Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кино. По идея на Bulcan

Публикувано от nino 
Re: Кино. По идея на Bulcan
19-03-2010 - 00:43:57
Quote
elissa
Ако сте в София може да видите много хубави филм, разгледайте сайта има и програма по дати и филми ...
Всички филми от програмата

Билетите се продават от 23 февруари 2010 на касите на фестивалните кина, както и онлайн на www.ticketplus.bg , www.eventim.bg и на сайта на СФФ www.siff.bg.
Цената е 8 лв. - за делничните дни (между 17.00 и 21.30 ч.) и за всички прожекции в събота и неделя. Отнася се за салоните: НДК - зала 1 и "Люмиер", Дом на киното, кино "Одеон" и Френския институт.
Студенти, ученици, пенсионери, хора с увреждания и с ISIC/IYTC/ITIC карти ще могат да влизат срещу 6 лева.
Билетите в Euro Cinema, за всички прожекции, е 8/6 лв.
Специално намаление на цена 6 и 4 лева ще има, ако си купите 10 и повече билета за един киносалон.
В делничните дни преди 17 и след 21.30 часа билетът ще струва 6/4 лв., а с купуването над 10 билета се променя на 5/3 лева.
Документалните филми във Френския институт и Дома на киното са 4/3 лева.
Прожекциите в Чешкия център и Руския център са с вход свободен!

Разбира се, могат да се изтеглят и от тук-там из торрентите, но ... друго си е в салона! smiling smiley

Бря, то сериозна работа този Филм Фест и гледам от 14 години се провежда, а и много интересни гости са идвали.

Аз като заклет индивидуалист си спретнах киносалон у дома. Конкурирам публичните кина и по картина и по звук, мога да си протегна краката в-у табуретката с питие в ръка, а като ми се припуши, спирам филма и излизам на балкона за цигара... Другото удобство е, че човек си определя сам часовете на прожекциите и ако филма се окаже не особено добър, може да го смени smiling smiley smiling smiley
Re: Кино. По идея на Bulcan
19-03-2010 - 01:21:29
avatar
Ха smiling smiley

За който обича идиотско кино (в добрия смисъл) ето едно филмче:

La Antena

[www.zamunda.net]



P.S. BulCan можеш ли да свалиш този файл (50Mcool smiley:
[rapidshare.com]
да пробваш да го пуснеш на твоя плеър и да видиш дали ще насича или не? Битрейт е 42mbps снимано с Canon 5D mk II
thank you smiling smiley
Re: Кино. По идея на Bulcan
19-03-2010 - 01:49:02
Quote
BulCan
Бря, то сериозна работа този Филм Фест и гледам от 14 години се провежда, а и много интересни гости са идвали.

Аз като заклет индивидуалист си спретнах киносалон у дома. Конкурирам публичните кина и по картина и по звук, мога да си протегна краката в-у табуретката с питие в ръка, а като ми се припуши, спирам филма и излизам на балкона за цигара... Другото удобство е, че човек си определя сам часовете на прожекциите и ако филма се окаже не особено добър, може да го смени smiling smiley smiling smiley

Помня, че още като студентка ... ох, лирично отклонение, но ми дойде на ума рекламата ... " Първата кола на татко била от картон, мама се е казвала студентка и била под наем, а в хладилника им имало сааамо кремвирши." :] Та, още тогааава, когато денят започваше "на Руски и завършваше с 1-ва програма" имаше подобни Филм Фест-ове, които тогава ги наричахме "Кино Маратони" :] По онова време имах чуднато предимство да гледам всичко това безплатно, при това палехме и по някоя друга цигарка в салона, защото бяхме само студенти, та оставаха и някакви от спестяванията за нещо повече от кремвирши, напр. биричка в "Унгарския" или в барчето на сатирата, ееех безгрижни времена! :ami:
Но сега ... и от икономичНА и от практичНА страна, изобщо НА ти страни колкото щеш ... и аз предпочитам да гледам "по домашному" *angel*. Иначе при толкова хубави филми рискувам да бръкна във ФИСКА :]:} този икономически термин страхотно ме "кефи!", за цигара и дума да не става ... ще те обесят на първия стълб, като "враг №1", но в същото време никой не ти пречи да си внесеш торба с всякакъв алкохол и да пригласяш на артистите, което е безумно! Да не може да се пуши, но да може да се наливайкаш колкото си щеш!
Като заклет пушач лелея за влемената на летните кина ... леко ръмбави пейки, лош звук ... но пък можеш да пушиш, пиеш и дори да хапнеш нещо м/увременно ... пък и ме навява на спомени това лятно кино. От една липа извън киното съм изгледала над 50 индийски филми :] "Слонът моят приятел", "Обичта на майката", "Бродага" и т.н. индийска класика. А-Б-Е, във всяка криза - икономическа, социалистическа и друга ... човек си намира забавленията !~ Та и сега ще му открием ЦАКАТА!

И понеже си припоВних ... нека да добавя и това (що сълзи съм изревала) ...

... имаше и една симпатична песен, дето цяла бригада в един завод за компоти ме спасяваше :], пеех я на циганките, а те ми правеха нормата *pardon* :}
С български текст звучеше така:

БРОДЯГА winking smiley

"Обущата ми английски,
а пък шапката ми френска,
а сърцето ми индийско ...
ааааааааа ааааааа" :]





--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-19 01:51 от elissa.
Re: Кино. По идея на Bulcan
19-03-2010 - 18:25:29
Quote
dodo2
Ха smiling smiley

За който обича идиотско кино (в добрия смисъл) ето едно филмче:

La Antena

[www.zamunda.net]



P.S. BulCan можеш ли да свалиш този файл (50Mcool smiley:
[rapidshare.com]
да пробваш да го пуснеш на твоя плеър и да видиш дали ще насича или не? Битрейт е 42mbps снимано с Canon 5D mk II
thank you smiling smiley

Додо, моят плеър не знам защо не върти .MOV файловете, въпреки, че според инструкцията би трябвало. Нарочно си бях свалил от нета няколко такива (по едно време се бях навил точно на Canon 5D MK II). Свалих и твоя файл все пак да пробвам - тц. Може да имам някакъв проблем в софтуера на плеъра, не знам. Това не значи, че другите марки и модели не ги въртят или пък, че моя не може да се update-ва. Резултатът от опита обаче е, че изобщо не ги върти (не става дума даже и за насичане).
Re: Кино. По идея на Bulcan
19-03-2010 - 18:38:05
avatar
Аз имам подобен, плейва го, но накъсано, на канона битрейтът (42mbsp) е повече от BluRay (36mbps) сигурно му е слаб процесора за такова...

Мойто плеърче си е като компютър, с линукс е и има торент клиент - само си точи филмите. А вътре е една платчица 10x10 сантиметра.
Re: Кино. По идея на Bulcan
19-03-2010 - 20:27:58
Quote
dodo2
Аз имам подобен, плейва го, но накъсано, на канона битрейтът (42mbsp) е повече от BluRay (36mbps) сигурно му е слаб процесора за такова...

Мойто плеърче си е като компютър, с линукс е и има торент клиент - само си точи филмите. А вътре е една платчица 10x10 сантиметра.

Аха, значи е с вграден хард. Има ли дигитален аудио-изход за домашно кино? Дай линк, да го видят съфорумците като идея (аз така или иначе вече съм си купил, но и на мен би ми било интересно). Предполагам, че има и браузер да шариш по торент сайтовете. С какво се командва (мишка, дистанционно, клавиатура)?
Re: Кино. По идея на Bulcan
19-03-2010 - 23:48:09
avatar
Има оптичен изход за звука и DVI за картината, може с диск вътре, може и с външен през USB - като компютър си е с Linux операционна система. Мрежово устройство е (има LAN, а може през USB и безжичен нет), т.е. седи си оттатък при телевизора, а аз от лаптопа го виждам и му казвам свали тия торенти, после отивам да пия кафе и като се върна те са в него. Всъщност аз съм си конфигурирал така мрежата вкъщи, че мога да го карам да сваля и докато пия кафето навън :]
После се командва с дистанционно.

[www.popcornhour.com]

Аз имам по-стар модел от тези които сега са на сайта, тия новите са с по-бърз процесор и мислех да се ъгрейдна (може да не насича видеото на канон-а), ама видях че имат вентилаторчета, та чакам хакерите да измислят охлаждане без вентилатор smiling smiley Доста е популярно и много хора го ръчкат.

Има FTP, SSH, NFS, Samba - може да се вижда диска му като част от компютъра, на който си работиш. Има и UPnP - може пък то да вижда диск на друг компютър и да плейва директно от него.
Re: Кино. По идея на Bulcan
20-03-2010 - 00:58:49
smiling smiley Добре сте си вие FTP, SSH, NFS, Samba, LAN ... какво да кажем ние с гайдите :]

Бях направила такава връзка на телевизора с PC-то, че се бяхме изпообесили с кабели. Празна място нямаше - навсякъде кабел ! За качество - да не говорим... Един трябваше да е тоноператор и непрекъснато да настройва от компа с една баята програмка, дето бяхме свалили (естествено пак от замунда). В резултат л- събрах един ден кабелите и технологичния процес беше преустановен.Скоро ще си взимам ново DVD, та като дойде ред Додо и БулКан ще помагате. За сега все още съм в процес на преселване, но установя ли се ще си направя киносалонче на всяка цена! winking smiley

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Кино. По идея на Bulcan
20-03-2010 - 12:08:02
Събота,време за отмора и забавления.
след "Коса" на Милош Форман ви предлагам да гледате и "Амадеус"
smiling smiley

Предполагам,че повечето от вас са го гледали,но имам съмнения,че има и по млади
съфорумци които са пропуснали някой от хубавите филми /поради младостта си/

[bg.wikipedia.org]





[zamunda.net]

smiling smiley
Re: Кино. По идея на Bulcan
20-03-2010 - 12:43:44
След като пиша за Милош Форман,е изключено да не включа и "Полет над кукувиче гнездо"





[bg.wikipedia.org]

smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход