Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Закупуване на имот

Публикувано от alpi 
Закупуване на имот
14-11-2007 - 12:47:24
Дбър ден, искам да попитам как стоят нещата при закупуване на земя чрез обещетяване. Колко е средния процент за София от РЗПто. Интерсува ме за место около 600 квадрата, като мисля да строя не повече от 250-300 на етаж, два до три етажа. Ще ми стигнат ли 600 квадрата или трябва по-голям парцел.
Какви документи да предоставя на хората, на първи оглед. Трябва ли да имам примерна скица. И като цяло как трябва да процедирам. Благодаря предварително.
Re: Закупуване на имот
15-11-2007 - 00:35:24
Процентът на обещетение зависи най-вече от това къде се намра парцела.Ние като агенция сме имали парцел,на който собствениците искаха 40 % обещетение.И няколко строители ги даваха(дори за наше учудване) и сключихме и сделка с един от тях.А също имаме и клиент,който не дава повече от 22-23 % ,но на такива проценти вече никой не се навива.
А относно това дали ще Ви стигнат 600 кв.м. за 250-300 РЗП на етаж,това зависи от показателите на парцела(и от някой други неща).
Доколкото разбирам Вие искате да вземете парцел с обещетение,така че на първи оглед не е необходимо да носите примерна скица(не знам какво разбирате под това понятие).Процедурите са дълги и сложни.Така че най-добре наемете адвокат или агенция за недвижими имоти(дано последното не прозвуч като самореклама или нещо такова).
Re: Закупуване на имот
21-11-2007 - 19:02:15
Здравейте .
Бих искала да закупя имот, в/у който да строя по късно, но който обаче се оказа земеделска земя, предишно предназанчение "лозя ". Намира се във вилна зона .
Каква е възможността да се промени предназначението на земята в УПИ , след като от всички страни са само такива подобни земед.земи . От едната страна обаче има "коларски път", който едва ли съществува в скици и планове . До коларския път през долчинка успоредно обаче има асфалтов път с вили и УПИ-та от другата страна.
Има ли шанс за урегулиране и право за строеж впоследствие ?
По уверението на продавача не би било проблем, защото почти до самият имот имало прокарана вода и ток ...но аз не съм сигурна какво казва закона.
Ако има шанс колко време и средства отнема урегулирането ? Благодаря предварително !
Re: Закупуване на имот
21-11-2007 - 20:09:23
На продавачите ако не им е проблем биха си го направили сами и после биха продавали на тройна цена. За къде става въпрос все пак? София?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход