Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помогнете с идея

Публикувано от asia_92 
Помогнете с идея
15-11-2007 - 09:32:27
Имам парцел около 650кв. и искам да строя,но за да получа виза за строеж трябва да си оправя сметките по регулация със съседния имот.Става дума за едни 25кв.,които трябва да заплатя на съседа,за да ми ги прехвърли нотариално,за да се изчистят сметките по регулация.Но до момента всички преговори завършват без успех.Не става дума ,че ме изнудват за пари,просто дядото като чуе,че трябва да се раздели официално с документ за тези 25кв.и настръхва.Ако някой е имал подобен случай нека да помогне с идея .МОЛЯ!
Re: Помогнете с идея
15-11-2007 - 09:54:20
С дядовците трябва да се говори по-продължително, по-внимателно, по-дружелюбно с повече търпение и за неща от неговото минало. Може да поискате от общината да ви маркират новата регулция, за да му стане ясно на дядото за какво става въпрос.
Re: Помогнете с идея
15-11-2007 - 10:39:33
Да не би притеснението на дядото да не са тези 25 метра, ами това че ще строите прогимназия в непосредствена близост до него?
Re: Помогнете с идея
15-11-2007 - 14:47:23
Идея ! По принцип не водете преговори с презумпцията какво Вие искате . Започнете с дядото какво давте ! Примерно срещу неговите 25 кв.м вижте дали не можете да му дадете в последствие едно магазинче от сградата - тоест осигурявате му дългосрочен доход към пенсията ! Така хем няма да плащате веднага хем си решавате проблема . Иначе нямате шанс.
Re: Помогнете с идея
16-11-2007 - 11:10:57
Здравейте,много ви благодаря за съветите.Лошото е ,че отреждането на парцела е за къща на два етажа с гараж-какво да му дам на дядото?
Re: Помогнете с идея
16-11-2007 - 12:09:08
Парцалев, не се заяждам ама досега бях останал на мнение, че за теб собствеността е свята. Защо дядото да е длъжен да продава на друг тези 25кв.м. Те са си негови и ако иска ще пордава, ако иска няма.
Re: Помогнете с идея
16-11-2007 - 12:12:45
А как се е стигнало до това, че му режат на дядото от парцела без негово съгласие? Нещо не ми се връзва цялата тази работа - в последно време правят регулация по имотните граници и неуредените сметки по регулация обикновено са с общината, която е взела за тротоар или улица, а не със съседа.
Re: Помогнете с идея
16-11-2007 - 12:32:38
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Парцалев, не се заяждам ама досега бях останал на
> мнение, че за теб собствеността е свята. Защо
> дядото да е длъжен да продава на друг тези 25кв.м.
> Те са си негови и ако иска ще пордава, ако иска
> няма.


Сещам се за една възможност.Ако е върната земя в границите на жилищен комплекс,например.Знаеш,че всички ниви са имали специфична ориентация.При рег.план,линиите се изправят и няма да се учудя,ако дядото има да урежда и със съседа от другата страна-в свой плюс.Общината няма нищо общо.Собствениците трябва да уредят помежду си отношенията..... smiling smiley
Re: Помогнете с идея
16-11-2007 - 13:39:41
Според зададения казус останах с впечатление,че регулацията реже от имота на дядото, а обезщетението е за сметка на asia_92 , който твърди, че парите не са пречка. В случая общината кара дядото да продава, защото тези 25 кв.м. вече не са в неговия имот. Може би казуса е друг, но аз така го разбрах!
Re: Помогнете с идея
16-11-2007 - 13:50:34
А с кой точно закон е уредена принудителната продажба от едно частно лице на друго?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход