Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Най-добра дестинация за емиграция

Публикувано от general 
Re: Най-добра дестинация за емиграция
01-05-2010 - 21:07:17
avatar
България не е Родина на държавното управление защото управлението не може да цели да се самовъзпроизвежда и подхранва само.
Лошото е че тя /България/ е Родина за шайка самозабравили се мутробизнесмени, които обичат да се държат като башибозук и да експлоатират работниците си, като същевременно реват непрекъснато, че са свободни предприемачи и същата омразна Държава трябва непрекъснато да им прави всевъзможни отстъпки. Те се опитват да монополизират целия бизнес и да не допускат прозрачни търгове.
Ще ги разпознаете по най-силния вой когато въведат данък "лукс". За тях плоския данък не е достатъчно нисък, те желаят нищо да не вкарват в хазната. Когато разсъждават някои псевдоанализатори не отчитат факта, че голяма част от държавния бюджет отива за изплащане на пенсиите на нашите майки и бащи трудили се по 30-40 години в едно несправедливо време, че те са необходими за здравеопазване, за образование и други сектори които не могат да се издържат на собствена стопанска сметка и чрез чисто пазарни механизми. Същите тези мутробизнесмени твърдят, че хранят N брой хора, но не казват че ги осигуряват на минимална заплата и когато тези хора се пенсионират ще мизерстват повече от сегашните пенсионери. Същите "Свободни предприемачи" крият всевъзможни данъци и крадат ДДС от Държавата. Същите си определяха по 300-400% печалба от цените на строителството, лекарствата и какво ли още не?
Тези които претендират че пълнят държавния бюджет откраднаха най-много, като изкупиха държавни предприятия на безценица и чрез най-различни схеми със същите тези държавни ръководители които сега плюят! Познавам много такива псевдобизнесмени които все още не знаят как да управляват получените наготово и на безценица активи.
Re: Най-добра дестинация за емиграция
01-05-2010 - 22:06:16
Хората напускат Родината,не заради климата,увлечението по туристически дестинации,неприязън към роднини и съседи а заради СКАПАНАТА ДЪРЖАВНА АДМИНИСТРАЦИЯ и нейната организационна уредба,която е направила живота им тук непоносим!
Повече от милион качествени наши сънародници живеят трайно в чужбина като с краката си са демонстрирали отношението си към карценома,който наброява 605 000 души.Темата е изключително адекватна!Въпроса е не дали да се емигрира а къде! Алтернативата е демократична съпротива и борба с тумора чрез нова конституция и радикална смяна на философията на държавата а това е неизбежно и ще се случи,когато агонията напредне!
Re: Най-добра дестинация за емиграция
01-05-2010 - 22:40:26
Е аз скачах през 1990г., работих, търпях, чаках, после разбрах, че сме сбъркали, че сме лъгани, после отново се надявах, работих, пак гласувахме, пак скачахме, пак чаках, пак ни бяха излъгали, сбъркахме и ... така в "шеги и закачки" ........ 20 години.
Колко още трябва да скачам, колко още да ме лъжат, колко още да работя и за КОГО?!
Казват, че глупак е не този, който греши, а онзи, който повтаря една и съща грешка няколко пъти. Достатъчно глупак бях! Предоставих най-хубавите си години за труд, възможности и средства тук, в собствената ми Родина, в резултат на което не получих дори елементарното си право на спокоен живот ПОНЕ!
Последните години от живота си ще прекарам където реша и както реша! След като някои направиха от Родината ми кочина, не съм длъжна да се търкалям заедно с тях в калта, само за да се тупам по гърдите и да крещя, че видите ли аз съм ПАТРИОТ.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Най-добра дестинация за емиграция
02-05-2010 - 00:02:22
avatar
Quote
elissa
Е аз скачах през 1990г., работих, търпях, чаках, после разбрах, че сме сбъркали, че сме лъгани, после отново се надявах, работих, пак гласувахме, пак скачахме, пак чаках, пак ни бяха излъгали, сбъркахме и ... така в "шеги и закачки" ........ 20 години.
Колко още трябва да скачам, колко още да ме лъжат, колко още да работя и за КОГО?!
Казват, че глупак е не този, който греши, а онзи, който повтаря една и съща грешка няколко пъти. Достатъчно глупак бях! Предоставих най-хубавите си години за труд, възможности и средства тук, в собствената ми Родина, в резултат на което не получих дори елементарното си право на спокоен живот ПОНЕ!
Последните години от живота си ще прекарам където реша и както реша! След като някои направиха от Родината ми кочина, не съм длъжна да се търкалям заедно с тях в калта, само за да се тупам по гърдите и да крещя, че видите ли аз съм ПАТРИОТ.

Всички скачахме. И всички се печем на един огън. Няма лошо, щом си решила, да опиташ на друго място. Не знам защо почти се оправдаваш за решението си. Никой не би те упрекнал, нито би се обърнал срещу теб. Стига ти да не го направиш.smiling smiley
Re: Най-добра дестинация за емиграция
02-05-2010 - 01:59:17
Quote
камелия
Quote
elissa
Е аз скачах през 1990г., работих, търпях, чаках, после разбрах, че сме сбъркали, че сме лъгани, после отново се надявах, работих, пак гласувахме, пак скачахме, пак чаках, пак ни бяха излъгали, сбъркахме и ... така в "шеги и закачки" ........ 20 години.
Колко още трябва да скачам, колко още да ме лъжат, колко още да работя и за КОГО?!
Казват, че глупак е не този, който греши, а онзи, който повтаря една и съща грешка няколко пъти. Достатъчно глупак бях! Предоставих най-хубавите си години за труд, възможности и средства тук, в собствената ми Родина, в резултат на което не получих дори елементарното си право на спокоен живот ПОНЕ!
Последните години от живота си ще прекарам където реша и както реша! След като някои направиха от Родината ми кочина, не съм длъжна да се търкалям заедно с тях в калта, само за да се тупам по гърдите и да крещя, че видите ли аз съм ПАТРИОТ.

Всички скачахме. И всички се печем на един огън. Няма лошо, щом си решила, да опиташ на друго място. Не знам защо почти се оправдаваш за решението си. Никой не би те упрекнал, нито би се обърнал срещу теб. Стига ти да не го направиш.smiling smiley

Ками, като те чета започвам да се съмнявам ти чела ли си ме, не си ли ме разбрала или просто толкова си разбрала. Ама колкото - толкова! Достатъчно казах, не смятам да се "тълкувам" сама. Нещата не се свеждат до "дървото", а до "гората"! Де да можех и аз толкова "семпло" да тълкувам нещата!

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-02 02:01 от elissa.
Re: Най-добра дестинация за емиграция
02-05-2010 - 03:17:29
За Муза! ... *rose*
Най-трудно Човек се разделя с Човека, не с Родината, не с имагинерните си представи и спомени, най-трудно се разделя с Човека!
Много хора не открих и с много не се запознах, но за някои бих съжалявала, когато са далече, за други благославям съдбата, че не ме е срещала!

За Муза, имах щастието да се познаваме, където и да ме изхвърли морето ... за морето ние винаги сме досадни, непотребни вещи и ТО е в правото си да се освободи от нас! Само човекът чете и се впечатлява от щуротии, които в едно море просто би изхвърлило без обяснения и уговорки, както ние човеците всяка непотребна вещ! Стремя се да правя като морето ... *rose* В този смисъл, за теб, Муза!





--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-02 03:28 от elissa.
Re: Най-добра дестинация за емиграция
03-05-2010 - 05:22:39
Елиса, това твоето да не е като Ботьовото "На прощаване"? Тук става цирк. Хайде ако ще емигрираш - емигрирай, че орева орталъка:}

А Фло и Сахиб 31 ще разкажат за световната конспирацияwinking smiley
*drink1*
Re: Най-добра дестинация за емиграция
03-05-2010 - 08:00:35



Ех Канада!
Re: Най-добра дестинация за емиграция
03-05-2010 - 08:37:49
avatar
[ww2.vbox7.com]
===========================
Гето, за световната конспирация не знам, но другаря Фло определено е архитект на форумната конспирация. Особено е добър в запушване устите на неудобните събеседници! Томас де Торквемада сигурно е неговия учител и кумир.
Re: Най-добра дестинация за емиграция
03-05-2010 - 10:33:25
Quote
Geto
Елиса, това твоето да не е като Ботьовото "На прощаване"? Тук става цирк. Хайде ако ще емигрираш - емигрирай, че орева орталъка:}

А Фло и Сахиб 31 ще разкажат за световната конспирацияwinking smiley
*drink1*

Geto,

Преди почти 2 години, водихме с теб разговор в темата на Нинка, ако си спомняш. Тогава тя продаваше апартамента си, за да финансира обучението на дъщеря си. Сега, тя се справя и представя отлично. Откроява се. Както и очаквах. smiling smiley

Една майка се раздели с бащиното си, единствено жилище, в центъра на София, а сега друга, се разделя със собствената си свобода (господар на себе си), за да направи същото...

Нормално е, човек да се вълнува и да преживява. Нищо недостойно няма. Иска се доста голяма вътрешна сила. Аз винаги се прекланям пред такива хора. Тогава Нино, сега Ели... *bow**rose*

Такива хора носят много светлина... smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход