Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къщи и мезонети - нормално ли е това?

Публикувано от zestate 
И аз не го разбирам това...
12-11-2007 - 14:42:17
avatar
И аз бих предпочел къща близо до София вместо мезонет в Манастирски ливади, но явно хората, които купуват държат да са си в града... Това, което повече ме учудва е почти същото, но вие ми кажете (всъщност по-скоро клиентите купувачи) как може да предпочетеш тристаен панел на 30 години или двустаен ново строителство с чиста жилищна площ пред къща с двор половин декар или повече със 100кв чиста жилищна площ и гараж напримерsmiling smiley!? Пък дори и да не е в Банкя, а по-далеч като са на една цена!? Да "живееш на село" вече не е така както беше преди - юруш да сме в "центъро" или по крайните квартали...само и само да не сме в къща. Готови са хората някой да им скача на главата, да слушат писъци, уредби от комшиите си гърмящи по всяко време, да плащат общото парно на комшиите си които не жеалят да го плащат и сметките да се разпределят към редовните платци... Но не и да имат спокойствието да живеят в къща. Не го разбирам честна дума.
Преди време имаше една две теми по дилемата къща или апартамент:

[forum.imoti.net]

Мисля че тук също беше дискутиран въпроса:

[forum.imoti.net]



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-11-12 15:10 от Продавач.
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
12-11-2007 - 14:56:32
вижте, то си е до всеки индивидуално. И аз съм запален по къща, знаете, ама нещо напоследък от Зоопарка на Симеоновско до центъра, където работим с жена ми - цифром и словом 5 км пътуваме около час... Не слагам предходното ми излизане - в 7.10 с децата - едното до Колежа в Младост - пак на 5 км и другото до Дървеница - по път ми е, и едва сколасвам да мина към 8.00 покрай нас че се смъкнем с жена ми към Центъра.
Е, като си представя че мога да живеч в Княжево - не се виждам... До центъра е пак 5-6 км, ама до Малдост, до Дървеница, ами прибирането.... Хайде, може да ползват транспорт но това значи да пътуват по 2 часа в посока, не е истина какво се случва в София...
Миналата седмица бях в Париж и ако друг път там ми се е виждало кошмар защото наистина няма къде да спреш (то и в София е вече така, ама където е без пари), сега изведнъж викам на колегата - абе, кво сте направили тука - ми то празно по улиците, а то защото са широки и за движение не е проблем, е може да е бавно, но се движи, не като тука - средна скорост 12 км/час, според компютъра на колата....

Та, май става все по-далавера да живееш до работното си място, иначе губиш часове. С мотор - ще те смажат и няма и да спрат, метро няма и скоро няма и да има а освен това и Стилов скоро каза в едно интервю, че скоро строителството няма да спре, а аз твърдя, че в студ и дъжд в София в моята посока поне не се движат бетоновози и кранове и е една идея по-нормално, те страшно задръстват. Да не говоря за дупките...

Та - къща да, ама да пиша романи в нея и да имам пари да плащам на гувернантка за децата.... То натам май вървят нещата, и без това даскалите правят стачки...
зависи къде все пакsmiling smiley
12-11-2007 - 15:09:00
avatar
Стефане прав си.
Но все пак зависи къде ти е работното място. Все по-малко офиси отварят врати в центъра на София поради липса на терени за строеж на административни сгради - те вече се строят в покрайнините на града, който пък ще расте във почти всички посоки. И ако работиш в центъра, а живееш в младостите или дружба ще си се движиш по час в едната посока. Но ако живееш в Горна Малина и работиш в Дружба ще пристигаш по-бързо. Както и ако работиш в Метро до Божурище, но си си купил къща на цената на панел в Люлин във Драгоман да речемsmiling smiley
Центъра на София вече е непроходим и неподходящ за правене на бизнес според мен.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
12-11-2007 - 15:15:21
в БГ-то всичко е нормално , дори и описания казус
българина още живее с "измеренията от 1985" , да е в Центъра , пък ако има и по-известен съсед , хеле стой та гледай.
факт е и , че по демографски данни само от София са заминали около 220 000 навън а са дошли около 1 200 000 от провинцията.Някой да може да направи профил на двете групи ???да открие поне 5 разлики ??
човек,живял на село в кирпичена къща с животни трудно би приел отново в София да живее в къща - за него асоциациите са още живи (дори да има пари-купува апартамент , щот да е по.....така)
който си спомня диалога между Стив Маккуин и Юн Бринел (във "Великолепната седморка) се сеща .......комплексите са живи , те ни преследват до гроб , те ни помагат да направим изобретения от сорта :Скок без парашут
да е жив и здрав Къци Вапцаров (горкият) със слогана:Кой е по-по-най
ПундЮвците никога не свършват

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
12-11-2007 - 15:17:24
Чие работно място и чие училище? И някой като смени работното място или училище какво правим?? Абе трагедия си е транспорта, а с кола ще става все по-зле. Затова единствената смислена алтернатива все пак остават метрото и трамваите там където се движат отделно от движението. Колкото и малко да са.
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
12-11-2007 - 15:19:49
Значи аз с моето пътуване от Банкя до Изток за 50 минути напрово съм щастлив!
Май вече е илюзия че е удобно Симеоново и Драгалевци...
Всъщност май е удобно само за Бизнес-парка.
Не ме е срам - нправих си офф по собствената тема...
Re: зависи къде все пакsmiling smiley
12-11-2007 - 15:20:57
Ами ти Продавач, защо тогава продаде къщата във Владо Тричков а не апартамента, да те питам? smiling smiley
яд ме е много ама...
12-11-2007 - 15:32:06
avatar
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами ти Продавач, защо тогава продаде къщата във
> Владо Тричков а не апартамента, да те питам?


Питай ме сега как си ям ушите от ядsmiling smiley Защото бяхме го закъсали с няколко заема а и къщата не беше довършена... Иначе сега ако можех да върна времето назад...


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-12 15:33 от Продавач.
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
12-11-2007 - 16:11:15
Няма сила която да ме убеди че е МНОГО ЯКО в южни райони... И то не само сравнени с къща...
Ама какво да правиш, идват хората от някъде другаде в София и са чули че Лозенец е много хубав квартал (пояснявам - новопостроените сгради, а не в старата му част, където все още се виждат и зелени площи)...Иди и обяснявай. :-)
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
12-11-2007 - 16:15:13
Странно, доста народ около мен новодошъл от прованса се съсипа да купува и то апартаменти из тия новопостроени джунгли... не е истина...
Явно тук мислим приблизително еднакво..
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход