Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Най-добра дестинация за емиграция

Публикувано от general 
Re: Най-добра дестинация за емиграция
03-05-2010 - 10:58:36
avatar
UBI BENE, UBI PATRIA
Re: Най-добра дестинация за емиграция
03-05-2010 - 13:54:13
Quote
Muza
Quote
Geto
Елиса, това твоето да не е като Ботьовото "На прощаване"? Тук става цирк. Хайде ако ще емигрираш - емигрирай, че орева орталъка:}

А Фло и Сахиб 31 ще разкажат за световната конспирацияwinking smiley
*drink1*

Geto,

Преди почти 2 години, водихме с теб разговор в темата на Нинка, ако си спомняш. Тогава тя продаваше апартамента си, за да финансира обучението на дъщеря си. Сега, тя се справя и представя отлично. Откроява се. Както и очаквах. smiling smiley

Една майка се раздели с бащиното си, единствено жилище, в центъра на София, а сега друга, се разделя със собствената си свобода (господар на себе си), за да направи същото..

Нормално е, човек да се вълнува и да преживява. Нищо недостойно няма. Иска се доста голяма вътрешна сила. Аз винаги се прекланям пред такива хора. Тогава Нино, сега Ели... *bow**rose*

Такива хора носят много светлина... smiling smiley

"Мръдни се че ми затуляш слънцето"winking smiley

Силна памет имаш Муза, браво! Ако знаех за кого иде реч щях да съм по внимателен ама пустата анонимност ни изигра лоша шега. Но виж ако и да съм бил груб мисля, че от пишештите тук и дадох най-добър съвет. То в емиграндството и гурбетлъка няма нищо мелодраматично, Нинка/ Елинка го направи като бозаджийница. Всичко онова което казах като шега за вертепите на Никозия и цървулите на мамините дечица е нещо от живота, както и "Ще продам червената си Лада" споменато от Фло. Гурбетлъка не е за лигльовци,
smoking smiley
Re: Най-добра дестинация за емиграция
03-05-2010 - 17:11:45
Ех, Гето,

При цялото ми уважение към теб, ще си позволя отново да не се съглася с теб. Но това, няма никакво значение. Идеята ми тогава и сега, беше и е, да се подкрепи, ако може да се вдъхне повече кураж. А, не толкова до спора. Едва ли съм допринесла с нещо, но пък е било много добронамерено. Човек в дадени моменти се намира на нещо като кръстопът, колкото и устремен и решен да е. И точно в тези моменти е най-трудно. Поне при мен е било така...

Лигльовците... и аз ги недолюбвам и не бих взела отношение.

С извинение към Генерала, за смяна насочеността на темата му. Макар че, и това е част от пейзажа. Все пак...*bow*smiling smiley
Re: Най-добра дестинация за емиграция
03-05-2010 - 18:08:07
avatar
Quote
elissa

Ками, като те чета започвам да се съмнявам ти чела ли си ме, не си ли ме разбрала или просто толкова си разбрала. Ама колкото - толкова! Достатъчно казах, не смятам да се "тълкувам" сама. Нещата не се свеждат до "дървото", а до "гората"! Де да можех и аз толкова "семпло" да тълкувам нещата!

Просто се опитах да те подкрепя, да ти подскажа, че оставяш впечатление на вътрешно неготова да замине. На търсеща си виновни за решението, което си взела.........
Както и да е, и аз не смятам да се "тълкувам".
Успех ти желая!smiling smiley
Re: Най-добра дестинация за емиграция
04-05-2010 - 03:01:57
avatar
Елисо? smiling smiley

Поздравче по случая:
(един път бях в Далас за 2 дни и всичко друго съм забравил, само помня как се наср*х от кеф на концерт на B.B.King... дано ти хареса)





I've got the key to the highway
Feel i got to go
Gonna leave here running
Walking is both too slow

I'm going back to the border
Baby where i'm better known
Because you haven't done nothing baby
But draw the good man from home

When the moon peeps over the mountain
Little girl i'll be on my way
I'm gonna roll the highway until the break of day

Oh give me one more kiss darling
Just before i go
Cause when i leave this time little girl
I won't be back no more

I've got the key to the highway
Little darling i got to go
I'm gonna leave here running
Walking is both too slow

:loveu:
Re: Най-добра дестинация за емиграция
04-05-2010 - 12:24:08
Quote
Geto
Елиса, това твоето да не е като Ботьовото "На прощаване"? Тук става цирк. Хайде ако ще емигрираш - емигрирай, че орева орталъка:}

А Фло и Сахиб 31 ще разкажат за световната конспирацияwinking smiley
*drink1*

Гето, я посъбери постовете ми от тази тема, от момента в който ти отговорих и намери къде точно "съжалявам" за заминаващите, вкл. и мен в това число, макар никъде да не съм писала нито къде съм, нито че смятам да заминавам!

Ето ... за улеснение!

Няма да навлизам в тона ти, Гето и няма да коментирам долнопробните констатации, прекалено низки, плоски и лишени от фантазия, обръщението ти "Сестро", и кой като какъв педе---с или еди си какво ще се прибере от еди си къде ... Това е недодялан речник на човек таящ злъч. От какво е породена нямам представа, щастлива съм, че не познавам добре психологията на хора, като теб. Мога да предположа само, че е породена, я от крив национализъм, я от крив патриотизъм, я от някакви други кривини. Но след като се обръщаш към мен, ще ти кажа ...
Виж, Гето ... светът е създаден без граници. Границите ги е измислил човекът през робовладелството, а както сами виждаме в демокрацията светът отново премахва една по една тези бариери, върви към глобализация, просто защото няма ефект от този род ограничения.
И още, човек може достойно да носи националността си, но да бъде и гражданин на света. А езиците са тези невидими граници, които можем да преодоляваме индивидуално, за да имаме свободата да комуникираме, защото само в пълноценното общуване можеш да разбереш и хората и страните. Едва тогава "византиецът" спира да бъде такъв, спираме да наричаме италианците "жабари", турците "фесове", евреите "рязани" и т.н. Защото докосвайки се до хората, бита, традициите ние сме разширили и собствения си мироглед и в този смисъл сме се облагородили. Както когато пресадиш едно диво плодно дръвче, то става благородно плодно дърво.
Всеки има право да потърси и да открие своето място под слънцето. И именно в търсенето на това място личността намира и себе си. Защото всичко положително и градивно е създадено от движението. Водата в реката е бистра, защото тече, другата вода, която стои на едно място се нарича блато. "Заблати" ли се човек става страшно! Още Аристотел е казал, че за истински мъдрия човек цялата Земя е открита за изследване и опознаване. Защото за "високия дух" родина е целия свят.
Не винаги за това странстване по света причините са само икономически. Първопричината може да е била и тази, но пътувайки, движейки се, човек разбира, че не е сбъркал и освен, че естествено е работил през това време и е спечелил някакви средства, по-важното е, че е спечелил и знания, познания, познанства и впечатления, които няма как да придобие живеейки в един "препикан" ареал на квартала, града или апартамента си, защото е човек и жевее в света, а не животно съществуващо в ареал!


Хайде да се опитам и да обясня, макар че всичко е казано ясно. В цялата тема Гето, говориш за гурбет, емиграция и т.н.! Емиграция и гурбет имаше преди 20 години, когато хората буквално бягаха от глад, ужас и страх пред неизвестното. Бягаха от анархията, от опасността ... Обратно на твоето мнение, ако прочетеше по-внимателно щеше да разбереш, че се опитвам да ти кажа, че в настояще време, когато имаме поне свободата да пътуваме и правото на избор къде да се установим, било временно, било завинаги "гурбет" и "емиграция" не съществуват! Сега имаш пълното право и възможност да обиколиш земното кълбо, да живееш и работиш във всяка една точко на света. А това, че съжалявам за нещо или съм "оревала" отраклъка, поради това, че ще заминавам, пак ще повторя - няма от къде да знаеш какво смятам да правя аз, затова и коментарите ти са безцелни. А че не съжалявам за никого, който е избрал да странства по света пише горе: "Не винаги за това странстване по света причините са само икономически. Първопричината може да е била и тази, но пътувайки, движейки се, човек разбира, че не е сбъркал и освен, че естествено е работил през това време и е спечелил някакви средства, по-важното е, че е спечелил и знания, познания, познанства и впечатления.". В този смисъл не разглеждам пътуването и работата по света, като гурбетлък и повод да се припечели нещо, а като възможност човек да разшири собствения си кръг на познание!

Това (което пейстнах горе) е бил отговора ми към теб! Останалото съм писала на Муза, вкл. това което ти наричаш "На прощаване" е отправено към нея, тя добре знае какво имам предвид, а ти просто си се "изкашлял" по повод пост, отправен към друга личност в темата. Заключения относно мен, заминаването или незаминаването ми няма как да правиш и е нагло и нахално от твоя страна. Намери къде пиша, че заминавам и тогава се изказвай!
Не очаквам, че ще разбереш нещо, но поне у другите да не остава погрешно впечатление от кривите ти тълкувания!

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-04 12:24 от elissa.
Re: Най-добра дестинация за емиграция
04-05-2010 - 12:51:08
avatar
Мене пък най-ме кефи една бабичка от едно родопско село. Даваха репортаж за нея. Навършила 100 години и никога не е напускала селото! Даже не е ходила на гости на сина си който се преселил в съседното село. Камъка си тежи на мястото.
Не ти трябва да знаеш много. Знанието носи само тъга и поражда още повече въпроси. Казва ти го човек с две магистратури.winking smiley Майтапче!

"TO ACT LIKE AN OWNER"
Warren Buffett
Re: Най-добра дестинация за емиграция
04-05-2010 - 13:57:34
Да се насладим на едно страхотно изпълнение... *rose**rose**rose*smiling smiley





Толкова е хубаво, чак са го краднали... копирали...съхранили... smiling smiley

video: [youtube.com]
Re: Най-добра дестинация за емиграция
04-05-2010 - 14:04:36
avatar
Ето Ви и оригиналната "една година любов" на кака Мина, че понякога от кавъри малко се дразня!
.....................................................


Re: Най-добра дестинация за емиграция
04-05-2010 - 14:16:37
Изслуша ли го? Това ни е семейно - любимото изпълнение. Надявам се, да го чуем на живо. winking smiley*rose*

Ама, няма лошо, нормално е всеки да харесва различно... smiling smiley

Сахиб, за другата ти тема... Фото на колежка, ама реално... цъкни тук и ще я видиш ... winking smileysmiling smiley

[www.youtube.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход