Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къщи и мезонети - нормално ли е това?

Публикувано от zestate 
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
12-11-2007 - 16:25:35
Потвърждавам. Още не съм срещал новопроизведен софиянец, който да не се стреми към южните райони. Това скупчване води дотам, че и да искат обикновено не могат да търсят други алтернативи иначе всичките им приятели ще са далеч. Няма лошо, така другите райони ще се запазят по-дълго откъм пространства.
мдам
12-11-2007 - 16:49:55
avatar
А най-интересното е че не възприемат никакви други предложенияsmiling smiley))
"Търсете ми в южни райони без първи и последен етаж двустаен апартамент до ....хиляди евро!"

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
03-04-2008 - 12:58:32
Психиката на хората в София е сбъркана. Когато някой тук си търси жилище в даден район, то той е адски щастлив ако бъдещият му апартамент има отстояние от съседната сграда около 20 м. и определя това като панорама. Реално погледнато дори и най-скъпите квартали тук не могат да се сравняват с природата в много провинциални градове и села. Е да, тук има възможности за работа, но точно това превърна София в един претъпкан и неприятен за живеене град.
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
03-04-2008 - 21:46:51
avatar
don_trifoneze Написал:
-------------------------------------------------------
> Психиката на хората в София е сбъркана. Когато
> някой тук си търси жилище в даден район, то той е
> адски щастлив ако бъдещият му апартамент има
> отстояние от съседната сграда около 20 м. и
> определя това като панорама. Реално погледнато
> дори и най-скъпите квартали тук не могат да се
> сравняват с природата в много провинциални градове
> и села. Е да, тук има възможности за работа, но
> точно това превърна София в един претъпкан и
> неприятен за живеене град.


Да ти кажа ако живееш в къща на 20-30 или дори 40км от София няма да е голям проблем да си работиш 5 дни в седмицата в големия град, но това тепърва ще го осъзнават хората когато стане квадратния метър в Обеля 1200 евро на ултра червено...и вместо тристаен панел си купиш къща с двор на 2-3 етажа кое ли ще е по-ценното след години - 50 годишен вмирисан панел или къща със собствен парцел под нея, която може и ще те надживее... За мен отговора е еднозначен, но не за всеки. Е остават проблемите с не до там добри училища и детски градини по селата, но това ще се промени, а основния пазар на наркопласьорите все пак ще си остане големия град...а как да си предпазиш децата там?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
04-04-2008 - 08:36:37
Продавач, идея нямаш колко си прав!
В момента гледам мръсния град от нас, не мога да видя и първите блокове на Люлин от пелената. И слушам концерт на птичета. В същото време ако сега тръгна след 30 минути ще съм на жълтите павета.
Е няма как да не се чудя на всички които плащат безумни цени за вмирисаните панели на Младост или хипер маломерните кутийки на новото строителство.
Тази пролет има много по голям интерес към къщи отколкото миналата, според мен на някои вече взима да им "увира главата".
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
05-04-2008 - 01:21:58
Зестате,
Ех земляк, от тука още ги чувам тез бански пилета как пеят чудната си песен smiling smiley

Виж сега, надявам се твоите призиви да не превърнат това райско кътче в онова на което заприличаха Бояна, Драгалевци... бъди егоист, живей си живота в Банкя, слушай как пеят пилетата, но не го презастроявай winking smiley

Сега на въпроса за народопсихологията. Ако, че съм в Канада от както живеем в къща имам и една не малка зеленчукова градинка: 20 корена домати, краставици, пипер, копър... Като ми дойде някой на гости салатата е от български домати отгледани в Канада, който е опитвал американски домат знае за какво говоря. Есенно време слагаме буркани и т.н. smiling smiley Та питам един приятел от Търговищко да му дам расат, а той вика "Аз избягах от мотиката в България чак в Канада ти ме караш тука домати да сада"! Същото е и в избора на жилище в София.

Хайде останете си със здраве, пък аз да полея расада winking smiley
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
05-04-2008 - 08:01:27
Е не мога да не ти призная колко си прав smiling smiley за коренчетата с доматките и българската народопсихология.
А за Банкя - слава на бога е доста по голяма от Симеоново Драгалевци и Бояна и слава богу не е предпочитана от "търсещите в южните райони" - те като се замогнат си търсят в Бояна и Драгалевци, че като са свикнали в ливадите тук ще им е много просторно и широко, а пък и непрестижно....
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
05-04-2008 - 08:43:10
Неможете да разчитате на народопсихологията или на слуховете за престижност за да не засерат и Банкя. Ако няма строги ограничения за плътност и кинт и дотам ще стигнат.

:g:
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
05-04-2008 - 10:08:50
Слава богу е 30% плътността с КК 7,50 което си е перфектно.
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
05-04-2008 - 12:49:31
avatar
zestate Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач, идея нямаш колко си прав!
> В момента гледам мръсния град от нас, не мога да
> видя и първите блокове на Люлин от пелената. И
> слушам концерт на птичета. В същото време ако сега
> тръгна след 30 минути ще съм на жълтите павета.
> Е няма как да не се чудя на всички които плащат
> безумни цени за вмирисаните панели на Младост или
> хипер маломерните кутийки на новото строителство.
> Тази пролет има много по голям интерес към къщи
> отколкото миналата, според мен на някои вече взима
> да им "увира главата".
>


А знаеш ли,че и с парите си в джоба да ходиш,не можеш вече да намериш нещо свястно в Банкя? Такива кимизарници предлагат на безбожни цени......думи нямам! sad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход