Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До всички българи, които по една или друга причина са зад граница и не са се прибирали отдавна: Не кацайте събота в София!!!

Публикувано от Petar (Peter) 
Цитат "
До Joan

Ти май нищо не си разбрал. "

Ами беше хубаво, щом си българист, поне да обърнеш внимание, че пиша в женски род - ако не си англо-говорящ да знаеш, че Joan е женско англиийско име.

А това, че парицата е царица, си е вярно не само в БГ. Но обърнах внимание на това, че фразата касае САЩ ИМЕННО защото по тази логика, ТАМ би трябвало да виреят въпросните лизачи на г...ове, които ти споменавш. Не че ги няма и другаде smiling smiley И все пак не съм срещала американец да се срамува от това, че е американец само защото И там "парицата е царица".

Колкото до това кой ме е учил и как, това няма нищо общо с темата. Но мога да ти заявя, че съм имала щастието да бъда обучавана от много кадърна, интелигентна, образована, умна и свободомислеща учителка по литература. Обарзованието ми е математическо (висшето, имам предвид) и каквото съм получила като знания в областта на българския език и литература, съм го получила от нея.

Ако ти си българист, а се чувстваш "бивш българин", много жалко за теб. Такова усещане (обзалагам се, макар че не съм го изпитвала) вероятно носи най-много горчилка на този, който го изпитва.

Благодаря все пак за признанието smiling smiley мога да те уверя, че изключенията са плод на бързане и липса на време, а не на липса на знания smiling smiley
До Joan

Никъде освен в последното ти послание, не виждам да пишеш в женски род, сигурно от много учене вече недовиждам (имам две магистратури по ХУМАНИТАРНИ дисциплини), но пък вече виждам сериозни правописни грешки. Не ме разсмивай, правописни грешки не се допускат от бързане, а от НЕЗНАНИЕ. Подозренията ми, че си математик се потвърдиха. Имате специфично мислене, ОГРАНИЧЕНИЧКИ сте някак си. Така че що се отнася до анализи свързани с философска, психологическа, социална, историческа, изкуствоведска и подобни тематики, по-добре замълчи. Да не говорим, че с всяко следващо писание мисълта ти нещо съвсем се разводнява, доказваш тесногръдие и инатливо циклене върху един цитат. Ти въобще дали вникна в цялостната ми теза? Съмнявам се. Открай време мразя да споря с математици, не сме на едно ниво и не говорим на един език. А, преди да говориш за имена, попрочети малко за етимологията им и тогава се изказвай толкова вещо по въпроса. И въобще още много имаш да четеш, друг е въпросът колко ще имаш полза от това. Един стар лаф: " Простак си ти, лесно живееш."

И въобще не ми вменявай някаква си горчилка. За какво да ми е мъчно и горчиво? За всеобщата простотия и ограниченост. Пак цитат: "Линее нашто поколение"(от кого е, ти го давам да го попълниш за домашно). Така че въобще не ми е мъчно, защото фактически българската държава и достойната част от българския народ са изчезнали доста отдавна. Сега имаме една територия, която носи името България и е населена с някакъв сбирщайн, който се върти като пиле в кълчища, гледа тъпо и сам затяга примката на собствената си съдба все по-здраво и по-здраво. А българското ще остане в историческите хроники и евентуално в някои музеи. Даже и твоето "английско" псевдонимче доказва начина ти на мислене, какво ми се правиш на ревностна българка??? confused smiley
Joan, имаш завиден ентусиазъм и наистина си голяма самарянка. Понякога ти се чудя как изтърпяваш някои идиоти, дори се захващаш с безнадеждната задача да им налееш малко разум. Според мен не си заслужава, животът е кратък а стойностните неща малко и трудни за постигане. Само моите 2 цента по темата, както казват американците. smiling smiley
До Бивш българин
Чудесно е ,че си бивш българин-една маскара по-малко!Въпреки това,жал ми е за теб.В скоро време ще се удавиш в собствената си жлъч.
Бивш Българин,
хубаво е, че все още приказваш български език. Вероятно живееш в чужбина, и сигурно си забелязал, че някои хора много бързо забравят българския език, и даже започват да приказват с акцент. При теб обаче благодарение на двете магистратури това не се е случило. БРАВО!!!


Колкото до Joan, как пък прецени толкова бързо какво и как пише? Ако си чел нейните постове(от други теми), би забелязал, че същата е дама, и пише от женски род. В българския език, за разлика да кажем от английския, лесно можеш да различиш рода. Казва се граматика.

И още нещо. Забелязал съм в дискусиите, че когато събеседника няма какво смислено да каже, обикновено се хваща за правописа и някоя изпусната буквичка. Както в твоя случай.....
До Бившия Българин,

"Прости им, Господи, те не знаят какво вършат!".......

До останалите - благодаря за подкрепата smiling smiley, хубаво е да знам, че има свестни българи и в БГ, и по света smiling smiley

Boby, от всичките ми качества (или недостатъци smiling smiley) инатът е най-изявеното smiling smiley . Но си напълно прав - не си струва усилията!
Интересно ми е кой ли ще бъде следващия нападнат от теб. Почна с това, че българите имат тикви вместо глави, след това охули всички математици по света...
Както си я подкарал ще стигнеш до това, че си единствен , уникален вид във вселената, супер интелект, обречен да живее сред нисши твари. Я се поспри, че имам видение - ти, Наполеон и Хитлер в една стая....
До всички, които въобще не разбраха какво имах предвид с първоначалното си включване по темата

Държа да отбележа, че не аз изместих центъра на тежестта в посока правопис, правоговор, стилистика, семантика и т.н., а моята опонентка като се захвана дребнаво за един цитат и не пожела да разбере в какъв смисъл го употребих. Освен това като Ви гледам как пишете "родолюбци ненагледни" ме хваща срам. Разбира се, да ме извинят онези, които са си направили труда не да ми обясняват какво се нарича граматика, а наистина да я владеят. Като защитавате нещо, то поне се научете да се изразявате.

Дали съм "идиот", "маскара" и тем подобни празнословия и дали ще се удавя в собствената си жлъч е изключително спорен въпрос. Но в този форум не се водят спорове, а се говорят празни приказки. До момента НИКОЙ не обори с конкретни факти и доказателства поставените от мен твърдения и въобще цялостната ми теза. Защо ли? Защото май всички знаем грозната истина, но малко са онези които имат смелостта да си я признаят или разума да я осъзнаят. Препоръчвам Ви оттам да започнете, след което да последват сериозни и адекватни корекции в мислене и поведение, за да дойдат реалните резултати и чак тогава да се тупаме по косматите Бай Ганьовски гърди. В противен случай ще продължавате само да си бъбрите и словоблудствате в подобни форумчета, докато хората по света се развиват сериозно и това именно е основанието за гордост, уважение и респект. А между другото, хубаво е и да се научите да вниквате, респективно изслушвате, опонента си по същество, а не само да "грачите"(израз на осъзнато или неосъзнато безсилие и дълбоко насадени комплекси). В заключение ще Ви кажа, запазете съжаленията за себе си, защото май имате сериозна нужда от тях! На мен не ми е жал за Вас, защото сами сте си виновни. Какво да се прави, манталитет...
winking smiley
Явно така си ги раздават дипломите в последно време. И каква е твоята теза? Има лозунги, обиди, нападки, ама теза не видях. Можеше да го напишеш и по-кратко, например: "Аз имам тапия, че съм умен и затова слушайте какво ще ви кажа - българите са прости, математиците ограничени и сегашното положение в България, света и вселената си е съвсем нормално ".
Я опитай пак да напишеш нещо. Ама този път се напъни да си спомниш какво си преписвал на изпитите, че да има нещо , което да наподобява на теза.
А, между другото не си правете повече труда да "хвърляте кал", защото се изключвам от форума. И то не по причина, че се смятам за "единствен , уникален вид във Вселената, супер интелект, обречен да живее сред нисши твари.", а защото разговорът стана напълно БЕЗСМИСЛЕН, а аз нямам толкова време за губене в празни приказки като Вас. Пък и понеже нямам нищо общо с Наполеон и Хитлер, проявявам хуманна загриженост да не прегракнете!

smoking smiley

Ееех, де да бяхме българите толкова задружни и когато трябва наистина да се върши нещо реално... Май без да искам се замечтах...Хайде народе, накрещи се "Разпни го!" и се спасявай поединично...Както обикновено. clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход