Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Валутният борд

Публикувано от Naskata 
Re: Анкета: Валутният борд
06-05-2008 - 04:42:48
Kuku,Asen,относно дисбаланса и дефицита в търговията сте в голяма грешка-той е доста по-голям от официално афиширания,по простата причина,че нелегалния внос от доларови държави продължава с пълна пара.Някой от официалните представителства на известни марки правят отчаяни опити да спрат паралелния внос и търговия,но без особен успех.Нелегалния паралелен внос(и на истинска стока и на фалшификати)не само,че не спира,но и добива застрашителни размери.Сетете се се сами колко реална е статистиката за търговския дисбаланс winking smiley
Re: Анкета: Валутният борд
06-05-2008 - 05:15:06
хммм,Кара,знаеш ли,никога не съм се замислял над това.много добре знам,че вноса се обмитява на по ниски стойности,самите митничари се предлагат,срещу скромно комисионно(подкуп).да не говориме за "връзкарите",чиято стока даже минава нерегистрирана......
тва го знаех много добре,ама кухата ми кратуна не можеше да свърже двата края.....
абсолютно си права-дефицита е статистически занижен и то много.кой знае кво рекордно число ще се получи,ако всичкия внос се регистрира на реални стойности.
днес научих нещо ново.благодаря ти.
Re: Анкета: Валутният борд
06-05-2008 - 05:31:32
Прав...ника ми идва от един легендарен играч на Liverpool winking smiley
Re: Анкета: Валутният борд
06-05-2008 - 05:37:06
Oт Дубай влиза 100% без никакви фактури,плащаш 7 евро на кило и това е всичко.Доста сериозен чадър има над този канал,нали се сещаш колко много интереси има намесени във всичко това.От Китай е малко по различно(след раздухването на процеса с Ники Пилето),33% легално,33% със сменени фактури,33% абсолютно нелегално.
Re: Анкета: Валутният борд
06-05-2008 - 05:52:47
та значи според теб колко % трябва да прибавиме към дефицита?може би 20%?
то не че и този,обявения в статистиката не е пагубен......
борда никакъв не го виждам,ако в скоро време станишев не намери кой да финансира бгетовицата с няколко милиардчета,които да се пльокнат към държавния дълг......
друг начин за закърпване на дисбаланса при валутите не виждам,съмнявам се,че друг ще намери решение,освен държавно задлъжняване.
а бордчето падне ли......пари в бг ще правят само самолетните компании от уануей билетчета...
Re: Анкета: Валутният борд
06-05-2008 - 06:06:23
Kara Написал:
-------------------------------------------------------
> Прав...ника ми идва от един легендарен играч на
> Liverpool

о,сори,като вида ник завършващ на "а",съответно поставям и същата буквичка накрая.
Re: Анкета: Валутният борд
06-05-2008 - 06:12:16
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене, не можеш да си представиш колко си прав, за
> сърби, българи и поляци от една страна (аз ги
> класирам в същия ред) и за англоговорящите,
> немците, скандинавците.
>
> Държава от тарикати не е прокопсала.

------------------------------------------------------------------------------------
нема и да прокопса
Re: Анкета: Валутният борд
06-05-2008 - 06:17:59
Преди влизането в ЕС около 60-70% от вноса беше нелегален или на занижени фактури,сега е горе-долу 20%(познал си)Отчетите които се подават в НСИ са толкова усложнени,че са непосилни за правилно попълване от новоизлюпените бг бизнесмени,така че сети се колко са вярни.Предпочитат да пишат пълни глупости и да разчитат да им се размине или в най-лошия случай да платят някоя глоба.Вярно е, че се крие много оборот,било то на дребно или на едро,но това е неизбежно при положение,че стоките които влизат са без фактури.При това положение изчисляването на точния търговски дефицит е фактически невъзможно.За съжаление на това се дължи незаконното забогатяване на част населението(макар и временнно) и раздуването на инфлацията и на цените на НИ.Макар че моето мнение е, че голяма част от високата инфлация се дължи на факта,че изкуствено подържания курс евро-лев просто се саморегулира чрез инфлацията.Икономиката е простичко нещо и ако се опитваш да я залъгваш известно време тя после ти го натриса със страшна сила.
Re: Анкета: Валутният борд
06-05-2008 - 06:22:01
Sorry за правописните грешки и не особенно доброто изразяване,но тука е 6,21h. smiling smiley
Re: Анкета: Валутният борд
06-05-2008 - 06:35:41
Kara Написал:
-------------------------------------------------------
> Sorry за правописните грешки и не особенно доброто
> изразяване,но тука е 6,21h.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
а,за правописните грешки не ми се оправдавай.никакъв фиулог не си :}

междудругото историята с лихвите и инфлацията не е такава,квато ви я представят в пресата.
вярно е,че при качваща се инфлация лихвата трябва да се качи,но при нас случая е друг-в борд сме,съответно трябва да се съобразяваме с лихвите на ЕС.
или-те не би трябвало да се са вдигнали с повече от 0,25%.
тва което става в момента в бг е,че банките не могат да намерят ресурс и вдигат лихвите,за да ограничат кредитирането и да съберат пари от българина,защото никой друг неще да им даде.
а в пресата казват лъжи от рода-лихвите се качват заради инфлацията,или пък лихвите се качват заради качването на лихвите спрямо юрибор.
тва са лъжи-истината е-не могат да намерят кредитиране.никой вече не смее да им дава-31януари-бг-с негативен рейтинг......
забелижи качването на лихвите от тогава до сега.......

аре от мен лека нощ
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход