка и амбиции. Дори екзотичните отбори показват едно пораснало можене и стоят доста добре на терена. Не преживявам много по простата причина, че гледам на модерния футбол и в частност на първенството като н а производствено-технологичен процес, който се случва в една голяма, мултинационална корпорация. Пък при корпорациите става дума за печалба, нали знаете !
И все пак е интересно.

Реч иде за снощи – Ан. Шв. До 85 мин. хвърчи перушина. Слава на Господ, гаменчето Руни е вече на пейката (сори Петър, ама аз хич не го харесвам). И тук следват едни събития, които ме карат да мисля, че при подготовката на отбора са участвали и специалисти от Кралския Шекспоров Театър. В този момент, най-класният играч на ан. (това е без съмнение Стиви Джи) не можа да спре порива и моженето си и вкрава чуден гол. Кому е необходимо това ?! По-долу ще го обясня .
Шведите се втурват напред като побеснели. Подават топката от наказателното, Сол Кямбъл прави опит с крак д аиграе на третия етаж, не успява, тя отива в групата Ларсон и май Мелбек, които са в малкия пеналт и очевидно си пречат. И тук – Ашли Коул, вместо да ги атакува непримиримо, кротко се оттегля и заема странно място около голлинията. Смущението в шведската група е очевидно голямо, но все пак с някаква неопределена конечност на тялото си Ларсон чуква топкат аи тя се претъркулва кротко във врата. Щастлив завършек. Всички са доволни. Така е трябвало да стане.

Ами иначе, нещата отиваха в ръцете на момчетата от Лат. Америка, пък си ги знаем, че и те не са много стока, могат да спретнат като нищо някоя изненада.

Да не забравяме, какво направиха шведи и датчани на европейското. Те и двете страни са монархии и макар да нямат чак англ. постижения, сигурно и там има солидни кралски традиции в театъра.
Naceff,

Да разбирам ли, че и ти като мен си мислиш повече за машинации, свързани с парични интереси, отколкото за "феър плей" на световното? Аз определено така мисля, макар че не знам как и кого точно обслужват отборите с играта си. Отвъд очевидното де- което ти коментираш като "Шекспиров театър".
Не може всичко да се нагласи, а и не е необходимо. Това не го могат дори Стивън Сполбърг и сър Джон Гилгут.
Случващото се бих го нарекъл "Дозирано въздействие в допустими граници".
Няма проблем ако на един финал играят Бразилия и Германия, същото се отнася и ако се срещнат Италия и Франция.
Но Гана (примерно) не може (все още) да бие Германия на полуфинал.
Големите германски рекламодатели ще се вкиснат и няма да поръчат щедро реклама по телевизиите, оттам много пари няма да идат в медийните лъвове, които от своя страна също ще се вкиснат. Нещо в табличките на банкерите няма да излезе и те ще се вкиснат. Абе, въобще ще настъпи една верижна мирова скръб.

Важното е с допустими средства да се допускат случайности. България можеше ли да бие Италия 1994 на полуфинала. Спортно - да , иначе - никага.
Naceff,

Много хубаво го каза - "случайност - да, но в допустими граници". За пореден път се убеждавам, че мислим еднакво smiling smiley ама защо тогава се оказахме в различни отбори?! :}
Re: Каквото и да правим, каквото и да струваме, без тема за Световното няма да минем
21-06-2006 - 11:47:12
не им завиждам на заложните къщи - равенството беше най-очаквнания резултатsmiling smiley
Re: Каквото и да правим, каквото и да струваме, без тема за Световното няма да минем
21-06-2006 - 11:49:03
Е какви машинации при положение, че целия свят очакваше равенството.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход