Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Любопитно

Публикувано от general 
Re: Любопитно
20-02-2010 - 23:51:49
Жителки на Солун



Българи от Одрин



Българи от дунавския край



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Любопитно
20-02-2010 - 23:55:06
Quote
Muza
Любо е прав, във форума се режат снимките от дясно. Къде с половин човек, къде с цял ... :] Мащабирането не помага, само намалява/увеличава. За да се види цялата снимка - десен бутон-преглед на изображението.

Обаче, Ели, и аз като Вазов... съм си пожелала... И, понеже ще се сбъдне, не го и мисля, решен ми е проблема ... :]smiling smiley*rose*

:]:]:]



ето и на тези не им е било зле! winking smiley

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Любопитно
21-02-2010 - 00:06:03
:]:]

Много еднакви ми изглеждат, особено най-лявата и полегналата. :]

Най-дясната, преди изрязаната е хубавелка... winking smiley:]
Re: Любопитно
21-02-2010 - 00:21:48
Пуууу, язък, че не сме се родили тогаШ ... :] щяхме да сме мис СВЯТ! :}

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Любопитно
21-02-2010 - 00:24:58
Ми, може и сега да ставаме, ама като не сме се усетили О време, да си направим по едно фото... :}:}:}
Re: Любопитно
21-02-2010 - 14:26:07
Я, като съм се завъртял из тази интересна тема, да попитам девойките.
Какво мислите за "мустака" - почти на 100% процента присъства в старите снимки - защо, кога, как ми стана интересно? Сори за отклонението, ама нали документалистика.
Re: Любопитно
21-02-2010 - 14:36:17
Quote
Любо
Я, като съм се завъртял из тази интересна тема, да попитам девойките.
Какво мислите за "мустака" - почти на 100% процента присъства в старите снимки - защо, кога, как ми стана интересно? Сори за отклонението, ама нали документалистика.

Не уточни, на дамите от архивните снимки или на господата :]:] Че като гледам бая мустак има и при тях *pardon*

Въпросът ти ми припомни един соц. виц.
В соца имало заповед милиционерите масово да задържат мъжете с бради и мустаци, защото било в противовес с комунистическите и комсомолски принципи.
При задържането на поредния мустакатко и брадатко той се осмелил да внесе яснота по въпроса:
- Ама как така противоречи на комунистическите принципи? Та нали и Ленин е с брада и мустаци, Сталин с мустаци, Маркс, Енгелс ... - продължил да изброява човечеца.
Милиционерът извадил лист и химически молив и казал:
- Я, яяя, почни отначало да ги запиша аз тези нехранимайковци!

Аз не съм много компетентна по въпроса за традициите при мустака, но пък си имам предпочитания. С една дума - не харесвам бради и мустаци ...

Намерих обаче едно забавно четиво по въпроса (явно от специалист), което макар и дългичко ще пейстна тук.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-21 14:48 от elissa.
Re: Любопитно
21-02-2010 - 14:49:14
Мустака !

Две седмици си пусках брадата на мързела. В смисъл не се бръснех две седмици. В този период лицевата ми окосменост заемаше различни площи, но грубо се оформи в нещо като „катинар”, разбира се не и без външна помощ. По същество хората са ужасно окосмени. Това ни е остатък от бозайничеството – космите са ключов класов признак (в много отношения по ключов от самото бозаене), точно така както перата/пуха са класов признак на птиците (и вече се знае и на динозаврите, щото няма голяма разлика между тях, а перото/пуха се е появил преди появата на птиците) а люспите на влечугите.

Нещо повече – жените и мъжете са еднакво космати. Просто са космати на различни места. На мъжа с времето космите слизат от темето върху брадата и гърдите. И аз така, брадясах.

Не е лошо да си брадат. Брадатите хора винаги имат запазена една закуска резерва по мустака. Точно както програмистите си крият една под клавиатурата. А си огладнял – облизваш се и проблема е решен. Освен това е и по топло. И май пъди жените (което също може да се третира като качество в определени ситуации), макар да привлича мухите. Но пък не сърби, когато те се разхождат отгоре.

Но аз не знам как да си поддържам брадата. Първо е доста рядка и изглеждам на проскубан котарак. После имам малко меланин по космите и тя рязко изсветлява с времето на произволни места, и петна (например мустака ми става по светъл от по-голямата част от брадата). После космите ми изглежда растат с различна скорост, та някой от тях напредват значително повече от останалите и заприличвам на извънземно с антени. Вероятно брадата иска поддръжка, като колата, обаче като не съм имал, как да знам? Виждал съм ножици за мустак, обаче не знам дали могат да се ползват и за брада?

Та така с времето стана ясно, че ще се разделим с окосмяването по лицето ми. Макар да ми бе малко тъжно, че екосистемата изградена в нея, от бактерии и акари, ще си замине също. Както казваха по рекламата - „милиони ще загинат”.

Когато дойде мигът на разрушението (бръсненето), се наложи да ползвам машинка за подстригване – брадата ми бе здрава и голяма, та макар и рядка указваше сериозна съпротива. Мустака оставих за последно. Рязах брадата в произволни теми и се гледах как изглеждам. Най-яко беше когато имах една празна черта в средата, а от страни две бухнали гнезда. Когато приключих и останах само по мустак, реших че много ми отива. Макар да бе в стил сутринта си пъхнах ръката в контакта, той сякаш ми казваше „запази ме!”.

Мустака в съвременното общество е доста подценен. Днес мустаци носят само полицаи, военни и гейовете. Макар там традицията да се е запазила – не можеш да си истински полицай без мустак. Представих си се как нося рейбанки „policemen” с моя як мустак. Казах на огледалото няколко пъти „You’re talking to me?”, духнах дулото на виртуалния си пистолет и си поръчах понички от Дънки донътс. Всичко това разбира се бе на фона на песента на Бисти бойс – Sabotage. Не ми отива такъв мустак. Цвета не е стабилен. И аз не съм стабилен. А и за всеки е ясно каква мека мара съм аз, и не ставам за полицай, колкото и да се правя на такъв. Пък и щеше да ми е малко неприятно като отида да питам някой на улицата за посоката до някоя забележителност и той да ми дава подкуп. Да не говорим колко народ щеше да се отдръпне да си комуникира с мен, тъй като всеки престъпва закона леко, по повод и без повод (например вари повече от 50 литра ракия в годината). Не е лесно да си полицай. Да пробваме друго.

Много ми се щеше да имам Филип Тотьовски мустак. Мустак с който да те запомнят. Може да не си успял да постигнеш много в живота си, но с такъв мустак какво повече? Мустак повече от 30 см, гордо бухнал като две свръх нови в краищата си. Дори знам как са си го правили айдутите тоя айдушки мустак едно време! Мазали са го с ушна кал! Бърках си в ухото и после оп – мажеш мустака. Два проблема решени на веднъж. А мустака, як и твърд, гелосан. Обаче моите космаляци спират да растат още на втория сантиметър. Толкова ми стига тестостерона явно. Мацките няма да могат от далеч да видят какъв съм мъжага, мераклия и жентълменин, здрав, прав, корав хормоняга. Ще трябва да заложа на нещо друго, по фино, като за артисти и естети.

Малко не ми се щеше да си правя мустака на този на Фреди Мъркюри. И без това познавам значително повече мъже, отколкото жени, макар уж статистичеки жените да са по-голямата част от населението. Да увеличавам рязко бройката на познатите ми мъже, щеше да ми дойде много. Пък и аз съм затворен човек. Не мога да пея.

Най-големия мустакат естет, който аз знам е Салвадор Дали. На него мустаците му стърчат като рачешки мустаци нагоре и напред. Човека може, според мен, само с мърдане на горната си устна спокойно да се почеше зад ухото. Жалко че на мен нищо никога не ми стърчи нагоре и напред, та не искам да хвърлям жените в заблуждение и напразни очаквания, които после да ми се върнат в недоволство, пищене и скандали. Салвадор е очевидно естет, аз не чак толкова.

Чудих се малко на Хитлеров/Чаплинов мустак. Не съм толкова магнетичен и рязък, нито толкова елегантно слаб. Хитлер е бил секс звездата на времето си в Германия – казал на Германските девойки да раждат войници за фронта, и те бурно и ентусиазирано се заели със задачата, под големия му портрет в къщи. Аз съм малко дебел. И гласът ми е нестабилен като на пубертет. Ще се наложи да пропусна.

Поостригах си мустака малко отгоре. И като си залижа косата съвсем заприличвам на чичо Стефчо. Не го ли знаете чичо Стефчо? Той е най-големия сваляч живял някога в България. Вечно елегантен, с цигански мустак, гелосан, с костюм и с бял карамфил. Няма жена, която да му се е опряла, не че жените по принцип се опъват, но той е Българския казанова! Дори го каниха в шоуто на Слави, където макар и на преклонна възраст, той галантно изпосвали всички убавици. Кой не иска да е като чичо Стефчо? Елегант. Много ми вървеше тоя мустак, ултратънък, само леко над горната устна. Жени, паите се, ида! Защото както е казал народа „Целувка без мустак, не е целувка” (сигурно за това и някой жени си пускат мустаци)! Макар че се замислих какво ли ще е целувка с два мустака? Сигурно ще гъделичка яко.

Само един проблем имаше, аз съм леко русоляв, а мустака ми не е никак гъст и черен. От два метра и вече не се забелязва. Съдба. Обръснах го и него.

Сега нямам нито косъм по лицето. А скоро и на главата. И само една надежда ми остава. Така както казват кьосетата, че не мустака прави човека.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Любопитно
21-02-2010 - 15:02:10
:]:]

Все пак, сме в челната десятката...



България в топ 10 на уникална класация за мъжки мустак
Неделя, 8 Ноември 2009, автор: Frognews.bg


България в топ 10 на уникална класация за мъжки мустак
В разрастваща се кампания, чиято цел е да се повиши вниманието към рака на простатата и тестисите, мъжете по света са призовани да си пуснат мустаци за 30 дни, предаде Ройтерс.

Инициативата е започнала в Австралия през 1999 г., където в знак на съпричастност сайтът за мъже AskMen.com е изготвил класация на 10-те "най-плътни откъм мустаци" нации в света.

Безспорният победител на Световното първенство за бради и мустаци, което се състоя през май тази година в Анкъридж, Аляска бяха САЩ. Въпреки че САЩ не са най-плътната откъм мустаци нация в света, американците успяха да грабнат титлите в 12 от общо 18 категории.

Достойно място в класацията зае и България, която се нареди в топ 10 на страните с изобилие от мустакати мъже:

1. Индия Смята се, че над 80 процента от мъжете в Южна Индия носят мустаци, което директно поставя този регион над повечето страни. В индийската култура мустакът винаги е играл важна роля, тъй като е смятан за символ на мъжественост. Рекордът за най-дълги мустаци в света - 12,5 фута /1 фут - 30,48 сантиметра/ е поставен от индиец през 2004 г.

2. Мексико Мексиканската култура също е доста "мъжествена" и своето влияние в отглеждането на мустаци имат икони като Панчо Виля и Емилиано Сапата.

3. Пакистан Пакистан е страната с втората най-голяма мюсюлманска популация в света. Тук религията играе решаваща роля в популярността на лицевото окосмяване. Много известни пакистанци имат не по-малко забележителни мустаци - националният поет Мохамед Икбал, играчът на крикет Джавед Миандад, бившият президент Первез Мушараф, настоящият държавен глава Асиф Али Зардари.

4. Германия Населението на Германия от 83 милиона души има дълга и горда история в носенето на мустаци - от държавника Бисмарк до философа Фридрих Ницше и учения Алберт Айнщайн. Германия има повече клубове, участващи в Световното първенство за бради и мустаци, отколкото която и да е друга страна в света.

5. Иран Лицевото окосмяване е на голяма почит и в Иран, където сред населението преобладават мюсюлманите шиити. Много известни ирански личности носят мустаци или брада. Сред тях са аятолахът и президентът, както и футболната звезда Али Даеи.

6. Египет Подобно на повечето мюсюлмански нации лицевото окосмяване е почитано и в Египет. Видни местни политически фигури като президентите Гамал Абдел Насър и Ануар Садат са допринесли за популяризирането на мустака в страната.

7. Турция През последните години Турция се стреми да се интегрира в европейската икономика. В резултат на това много мъже в страната се отказват от мустаците си, за да заприличат на модерни професионалисти. Мустакът обаче все още не е изгубил важната си роля сред турското общество.

8. САЩ Специалистите по лицево окосмяване изчисляват, че около 10 милиона мъже в САЩ имат мустаци. На Световното първенство за бради и мустаци американците спечелиха титлите в 12 от 18 категории, като специално в категориите за мустаци не оставиха никакви шансове на конкуренцията.

9. Унгария Когато една страна има собствена категория на Световното първенство за бради и мустаци, работата е сериозна. Титлата за Унгарски мустак отразява популярността на този вид лицево окосмяване в хода на историята на страната.

10. България Според съставителите на класацията има само три неща, които българите обичат повече от мустаците и това са музиката, футболът и волейболът. БТА





Ели,
Забележи! Нас ни няма във фаворитите... поне, според съставителите на класацията...:]
Re: Любопитно
01-03-2010 - 20:27:07
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход