Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Let it be ! Любими песни за любими хора...

Публикувано от Naskata 
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
11-12-2010 - 19:29:43
А туй вече е баш за събота вечер, особено мацето.
Всъщност тази посока към националните елементи ме кефи. Нямам точно обяснение защо не е така с нашата "чалга". Нещо от т.н. "поп-фолк" около Ку Ку Бенд ми хваща ухото. Има някои попадения:

[vbox7.com]

Този клип забравих чий беше и какво стана с него. Спомням си, че намерих, френския и руски варианти - Мъйнов най ме изкефи:




А край Ищар се сетих за един стар грузинско-руски лаф.
Имаше една Зыкина - яка дама, вероятно 120кг. Та пее тя някъде из Грузия. Викат я 2-3 пъти на бис, а на четвъртия тя заявява, че вече си е изчерпала репертоара. Тогава грузинецът от първия ред я успокоява:
- Ничего, ты только ходи дорогая.

П.П. Вчера си развих тезата за формата и съдържанието вече по-близо до децата. После реших, че по-добре да преместя писанието в др. тема. Нещо се обърка форумът и не стана. Домързя ме да пиша отново - друг път.*drink1*
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
11-12-2010 - 23:32:25
Любо,

Много харесвам тази песен на Ищар, но... я пуснах, повече ... като закачка... :-[ . Радвам се, че ти е харесала. smiling smiley
Повече от уверена съм , че ако Ели беше тук, щеше много успешно да намери най-хубавите песни. Затова, ще се възползвам made by Elissa (diaida) smiling smiley





И... нали е събота вечер... smiling smiley





smiling smiley*drink1*
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
12-12-2010 - 12:11:49
Привет,
Благодаря, и двете за мен са на 6. По-интересно е първото, второто си е класика.
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
12-12-2010 - 13:47:28
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
13-12-2010 - 22:57:55
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
13-12-2010 - 23:57:45
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
14-12-2010 - 12:38:57
Наската и Филип подсказаха един нюанс, който ме провокира да продължа споделеното по-горе.
Неща да се "правя на интересен" - за вкусове става дума. Не съм и особено полиглот, но ми прави впечатление, че Българският е един от малкото езици, който има две понятия - "обич" и "любов", което често прави по-лесно смисловото различие между трайно и преходно.
В езици, които нямат такъв избор, творците много обичат метафорите, който пък на мен ми харесват. Предложението на Филип, в контраст на предишния клип, пояснява това.
Едно допълнително пояснение от мен:
[vbox7.com]
Руският се води богат език, но няма споменатото разнообразие. Аавторът е дал доста от себе си, вероятно и лично преживяно. Преводът не е перфектен, но бива.
Ето и още едни "свещи":



Две угаснали свещи
отново се разгоряха в нощта,
а ние, ние ги считахме
изгорели докрай
.:ami
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
14-12-2010 - 13:28:59
Отивам да слушам много внимателно текстовете... smiling smiley

А, през това време, един клип. Този човек, си прави клиповете с компютърна графика (това му е професията) и много рядко използва песни с текстове... Въздействието му е с клипа и с музиката... smiling smiley

Страхотна китарка, наистина. Не можах да я открия, точно тази, в друг клип...





smiling smiley
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
15-12-2010 - 00:22:19
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
15-12-2010 - 23:06:19



Надежда

Ако можех да имам едно
магазинче със две полички ,
бих продавал ... познайте какво ?
- Надежда ! Надежда за всички .

"Купете ! С отстъпка за вас !
Всеки трябва надежда да има ! "
И на всеки бих давал аз ,
колкото трябва за трима.

А на тоз , който няма пари
и само отвънка поглежда ,
бих му дал, без да плаща дори,
всичката своя надежда.

Джани Родари



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-15 23:08 от Naskata.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход