Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!

Публикувано от gekko 
Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
28-01-2009 - 18:49:07
avatar
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Лельо не се прави на луда много добре знаеш за
> какво говоря ....


Можеш да си говориш каквото решиш. Може и да си правиш твои сметки без кръчмар, твоя работа.
Можеш да се пообразоваш по темата- ако искаш. Можеш да продължиш да пишеш небивалици- изборът е твой, лелиното! :]
Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
28-01-2009 - 18:58:48
avatar
Oliver_Kahn Написал:
-------------------------------------------------------

> Я малко разясни че нещо и аз не схващам.
> Има си фирми-кои са те???
> Взимането-комисионната от 3% ли имаш в предвид???
> Така е по света-каде имаш в предвид???

Съвсем рутинна операция- нарича се цесия. Чукни в Гугъл, виж закона, ще разбереш.
Разбира се, за всичко си има документи, доказващи правото на ощетената страна.
Гечко си мисли, че ей- така ще врътне телефона на брокера, ще бъде заведен в дома на собственика без да сключи договор за оглед, в който черно на бяло е написано кой какви ангажименти ще поеме в случай на сделка.
Може и през съда да се мине- всеки избира начина да си защити интереса. Повечето хора избират фирмите, защото действат по- експедитивно.
Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
28-01-2009 - 19:15:35
На първа страница от темата има една гръцка таблица, сложено от Горо. Не знам дали я разгледахте подробно, но в нея се твърди, че разходите по придобиване на имот в България са около 25 % (което ме съмнява). Забележете обаче, че почти 20 % от разходите са дадени в червено, тоест - Данъци към държавата!
Quote

ЛЕГЕНДА
- в синьо - разходи по вписването!
- в оранжево - разоди по юристи и нотариуси
- в зелено - разходи за посредници
- в червено - данъци към държавата!

А разходите за посредници са дадени в зелено и поне според тази таблица, в България те са наполовина по-малки, отколкото в Германия, Португалия, Хърватия и др.

(просто исках да уточня)
Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
28-01-2009 - 20:07:03
avatar
Хахаха свързани лица, ками в кои свят живееш бе, нали всичко това тябва да го докажеш, ами ако отиде приятел да го види, пак ли ще е свързано лице.....
Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
28-01-2009 - 20:18:51
Интернет уби много посредници,като пощите например на път е да унищожи и брокерите!Смешно е да искаш такива големи суми за нищо.Ако има баламурняци да знаят,че посреднича при покупка на автомобили,лодки,сирене,апартаменти,хляб,сол,къщи и други разрешени от закона само срещу един процент smiling smiley
Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
28-01-2009 - 23:43:32
avatar
gekko,

симпатичен си ми - влезе във форума с хъс, защитаваш тезите си и пишеш интересни неща. НО моля те, не губи добрия тон.

И аз като СтефанБ подкрепям правото ти на избор:

StefanB Написал:
-------------------------------------------------------

> Така написаното от Геко, или постнато от него-няма
> значение изразява за мен една идея - хора, не ме
> насилвайте да ми брокерувате, ще се опавя сам. За
> мен това е въпрос на избор - поемаш си риска или
> гласуваш доверие със съответната цена.

Не забравяй, че всяко нещо, всяко решение си има цена и последствия. Ако искаш да сключваш сделки без брокери изобщо естествено е възможно, но ще ти отнеме време и може да сбъркаш. Разбирам идеално протеста ти да работиш със "самонатрапил" се брокер.

А сега да ти споделя и други възможности. Първо да отбележа, че за да се спестят 5-6% комисиони, трябва и двете страни да се стремят към това. Тебе те интересува как да спестиш една комисиона - 2-3%.

Ако търсиш/предлагаш сам - някой иска да ти извие ръцете да платиш комисион, според пазара - предлагащия или търсещия бива принуден. Преди продавачите можеха да минат метър, но не и купувача, според мене вече ще е обратното.

Та крепостта се превзема отвътре или поне с троянски кон. Кога АНИ не искат комисиона - когато срещу тях стои друга АНИ. Та да го напиша в прав текст - правиш си АНИ за лични/приятелски нужди. И о, изненада, това работи. Ако имаш фирма (твоя, на приятели, роднини) - пускаш всички обяви от името на фирма, а не на частно лице. Регистрираш я в сайтовете, плащаш рекламата през фирмата (даже си връщаш ДДС-то в някои случаи) и си пълен напред. Не ти звънят постоянно, не ти искат комисиона. Добре е да сте две лица, но дори и фирмата да е само твоя, пак има решения - колега, търся за себе си или клиентът не иска да се знае кой е (пишат се и една-две клаузи в предварителния договор/ НА за повече достоверност).

Ако някой наистина се интересува (и ако имам време естествено) ще пиша и нЕкои други тънкости.

ПП НЕма начин да нЕма начин. Моля, брокерите да не скачат - това е по техните правила. Я се усетят, я не. А и да се усетят - всичко е по техните правила ..........

Блондинка по душа
Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
29-01-2009 - 00:11:26
Вече съм фен на Еужени. С тази снимка едва ли имам избор. Мда.

Чернокос по природа
Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
29-01-2009 - 00:25:12
avatar
Благодаря, tihia! Но аз си знам, че тихите води са най-дълбоки...............

Блондинка по душа
Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
29-01-2009 - 14:51:47
Освен хубава и умна.

Джентълмен по природа.
Re: Как да прескочим брокера и да спестим 3% от цената на имота !!!
29-01-2009 - 15:32:29
Евгения..Правиш си ани за лични нужди..Няма проблем..,как се казваше.."видяла жабата ,че подковават коня и тя вдигнала крака.."Да..интересно нещо са блондинките...С една добавка..пускаш обави с пари ..регистрация по сайто ве харчиш време..и въобще време ..Освен това аз още в сайта те усещам ,по умните ти мисли ,че това което е трябвало да похарчиш за образование или за поУмняване си го похарчила ...за козметика..А ПЪК ДА ТРЪГНЕШ ДА МИ "лъскаш ските" по този елемнтарен начинн как да кажа....???!!!!освен ,че харесвам блондинки..по принцип и за кратко...
Брюнет по визия.. :} :} :loveu:
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.