Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!

Публикувано от gekko 
Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
29-01-2009 - 21:03:16
Не си Жеко,ти не си и и и-Желязко си, с тоя подход към палавите старчета-разбойници ,дето се подвизават ,като процентажии!И друг път съм го казвал,че да усукваш 6 % от сделка,за която не си рискувал свои пари,а чужди си е направо безсрамие !Нагъл селски тарикатлък под благовидната форма на брокерска услуга :]
Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
29-01-2009 - 21:08:07
Фло , то 6% са ноправо цвете в сравнение с 10% ......, че и повече някъде... :] :] :]

Другото интересно е , че горните проценти се искат още при капарото...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-29 21:12 от argonavt.
Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
29-01-2009 - 21:15:54
Напът е и създаването на Камара на брокерите на НИ , след създадените такива на архитектите , инженерите , строителите и последно на оценителите.
Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
29-01-2009 - 23:03:20
Щом нещо ще се създава,вероятно има някаква нужда и ако дейноста се облече и с фирмена култура ,човек може и да им се довери! Дотогава но пасаран!
Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
29-01-2009 - 23:10:25
Каква камара на брокери,айде архитекти ,строители,инженери-професионално квалифицирани хора.Брокерите кви са барманки,келнерки,продавачки,водени от американската мечта. *book*
Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
29-01-2009 - 23:30:27
avatar
argonavt Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло , то 6% са ноправо цвете в сравнение с
> 10% ......, че и повече някъде...
>
> Другото интересно е , че горните проценти се
> искат още при капарото...

След като прочете заглавието на темата, идеите на Гечко и "наръчника на блондинката", би трябвало да си стигнал до отговор на интересния въпрос......... winking smiley

Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
29-01-2009 - 23:34:12
avatar
martini Написал:
-------------------------------------------------------
> Каква камара на брокери,айде архитекти
> ,строители,инженери-професионално квалифицирани
> хора.Брокерите кви са
> барманки,келнерки,продавачки,водени от
> американската мечта.

Малеййййй, колко си начетен! Добре че ми отвори очите- да разбера какво ме водело в живота!!clap: :]
Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
29-01-2009 - 23:59:52
avatar
Турбо и сие,

Вие четете (или поне коментирате) избирателно. Извинявам се на останалите, но се налага да се самоцитирам:

И аз като СтефанБ подкрепям правото ти на избор:

StefanB Написал:
-------------------------------------------------------

> Така написаното от Геко, или постнато от него-няма
> значение изразява за мен една идея - хора, не ме
> насилвайте да ми брокерувате, ще се опавя сам.
За
> мен това е въпрос на избор - поемаш си риска или
> гласуваш доверие със съответната цена.

Не забравяй, че всяко нещо, всяко решение си има цена и последствия. Ако искаш да сключваш сделки без брокери изобщо естествено е възможно, но ще ти отнеме време и може да сбъркаш. Геко, Разбирам идеално протеста ти да работиш със "самонатрапил" се брокер."

A сега да отговоря на турбозол бавно и кротко, ред по ред.


Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
Изпратено от: turbozol (IP съхранено)
Дата: January 29, 2009 03:32PM

Евгения..Правиш си ани за лични нужди..Няма проблем..,как се казваше.."видяла жабата ,че подковават коня и тя вдигнала крака.."

Turbozol, арогантността (може да) е чарoвна, грубостта и простащината не са.

Да..интересно нещо са блондинките...С една добавка..пускаш обави с пари

И колко струват обявите за 1-2 имота? Е, не са жълти стотинки, ама не са и некви суми. В този сайт (признавам, че е най-добрият) много от агенциите не плащат нищо за обявите. Няма да пиша за други сайтове (нали съм фен на този) и за вестниците – който го интересува да провери. А, обяви пуска продавачът/наемодателят, купувачът може да си звъни и да няма обяви (няколко за камуфлаж не пречат – да проверяват брокерите за достоверност).

..регистрация по сайто ве харчиш време..и въобще време..

Това е вярно, написала съм го преди тебе (виж самоцитирането ми отново). Но има твои колеги, които биха загубили повече време, отколкото би ми отнело на мене – нали съм блoнди-хакерче.

Освен това аз още в сайта те усещам ,по умните ти мисли ,

И какво като ме усещаш (много хора между другото мечтаят за това), моята цел би била да си спестя грешни пари за некадърни самонатрапили се личности, претендиращи, че са професионалисти (сега да не кажеш, че такива твърдо няма), нямам за цел нито да се правя на велик брокер, нито да стана такъв.

И още нещо, добрите професионалисти, вкл. брокерите трябва да се рекламират, те трябва да стигнат до клиентите. Ако клиент не е намерил добър брокер това означава най-вече 2 неща - добрите брокери не са положили усилия да стигнат до него или не са обяснили добре същността на услугите си и ползите за клиента.

че това което е трябвало да похарчиш за образование или за поУмняване си го похарчила ...за козметика.

Ще те разочаровам, за козметиката си в голяма грешка – фен съм на natural look. За козметика харча по-малко пари дори от мъжа ми, т.е. хубавото си е хубаво. Но пък разбирам много от козметика, особено мъжка.

А ПЪК ДА ТРЪГНЕШ ДА МИ "лъскаш ските" по този елемнтарен начинн как да кажа....???!!!!освен ,че харесвам блондинки..по принцип и за кратко...
Брюнет по визия..

No comment


Блондинка по душа
Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
30-01-2009 - 00:21:23
Re:Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота!!!
---------------------------------------------------------------------------------------------

Изключително актуална и съдържателна тема, в един от най-големите портали за имоти в Бг.!!!!ХВАЛА НА МОДЕРАТОРИТЕ!!!


*bow* *bow* *bow*

п.п.Ако приемем,че това е своего рода наръчник на тариката- мошеник,би трябвало, след няколкото варианти за "прескок",да се посочат и евентуалните варианти за "приземяване"? *book*
Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
30-01-2009 - 00:28:47
avatar
komin4e Написал:
-------------------------------------------------------
> Re:Как да прескочим брокера и да спестим 3% от
> цената на имота!!!
> -------------------------------------------------
> --------------------------------------------
>
> Изключително актуална и съдържателна тема, в един
> от най-големите портали за имоти в Бг.!!!!ХВАЛА НА
> МОДЕРАТОРИТЕ!!!
>
>
>
>
> п.п.Ако приемем,че това е своего рода наръчник на
> тариката- мошеник,би трябвало, след няколкото
> варианти за "прескок",да се посочат и евентуалните
> варианти за "приземяване"?

Не е ли време драги модератори да започнем тема за това как да сссглобим имотна измама.Ако не вземете отношение, в понеделник ще имате от мен и това безумие.
Много полезна ще е все пак.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.