Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Let it be ! Любими песни за любими хора...

Публикувано от Naskata 
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
09-12-2010 - 17:50:31
Quote
Naskata
Просто песните на Висоцки бяха част от моето, а навярно и от студентството на Муза и по скоро имаше носталгична нотка, а не празнична, а още по-малко да бъде фон на алкохолен запой.

С мен беше също така и надявам се, да си ме разбрал нормално и приятелски.
За куриоз (с долната песничка).
Синът ми учеше Англ. гимназия и постоянно слушаше музика, за която баба ми казваше "ще ти изпъди акъла".
Нещо ще го поучавам, някакви умерени напътствия, поетичен английски и т.н.
Впечатлен от заглавието и мелодията, без да вникна докрай в съдържанието, му пускам като "положителен пример":



Да не ти обяснявам на какви "5ст." ме направи.
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
09-12-2010 - 18:02:10
Със следващата също имах куриозен случай.
Бивш, силно демократичен министър жени сина си.
Към края на сватбата се явява жив цигански!!! оркестър, специална изненада от приятели на министъра, който започва с това!?



Нещо "Криворазбраната цивилизация" ми иде на ум.
Поздрави,
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
09-12-2010 - 18:31:41
Любо,

Допускам, че вадиш такива заключения, от начина по който поздравих за празника, със същата песен в другата музикална тема. winking smiley:]
Ех раз - ещо раз... и изредих всички емотикони - питиета, макар че, аз почти не пия.
Всеки си има номер в живота, и това е моят - да се хвана за най-малкото и да го обърна на смях, веселие... smiling smiley
Трябваше да избера друга песен , например "если'б я султан..." и всичко щеше да е ок.

Студентският празник и Висоцки имат много общо за мен.

При мен, музиката е приоритет пред думите. Въпреки, че Висоцки е едно от изключенията. smiling smiley

Ещо раз... любима, с която те поздравявам.

[www.vbox7.com]

smiling smiley
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
09-12-2010 - 22:19:48
Тази вечер, Байландо, ...

Роси игра перфектно на песен в изпълнение на Васил Найденов - Джули. Тя не чува думите, но музиката я водеше, тя Е в нея. Как я чува, тя казва - "дум, дум". Едва ли е само това, тя просто не може да обясни, ние не можем да си обясним...

След това, Венци и Нели Рангелова пяха нейна песен.

Любо, ти ме провокира, да се вслушам в текста. След това и го потърсих... На Михаил Белчев...

Как, обаче, би танцувала Роси, на тази песен? Освен текста... ?

Аз не съм глухоняма, но въздействието и върху мен е същото, както предполагам и при Роси...





smiling smiley*drink1*
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
09-12-2010 - 22:27:44
Една песен, от малкото в които съм се задълбочила в текста. За мен е 3 в 1. И като музика, и като текст и като изпълнение...

За Любо, за Наската и за всички, които слушат песните в тази тема... smiling smileysmiling smileysmiling smiley





smiling smiley*drink1*
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
09-12-2010 - 23:44:31
[url=

][/url]
Выпили мы пиво,а потом по 100*beer*
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
10-12-2010 - 15:07:01
Муза,
За съжаление и двата поздрава не са ми "баш", което няма никакво значение и благодаря - нали е казано: "За вкусовете не се спори".
Аз малко по-настрани "бутам" - за смисъла на нещата, било то песнички, било инициативи, каузи и др.
Признавам, че бях провокиран не само от конкретната песничка, но тук е др. темата.
За музиката (по-скоро песните), аз приемам, че това изначално е начин за изразяване, който постепенно се развива до степен да загуби началния си смисъл и да се превърне в някаква безсмислица, да кажем - шоу.
Ето Белчев, например - харесвам почти всичко негово и най-вече в негово изпълнение, изчистено от украсите и финтифлюшките, че дори и от "богата" музика, които само пречат на същината да излезе на преден план.
Да, други жанрове, за др. вкусове, но...



Виж тук как никаква "украса" не е нужна.:ami:
А шоу-то, във всякакъв вид, според мен, отклонява, отмества, подменя същината (конкретния проблем).
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
10-12-2010 - 18:43:25
Любо,
Тази песен, и аз я харесвам. smiling smiley

За шоуто, напълно те разбирам и съм съгласна с теб. При него, има едно единствено искрено и чисто нещо - това са трагедиите на хората. Всичко друго е печалба, комерсиалност, на техния гръб. Те, наистина нямат друг избор. Нямат много или почти никак полезни ходове...
За Байландо, още в първия си пост, обясних личната ми мотивация, за подкрепа на един участник. Освен, че го познавам лично, но и неговия начин на действие, съвсем ме впечатли.
Парите за неговите деца, необходими за прегледи и изследвания, той ги събра много преди края на шоуто и много бързо. Въпреки това, той си продължи, със същия устрем, съвсем отговорно.

Има смисъл, въпреки всичко, след като е вече факт. Смисълът е, че този проблем излезе наяве (не само той). Досега, все едно го е нямало. Смисълът е и в нас... Макар, че не това е формата, не това е начинът. Не би трябвало така да бъде...

Няма, нищо лошо, че не са ти допаднали двете песни. Съвсем нормално е. Различни сме и е съвсем в реда на нещата... smiling smiley

Ще пробвам с още една, дано този път ми се получи... smiling smiley





smiling smiley
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
10-12-2010 - 23:02:19
Тази съм си я записвал на времето, мисля и сега я имам.
Приятна мелодия, текстът по-така - не знам как му казват на това - моментно вдъхновение на твореца.
Не че разбирам нещо от музики - просто харесвам/не харесвам, често и само мелодията, но ме впечатляват интересни текстове, дори отделна фраза - напр. заглавието с 12-те рози по-горе и такива работи...
Re: Let it be ! Любими песни за любими хора...
11-12-2010 - 00:41:49
Пак не е баш... sad smiley





winking smileysmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход