Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Одобрявате ли реакцията на полицията днес ?

Публикувано от Naskata 
Re: Анкета: Одобрявате ли реакцията на полицията днес ?
16-01-2009 - 09:13:12
Абу, напълно съм съгласен с теб, че трябва да им конкретни обвинения към конкретни личности за да може веднъж завинаги да накараме управляващите да носят отговорност. Защото само така ще е по-трудно на кукловодите да управляват задкулисно - когато министърът го е страх, че ще му потърсят отговорност.
В противен случай ще си останем в блатото с напразните наздежди за поредния спасител...
Re: Анкета: Одобрявате ли реакцията на полицията днес ?
16-01-2009 - 10:03:02
До тук гласуваха 7-мината от БСП. Очакват се още 28 (65-37) [forum.imoti.net]
Re: Анкета: Одобрявате ли реакцията на полицията днес ?
16-01-2009 - 10:13:29
:ami: smiling smiley smiling smiley Разсмиваш ме Барбарон, не за друго- аполитична съм. Според мен проблемите в нашата държава са от личностите/ тук вече не съм сигурна дали са личности или друго/, не от политическите партии..но и личности си избираме, така че е вярна максимата- Всеки народ заслужава своето управление.

БСП?!? :} :}

............................................
[www.save-darina.org]
Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.
Re: Анкета: Одобрявате ли реакцията на полицията днес ?
16-01-2009 - 10:28:23
Да, като се позамислих осъзнавам, че въпросът на анкетата не е прецизен.
Наистина, по отношение на безмозъчните реакцията е адекватна.
Но реакцията беше прекалено брутална и неселективна и даде collateral victimes.
Re: Анкета: Одобрявате ли реакцията на полицията днес ?
16-01-2009 - 10:28:27
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------

> нормално е тинеджърите да им кипне кръвта-никой
> политик не излезна да им обърне внимание-бяха се
> скрили като мишки.това винаги води до екалиране на
> страстите.

Асене, давам ти факти, които явно, не са ти известни.

Тийнейджърите които хвърляха камъни и заграждения по полицаите, бяха от футболните агитки на Левски и ЦСКА. Те дори и на мачовете не ходят, за да поддържат отборите, а за да се бият. Неслучайно от всички задържани бяха иззети боксове, вериги, ножове, бухалки и бомбички. Когато ги питаха репортерите, защо са дошли и какви искания имат, отговор нямаше. И лицата си бяха скрили.
В деня преди протеста, организаторите му изрично подчертаха, че няма да допуснат никакъв политик да яхне протеста.


> протеста беше мирен-нямало е анархия,чупене
> на витрини,палене на коли и т.н.

Напротив, имаше. Като почнеш от стълените врати на Парламента, минеш през витрините на магазините, през частнште коли, та свършиш с полицейските.

> злобата и омразата срещу станишовчетата от
> сега нататък само ще продължи да ескалира и има
> вероятност,ако се подтиска и репресира
> протестиращото общество,да се премине към
> анархични протести,както става в повечето
> случаи-малки групички ще почнат да безчинстват и
> вандализират,под прикритието на ноща и където няма
> полицейски надзор.
> полицията,която ще е средоточена покрай
> правителствените постройки,няма да може да гони
> тези групички.от там народа ще побеснее и всички
> ще се надигнат,не само заради смъкването на
> правителството,но и заради нарастващата анархия.

Злобата и умразата към правителството си я има не от днес. Но, самите протестиращи, пак ден преди първия протест, ясно казаха- не искат да свалят правителството, защото в този момент, ползата е никаква. И за съжаление, са прави.

> българия не е запозната със такъв начин на
> протест,защото в бг до сега,откакто падна бай
> тошо,е нямало потъпкване на човешките права,както
> стана вчера.

В грешка си! Когато подпалиха парламента и се наложи полицията да пази с щитовете "народните избраници", докато ги евакуира по рейсовете, картината беше същата- само с повече разкървавени глави.



Re: Анкета: Одобрявате ли реакцията на полицията днес ?
16-01-2009 - 10:31:16
Quote

първо,комунягите никога няма да сдадат властта,ако има само мирни протести!
тия са такива наглеци,че само наивник може да си помисли,че чрез мирни протести,тия ще се махнат.
няма такъв филм.

...........
нормално е тинеджърите да им кипне кръвта-никой политик не излезна да им обърне внимание-бяха се скрили като мишки.това винаги води до екалиране на страстите.
политиците са се осрали от шубе,защото знаят ,че са виновни и не смеят да излезнат като доблести люде пред народа,които е гласувал тяхното дорерие,а те са го опорочили.
протеста беше мирен-нямало е анархия,чупене на витрини,палене на коли и т.н.
полицейската намеса беше тотално ненужна!

беше поръчана от "другарите" с цел да се сплашат протестиращите.
другарите са тъпички и не знаят,че тва след време ще се обърнев срещу тях.
...........
злобата и омразата срещу станишовчетата от сега нататък само ще продължи да ескалира и има вероятност,ако се подтиска и репресира протестиращото общество,да се премине към анархични протести,както става в повечето случаи-малки групички ще почнат да безчинстват и вандализират,под прикритието на ноща и където няма полицейски надзор.
полицията,която ще е средоточена покрай правителствените постройки,няма да може да гони тези групички.от там народа ще побеснее и всички ще се надигнат,не само заради смъкването на правителството,но и заради нарастващата анархия.

тва е стандартен варият при по силни режими,или когато народа не бъде слушан и подтискан.

българия не е запозната със такъв начин на протест,защото в бг до сега,откакто падна бай тошо,е нямало потъпкване на човешките права,както стана вчера.
и при виденов и преди-правителствата са падали без арестуване на шпротестиращи,без пребиване на деца и най-вече момиченца(винаги съм твърдял,че бг полицаят е изверг)-такова нещо не само в цивилизацията,ами и при режим не може да се види-няма полицаи ,които да са толкоз безкрупулни,че да пребиват и арестуват момиченца!!!!!!!!!!!
това,което става в бг е нещо ново за нацията и ще видиме до къде ще доведе.
аз лично очаквам размирици-поне така показва историята.
а при размирици,всички клекват,защото държавата влиза в анархия,полицаите ще омекнат от страх и тогава пък има възможност за линчуване на депутати,които са били виновни за потъпкването на човешките права.
колкото по се бави падането на това правителство,толкоз по зле ще е за бг,за морала на нацията,за бизнеса и най-вече за самите узурпатори!


Уважавам мнението ти, но...
И само за спора- не съм съгласна с теб, но днес ми е натоварено и ще отложа... smiling smiley
Само един въпрос- с написаното от теб, извиняваш ли действията на вандализъм?
А да- само участниците в мирното протестно шествие/ никъде не са обявили да е политическо!/ имат права?
Моите права се простират до там, където започват твоите, на втори, трети гражданин- в този смисъл правата са ни ограничени, видно и от максимата - не вреди другиму. Според теб за кого е предназначена в едно гражданско общество?

п.п. момичетата... идея нямате, какви момичета имам за подзащитни... smiling smiley

............................................
[www.save-darina.org]
Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.
Re: Анкета: Одобрявате ли реакцията на полицията днес ?
16-01-2009 - 10:36:43
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Да, като се позамислих осъзнавам, че въпросът на
> анкетата не е прецизен.
> Наистина, по отношение на безмозъчните реакцията е
> адекватна.
> Но реакцията беше прекалено брутална и
> неселективна и даде collateral victimes.





smiling smiley Обидните квалификации не са аргумент в подкрепа на тезата ти, но и ти го знаеш...smiling smiley
Реакцията ми е адекватна/ и не съвсем/ защото все още не знам цялата фактология. Виждаме само това, което се излъчи по медиите. А то би могло да е манипулирано, нали така?
Ти беше ли на протеста? Ако да- моля разкажи и ще преценя дали да ти се доверя...

............................................
[www.save-darina.org]
Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.
Re: Анкета: Одобрявате ли реакцията на полицията днес ?
16-01-2009 - 10:37:00
acen1975 Написал:
-
> абе ти кажи с кво не си съгласен с мен,че ми е
> станал скучен този сайт,щото нема с кой да
> споря.
>

Знам кой ти липсва, но ти все го разконспирирваш... smiling smiley

Re: Анкета: Одобрявате ли реакцията на полицията днес ?
16-01-2009 - 10:38:33
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Да, като се позамислих осъзнавам, че въпросът на
> анкетата не е прецизен.
> Наистина, по отношение на безмозъчните реакцията е
> адекватна.
> Но реакцията беше прекалено брутална и
> неселективна и даде collateral victimes.





smiling smiley Обидните квалификации не са аргумент в подкрепа на тезата ти, но и ти го знаеш...smiling smiley
Реакцията ми е адекватна/ и не съвсем/ защото все още не знам цялата фактология. Виждаме само това, което се излъчи по медиите. А то би могло да е манипулирано, нали така?
Ти беше ли на протеста? Ако да- моля разкажи и ще преценя дали да ти се доверя...

............................................
[www.save-darina.org]
Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.
Abu
Re: Анкета: Одобрявате ли реакцията на полицията днес ?
16-01-2009 - 11:05:43
Учудващо прецизен е въпросът, Барбарон! Става дума за действията на полицията от 14.01. Най-уверено твърдя, че полицията е неспособна да прави каквото и да било друго. В случая изчакаха (или дирижираха) ситуацията да заприлича на тази от читанките им и действаха. Дали правилно или не - само това могат. Аз лично не бих одобрил побой, дори и само над хулигани да беше. А то не беше! Истината е, че и тях ги тресе голямото шубе някой да не ги познае, някой да не ги посочи персонално - "ти, който би невинни на площада!" А шефовете им опитаха ли се да покрият биячите, опитаха ли се да ги оправдаят? Ами да, при това толкова нагло и безочливо лъгаха пред всички, че направо си просеха тях да обвинят за умишлено пребиване на невинни. И как никой журналист не се сети да ги пита аджеба, като смятат действията си за законни, поемат ли отговорността за последствията... Щото последствия има, а отговорност???
Замисли се, Барбарон, ако по отношение на безмозъчните реакцията е била адекватна, каква е по отношение на нормалните? Би ли могла да е друга, кога и как са го доказали (щото за обратното примери безброй!). Българската полиция може да прави само две неща - да бие, когато се чувства по-силна и да си затваря очите в останалите случаи. Нищо общо със законите, реда, здравето на гражданите, имуществото им, националната сигурност и т.н.!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход