Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кино. По идея на Bulcan

Публикувано от nino 
Re: Кино. По идея на Bulcan
21-03-2010 - 00:15:23
Хе хе, имам ги и двата на high definition, та докато сме на Милош Форман вълна - "Ragtime"

[www.zamunda.net]

"Marathon Man" - писах ли за него? За пръв път го гледах на фимотечноto "Дружба" през 1988. Филм на Джон Шлезинджър, по книга на Уилям Голдман. Млади Дъстин Хофман и Рой Шайдър, "зрял" Лорънс Оливие.

[www.zamunda.net]
Re: Кино. По идея на Bulcan
21-03-2010 - 00:36:28
Един приятел скри лицето си в шепи, простена хълцайки веднъж и едва се чу в сумрака:

"Ти гониш..."









...
Re: Кино. По идея на Bulcan
21-03-2010 - 00:43:02
Булкан,ние двамата,сигурно имаме и повече филми на режисИорите за които пишем *ok*
Да не забравяме,че е неделя да споменем и "Неделя, проклета неделя",както и "Хофманови приказки",
пак за първи път,във филмотечното,но не помня годината.
Сега,не мога да пусна линкове към тях,моля ако можеш направи го ти.
Но "Маратонецът","Неделя,проклета неделя" и "Хофманови приказки" си е добра селекция на
Джон Шлезинджър.
Ах,как щях да забравя "Среднощен каубой" *huh*

[zamunda.net]

smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-21 09:57 от regataco.
Re: Кино. По идея на Bulcan
21-03-2010 - 00:58:01
Наската,аз много се радвам на БГ киното,та докато сме на тази вълна да ви кажа,че с в,"Труд" сега
пускат една колекция от БГ филми,като тази седмица беше "Източни пиеси",а миналата "Светът е голям и
спасение дебне отвсякъде".Ако,се поразровите в РП може и да се намерят още.
Re: Кино. По идея на Bulcan
21-03-2010 - 02:38:23
Quote
regataco
Булкан,ние двамата,сигурно имаме и повече филми на режисИорите за които пишем *ok*
Да не забравяме,че е неделя да споменем и "Неделя, проклета неделя",както и "Хофманови приказки",
пак за първи път,във филмотечното,но не помня годината.
Сега,не мога да пусна линкове към тях,моля ако можеш направи го ти.
Но "Маратонецът","Неделя,проклета неделя" и "Хофманови приказки" си е добра селекция на
Джон Шлезинджър.
Ах,как щях да забравя "Среднощен каубой" *huh*

smiling smiley

"Неделя, проклета неделя",както и "Хофманови приказки" не съм ги гледал, ако ги намеря ще пусна линк... "Среднощен каубой" спомените ми са бегли - май Дъстин Хофман пак играеше, ако се не лъжа...

"Светът е голям и спасение дебне отвсякъде" е много добър филм - надхвърля националните рамки т.е. "конвертируема валута" е smiling smiley
Re: Кино. По идея на Bulcan
21-03-2010 - 03:00:02
Quote
dodo2
Има оптичен изход за звука и DVI за картината, може с диск вътре, може и с външен през USB - като компютър си е с Linux операционна система. Мрежово устройство е (има LAN, а може през USB и безжичен нет), т.е. седи си оттатък при телевизора, а аз от лаптопа го виждам и му казвам свали тия торенти, после отивам да пия кафе и като се върна те са в него. Всъщност аз съм си конфигурирал така мрежата вкъщи, че мога да го карам да сваля и докато пия кафето навън :]
После се командва с дистанционно.

[www.popcornhour.com]

Аз имам по-стар модел от тези които сега са на сайта, тия новите са с по-бърз процесор и мислех да се ъгрейдна (може да не насича видеото на канон-а), ама видях че имат вентилаторчета, та чакам хакерите да измислят охлаждане без вентилатор smiling smiley Доста е популярно и много хора го ръчкат.

Има FTP, SSH, NFS, Samba - може да се вижда диска му като част от компютъра, на който си работиш. Има и UPnP - може пък то да вижда диск на друг компютър и да плейва директно от него.

А, това е много яко. Аз като тегля разкарвам външния хард до компютъра. По DVI кабел можеше ли да се предава HD сигнал? Ти имаш ли го този Канон? Аз бая му се точех, но пък от 15 години съм на Никон и съм посъбрал обективи, а и по природа съм лоялен. Чакам Никон да извадят заместник на D700, видях, че се очаква D700X да излезе скоро, а и нали е криза, гледам да стискам кълките и да спИстяям *xxx*
Re: Кино. По идея на Bulcan
23-03-2010 - 03:52:22
avatar
Опс, исках да напиша HDMI, то е DVI+звук, ама звука така или иначе не го слушам от телевизора. Иначе изходът си е стандартен HDMI.
(Канона тамън се бях навил да си го купя и излезе 1D mk IV и в първото ревю на Vincent Laforet пишеше как снимал навън на почти тъмно нищо не виждал с просто око, а на снимката листата на дървото били зелени все едно са снимани през деня и реших да си взема когато излезе нов модел с full frame матрица и с новия процесор и без това сега нямам време да снимам.. Обаче не бих си купил от България, тук разни фотографи, които познавам се оплакват, че се чупят, кой знае по какви канали ги внасят. Аз моя Канон ходих да си го купя от USA едно време.)
Re: Кино. По идея на Bulcan
23-03-2010 - 03:59:11
avatar
А вас какво ви е ударило на кино носталгия, а още никой не е казал "Броненосец Потёмкин" :]


Ето един мнооого свеж филм, отдавна не бях гледал хубава "драматична комедия":

City Island / 2009
Re: Кино. По идея на Bulcan
24-03-2010 - 05:12:14
Quote
dodo2

(Канона тамън се бях навил да си го купя и излезе 1D mk IV и в първото ревю на Vincent Laforet пишеше как снимал навън на почти тъмно нищо не виждал с просто око, а на снимката листата на дървото били зелени все едно са снимани през деня и реших да си взема когато излезе нов модел с full frame матрица и с новия процесор и без това сега нямам време да снимам..

А, че то и 5D mark II си е "full frame" бе. За снимки на слаба светлина без светкавица е добре да се вземе "full frame", но с по-малко мегапиксели (Nikon D700 - 12 Mpx). При не толкова нагъчкани мегапиксели на голяма матрица може да се вдига много повече ISO с много по-малко "шум".

Quote
dodo2


Обаче не бих си купил от България, тук разни фотографи, които познавам се оплакват, че се чупят, кой знае по какви канали ги внасят. Аз моя Канон ходих да си го купя от USA едно време.)

Абе аз си мисля, че няма разлика в самите фотоапарати, само имената на някои модели в USA се различават от останалия свят (Canon Rebel дезигнациите в US, както и на Никон преди на филмовите апарати вместо да започват с "F", започваха с"N" в щатите, иначе са абсолютно същите).
Re: Кино. По идея на Bulcan
24-03-2010 - 17:44:00
avatar
Да, но 1D mk IV не е full frame.. Значи сега идва ред да пуснат някакъв full frame с новата матрица и новия процесор. Въпреки че в днешно време след година ще има още-по-нов-процесор още-по-бърз и т.н. (новия процесор май беше dual-core). Ако е по-бърз може да има опция за high speed video - аз на камерата имам такова, снима със 120 кадъра в секунда и после като се пуска е забавено - така може да се хващат много забавни неща, които в ежедневието човек не им обръща внимание, защото се случват бързо.

Ето нещо за илюстрация smiling smiley

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход