Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Световна икономика, финанси, имоти.

Публикувано от naceff 
Re: Световна икономика, финанси, имоти.
06-10-2006 - 22:04:58
Да, и аз мисля, че банките ще намалят лихвите дори при повишаващ се ОЛП само и само да задържат нивото на цените.
Така че срив няма да има, вероятно спад, при това временно.
Re: Световна икономика, финанси, имоти.
06-10-2006 - 22:19:07
4owek,
Мисля съгласявали сме се, че има много хора, които предпочитат да си легнат гладни, но не и уморени. Защо ли все пак това е толкова силно изразено по нашите земи?
Re: Световна икономика, финанси, имоти.
06-10-2006 - 22:23:11
Peter_K,
Без оглед на това, дали ми харесва, дали го намирам за >правилно<, това е наи/вероятното раывитие.
Е, не е единственият вариант.
Re: Световна икономика, финанси, имоти.
07-10-2006 - 19:32:20
И на мен не ми харесва, но ....
Алтернативата е банките да решат, че други места като Китай са много по-изгодни за инвестиция и да вдигнат летвата за нашия пазар. Само тогава виждам срив.
Re: Световна икономика, финанси, имоти.
09-10-2006 - 10:47:06
Не мисля, че е изразено само по нашите земи.
Re: Световна икономика, финанси, имоти.
09-10-2006 - 12:58:05
Ще говоря с цифри. Гледах някакво предаване за Финландия - страна с малко над 5млн. население. Даваха я за пример като държава с ниска корупция. Какви са данните - заети в Държавната администрация 12000 човека. В България заетите в държавната администрация - 90000. Средната заплата в държавната администрация в БЪлгария е 450лв. на месец. Ако цифрите са верни (имам предвид за Финландия, че направо се шокирах как пък се справят те) какво показва сметката - ами един финландски чиновник работи 4,5 пъти повече от българските , т.е. при българските условия би следвало да взима 2000лв. заплата.
Не мисля, че е проблем без да се увеличават разходите на бюджета тези заплати да бъдат вдигнати. Единствения проблем е, че в този случай за пиене на кафета няма да има време. А сега какво е положението - ами имат си на пет човека по един балам дето върши работат на другите (предполагам всеки от нас е виждал човек, който тича да върши работа), докато те си пият кафета и мрънкат , че заплатите са ниски.
Re: Световна икономика, финанси, имоти.
12-10-2006 - 12:12:05
[www.investor.bg]
Искама да обърна вниманието на нещо интересно в статията:
"Активността в строителството е звеното, което ще последва забавянето на пазара. Поради понижаващите се фиксирани разходи и цени на земята, строителите обикновено продължават да натрупват наличности. Такъв е случаят днес – изграждането на жилищни домове се задържа на относително високи нива до средата на 2006 г."
Re: Световна икономика, финанси, имоти.
21-11-2006 - 13:35:34
Само за сведение - кратка извадка от оперативен преглед борсови индекси и отрасли. За интересуващия ни бранш в САЩ.

"САЩ

Американските акции се понижиха за първи път в последните седем дни, след като спад в цените на жилищата тласна надолу строителните книжа и компенсира ръста на корпоративните придобивания със 70 млрд. долара.


Широкият Standard & Poor's 500 отстъпи с 0.1% до 1400.50 пункта. Сините чипове, представени в Dow Jones Industrial Average, загубиха 0.2% до 12 316.54 пункта. Технологичният Nasdaq Composite добави 0.3% до 2452.72 пункта. Russell 2000 Index, обединяващ компании със средна пазарна капитализация от 661 млн. долара, завърши с актив от 0.3% до 790.62 пункта.


Цените на жилищата се понижиха в близо 30% в градските райони през изминалото тримесечие вследствие на стагнацията в сектора и загубата на работни места, заяви Националната асоциация на строителните предприемачи. През изминалата седмица Министерството на търговията обяви, че строителството на нови жилища е отчело най-слабия си темп на растеж от юли 2000 година.


D.R. Horton, най-големият жилищен строител в САЩ, поевтиня с 1.8% до 24.66 долара, а акциите на Ryland Group потънаха с 1.5% до 47.74 долара. Всичките 16 компонента на секторния бенчмарк S&P Supercomposite Homebuilders отчетоха спад и изпратиха индекса надолу с 1.1%. "

Същевременно попаднах на данни, че в Европа има страни със значителни покачвания - Прибалтика (Латвия), Дания, Бг.
Пазарът не е единодушен в оценките за състояние и перспективи.
Re: Световна икономика, финанси, имоти.
21-11-2006 - 14:53:55
Naceff,

Инересна информация, както винаги smiling smiley Само не разбрах това, дето си го постнал "Цените на жилищата се понижиха в близо 30% в градските райони през изминалото тримесечие вследствие на стагнацията в сектора и загубата на работни места...." - цените с понижиха С близо 30 % ..., или цените се понижиха в близо 30 % ОТ градските райони?
'щото ако е С 30 %, си е направо срив
Re: Световна икономика, финанси, имоти.
21-11-2006 - 16:12:26
Joan,

Не бих могъл да сбъркам при преписването. Само пествувах :-))
За творчество пък въобще и дума не може да става.
Отговорът е "в" без да ясно за величината на промяната.
Ако беше "с", тежко ни на всички .

Срещнах и една интересна статия в Дневник, сега ще я пусна.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход