Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос относно обезщетение при застрояване

Публикувано от Zrfv 
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
27-10-2007 - 11:52:43
Радвам се, че се забавляваш, но поне чети внимателно това, което аз съм писал! 700-те хил. са при 60% (словом: шестдесет) обезщетение. :ami: Всички по-горе е елементарна граматика, в/у която ми се щеше някой сериозен да направи коментар.
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
27-10-2007 - 13:13:03
Тази сграда е с кота корниз 12м. Партера ще е с магазини - 3,45 конструктивна височина, етажите по 2,85. Значи имаш партер и три етажа нормални, един в подпокривното ниво. Партерът ти е ограничен от процентът на застрояване 0,8*170=136кв.м. следващите три етажа евентуално с еркерите да станат по 150. 450кв.м. общо. Значи при 450+136=586, което е по-голямо от 3*170=510. Извод не можем да раелизираме максимума и си остават 510 кв.м. Като се налага следващите нива да са по-малки от партерното, защото явно там партерът ще е най-скъп. Сметката - (510-136)/3=125кв.м. на втори, трети и четвърти етаж. Складовите помещения в подпокривното ниво - към 60кв.м. Та 510+60 е 570, а не 690.Ти искаш 300кв.м. обезщетение, което е малко над 50%, а не е около 40%
Искаш партера -136кв.м. и останалите 164кв.м. разпределени по вертикалата - 45, 45, 45, 29 примерно. За инвеститорът остават 3 имота по 80кв.м. + 31кв.м. склад. Общо 270кв.м. от които по твои сметки ще има приходи от продажби 700К евро.
Ако намериш идиот на който срещу висока заплата и процент други идиоти са му дали да управлява инвестиции и ти предложи 50% от РЗП разпределени по вертикалата не се пазари, а веднага сключвай договор. Имай предвид, че всичко, което НЕЗАКОННО И ЧРЕЗ ПОДКУПИ идиота успее да направи в повече от тези 570кв.м. РЗП не ти се полагат като процент на теб, собственика, но тъй като говорим за идиоти най-вероятно ще ти дадат и от него 50%. Най-вероятно и комисионна на брокерите ще дадат, които са помогнали да се осъществи тази грандиозна сделка.
Достатъчно ли е сериозно.
А за забавление ти предлагам да ми дадеш не 700, а 600 К за да може да си запазиш партера, а да продадеш складовете в подпокривното ниво, като реализираш и 100К евро печалба. Представяш ли си каква перфекна оферта отхвърляш. Ако питаш откъде пари , ами ще ти помогна да намериш кредит срещу ипотека на земята и строящата се сграда и ще продаваш на зелено. Не е казано, че трябва да ми ги дадеш на купsmiling smiley
Варианта ти да си го построиш отпада след 01.01.2008г. , защото само вписани в регистъра строители ще могат да строят.
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
27-10-2007 - 18:38:06
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Тази сграда е с кота корниз 12м. Партера ще е с
> магазини - 3,45 конструктивна височина, етажите
> по 2,85. Значи имаш партер и три етажа нормални,
> един в подпокривното ниво. Партерът ти е ограничен
> от процентът на застрояване 0,8*170=136кв.м.
> следващите три етажа евентуално с еркерите да
> станат по 150. 450кв.м. общо. Значи при
> 450+136=586, което е по-голямо от 3*170=510.
> Извод не можем да раелизираме максимума и си
> остават 510 кв.м. Като се налага следващите нива
> да са по-малки от партерното, защото явно там
> партерът ще е най-скъп. Сметката -
> (510-136)/3=125кв.м. на втори, трети и четвърти
> етаж. Складовите помещения в подпокривното ниво -
> към 60кв.м. Та 510+60 е 570, а не 690.Ти искаш
> 300кв.м. обезщетение, което е малко над 50%, а не
> е около 40%
> Искаш партера -136кв.м. и останалите 164кв.м.
> разпределени по вертикалата - 45, 45, 45, 29
> примерно. За инвеститорът остават 3 имота по
> 80кв.м. + 31кв.м. склад. Общо 270кв.м. от които по
> твои сметки ще има приходи от продажби 700К евро.
>
> Ако намериш идиот на който срещу висока заплата и
> процент други идиоти са му дали да управлява
> инвестиции и ти предложи 50% от РЗП разпределени
> по вертикалата не се пазари, а веднага сключвай
> договор. Имай предвид, че всичко, което НЕЗАКОННО
> И ЧРЕЗ ПОДКУПИ идиота успее да направи в повече от
> тези 570кв.м. РЗП не ти се полагат като процент на
> теб, собственика, но тъй като говорим за идиоти
> най-вероятно ще ти дадат и от него 50%.
> Най-вероятно и комисионна на брокерите ще дадат,
> които са помогнали да се осъществи тази грандиозна
> сделка.
> Достатъчно ли е сериозно.
> А за забавление ти предлагам да ми дадеш не 700,
> а 600 К за да може да си запазиш партера, а да
> продадеш складовете в подпокривното ниво, като
> реализираш и 100К евро печалба. Представяш ли си
> каква перфекна оферта отхвърляш. Ако питаш откъде
> пари , ами ще ти помогна да намериш кредит срещу
> ипотека на земята и строящата се сграда и ще
> продаваш на зелено. Не е казано, че трябва да ми
> ги дадеш на куп
> Варианта ти да си го построиш отпада след
> 01.01.2008г. , защото само вписани в регистъра
> строители ще могат да строят.

Така вече ми звучиш по-сериозно, за което съм ти благодарен...но ако ми позволиш, ще направя някои уточнения smiling smiley Действително сметките ти са приблизително верни по отношение на площите. Никъде не съм споменавал, че собствениците искат 300 м2 winking smiley Идеята им е да си ЗАПАЗЯТ ПАРТЕРА. Въпросът е какво ще остане за тях по горните етажи moody smiley: Знам, че до голяма степен това би зависело от наемите в района, които да обусловят до някаква степен цената на този партер, защото за друг механизъм за нейното определяне просто не се сещам

Иначе знам със сигурност за инвеститор, който е готов да даде 50% от всичко застроено (легално/нелегално издействано РЗП - той си знае), но това включва и партера. В никакъв случай не е идиот, не е и на заплата.

По отношение на предложението ти, запознат съм с механизмът, по който се получават подобни заеми. Повярвай ми, един от вариантите пред собствениците е да си теглят заем и да строят посредством фирма-изпълнител (и те го знаят), но понеже са достатъчно умни и интелигентни, си дават добре сметка какви рискове се крият зад това, включително и 'ходенето по мъките' при оформянето на необходимата документация, сблъсъка с бюрокрацията и т.н. Публична тайна е, че подобни заеми на частни лица при изгодни условия, се отпускат най-вече в случай, че се познава някой от шефовете на дадената банка. В случая ти си предлагаш твоите връзки в банковите среди, но цената нещо ми се вижда височка winking smiley В зависимост от РЗП-то, цената на строежа може да възлезе на 3-4-500 хил. евро тази сума ще я покриеш ли с твоите 600 хил. евро smiling smiley
Наистина звучи забавно тезата ти, освен ако не съм те разбрал правилно :ami:

Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
29-10-2007 - 08:57:12
Както ти казах , сделката ще се подписва с идиоти, така, че не може да ти дам разумен съвет за пазарлъка.
Разумът показва, че при 50-50 говорим за съдружие, което значи, че тряба да има някакма форма на носене на отговорност и от двете страни. В случая едната след парафиране на договора само получава и изисква, другата дава.
Затова ми е забавно - намираш идиот, решаваш и да се пазариш с него, че и му гледаш в печалбата дето би реализирал и то по твои сметки.
Щом мислиш, че може да се реализират 700К, защо да те убеждавам, че не може или ако може то ще се вложат много средества - моля реализирай ги. Ако беше казал 400К, щях да ти дам оферта за 350. Истината е, че не си убеден , че може да се реализират такива приходи изатова търсиш идиот, който да е сигурен. И ще го намериш.
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
29-10-2007 - 13:57:23
Zrfv - dokolkoto razbrah ot situaciata sobstwenicite iskat magazinite za smetka na po nisko obezshtetenie .....ne znam dali njakoi investitor bi se suglasil da se otkaje ot magazinite specialno za tova mjasto predlagam da napravite suootnoshenie po pazarni ceni na magazinna chast i jilishtna , sled koeto da smjatate procenta obezshtetenie ne znam cenite vuv Varna za da napravia tochna smetka ..dano da sum jasen bez primer. Prosto v tozi sluchai cifrata 50 % ne govori nishto. Triabva da ostoinostite pretenciite na sobstwenicite kato % ot realizuemata cena na ostanalata kwadratura i taka shte stignete do procent koito da zalojite v dogovora. Dano sum polezen
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
29-10-2007 - 14:52:14
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Както ти казах , сделката ще се подписва с идиоти,
> така, че не може да ти дам разумен съвет за
> пазарлъка.
> Разумът показва, че при 50-50 говорим за
> съдружие, което значи, че тряба да има някакма
> форма на носене на отговорност и от двете страни.
> В случая едната след парафиране на договора само
> получава и изисква, другата дава.
> Затова ми е забавно - намираш идиот, решаваш и да
> се пазариш с него, че и му гледаш в печалбата дето
> би реализирал и то по твои сметки.
> Щом мислиш, че може да се реализират 700К, защо
> да те убеждавам, че не може или ако може то ще се
> вложат много средества - моля реализирай ги. Ако
> беше казал 400К, щях да ти дам оферта за 350.
> Истината е, че не си убеден , че може да се
> реализират такива приходи изатова търсиш идиот,
> който да е сигурен. И ще го намериш.

Съдружие е силно казано winking smiley Едната страна 'получава и изисква', но след като е предоставила на другата възможността да реализира една нелоша печалба winking smiley Има и вариант, в който 'другата страна' (разбирай 'идиотът') се направи на интересен и се откаже заради исканията на собствениците. Тогава сделка няма, инвеститорът няма парцел, на който да строи и няма печалба, докато не си намери друг. А подобни имоти в центъра на Варна не са много winking smiley Собственикът си има парцела и си търси друг инвеститор. Ако е достатъчно разсъдлив, ще разбере до къде могат да се разпрострат изискванията му след известен брой опити.
За пример мога да ти дам случай, при който инвеститор се отказва директно от този парцел, защото 'РЗП-то щяло да е под 1000м2'. Е това ми звучи малко като самозабравяне. Не всеки е собственик на парцел 3 дка пред Общината, с кота било облаците, какъвто се застроява в момента, че да може инвеститорът да се 'разгъъъне' нашироко.

ПО отношение на сметките бих казал, че е нормално всяка страна да си прави свои сметки, дори и те да включват 'гледане в паничката' winking smiley Подобни мисли минават и през главата на инвеститора, предполагам, че си съгласен. Сметките за печалбата ги правя за да стане ясно, че дори и без партера, на инвеститора няма да му се наложи да строи заради черните очи на собствениците.

Интересно ми стана с какво точно се занимаваш ти, щом имаш подобно отношение и мнение както към инвеститори, така и към собственици smiling smiley. Агент НИ :ami: може би ? winking smiley

g_mitov
Аз също стигнах до този извод. Само че определянето на цената на този партер е малко абстрактно понятие и трудно доказуема теза
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
29-10-2007 - 17:27:28
Нормално е всяка страна да си прави сметки, но базирани на нещо реално.
Когато едната страна подхожда несериозно и решава да увеличи многократно приходите на другата и и се привиждат трюфели в паница с боб на мен ми става забавно.
Специално за този случай при положение, че ти е 570кв.м. РЗП с тази малка плоча общите части на сградата ще отидат на 30% (асансьор , стълбищна пощадка, стълбище, вход, място за ел. табло), което прави 171 кв.м., значи чистата площ , която остава е 400. При 50% обезщетение това прави 200кв.м. чиста площ за продажби, разделена на четири - т.е. четири двустайни апартаенти. Е не е ли идиот някой, който да се занимава две години с реализиране на проект от който ще продаде 4 такива апартамента, един от които отгоре на всичко се води склад. И отгоре на всичко собствениците ще се хвалят наляво и надясно, че се дават по 50% и следващите ще поискат 60.
Същата печалба би реализирал ако направи проект на по-голяма площ и като разчита на по-човешки цени на продажба, та макар и на по-лошо място.
Мнението ми за хора, които искат 40-50% обезщетение е , че за назидание те трябва да бъдат излъгани и изиграни за да им хрумне, че най-важното в такива договори не е процентът, а отсрещната страна. Понякога като не ми е забавно ме хваща яд на мен, че възпитанието ми пречи такива хора да ги метна за назидание.
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
29-10-2007 - 18:33:58
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Мнението ми за хора, които искат 40-50%
> обезщетение е , че за назидание те трябва да бъдат
> излъгани и изиграни за да им хрумне, че
> най-важното в такива договори не е процентът, а
> отсрещната страна. Понякога като не ми е забавно
> ме хваща яд на мен, че възпитанието ми пречи
> такива хора да ги метна за назидание.
>

Колкото и да не ти се иска, обезщетенията в тази част на Варна са в този порядък winking smiley Не знам дали ти някога си бил в подобна ситуация - в позиция на собственик. Добре е наистина, че възпитанието ти пречи да подходиш некоректно, защото те уверявам, че не си напълно прав в тезата си, ако трябва да сме 100% обективни winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-29 19:28 от Zrfv.
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
30-10-2007 - 08:25:06
Ами не знам дали конкуренцията ще бъде така благосклонна към собствениците като види , че трябва да плати малко над 20000лв. първоначална такса за вписване в регистъра, които не се възстановяват напълно ако ти откажат вписване. И в следващите месеци се занимава с доказване на техническа възможност , че може да реализира обекти от съответната категория.
Нещата от догодина доста сериозно се променят. Няма да е веднага , но до края на годината вече ще се усеща.
Аз виждам как и на теб ти се струва майтап - така си говориш за проценти, печалби. И както си мислиш, че е майтап, ако изпуснеш офертата, след година може и 30% да не вземеш.
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
30-10-2007 - 09:18:41
Така е, нещата се позатягат. Все пак мисля, че за сериозните и доказали се фирми в бранша няма да бъдат проблем тези 20+ хил лв., които, както разбирам, ше са еднократна такса за вписване.

Съгласен съм, че може да има спад в това, което инвеститорът предлага като обезщетение, но аз се опасявам повече, че той ще е до голяма степен спекулативен.

30% обезщетение в топ-центъра на Варна, заради това, че си се охарчил някой лев за такса... :ami: Ако това те притеснява, просто не си за тоя бранш. МИсля, че идеята на това 'сертифициране' е да се отсеят слабите играчи на пазара. Не знам кой би си дал парцела в центъра на Варна за 30% обезщетение. Пак да напомня, че тези парцели не са от порядъка на 1-2 декара.
Разбирам, че си силно пристастен на едната страна по съвсем разбираеми причини smiling smiley Аз симпатизирам на другата winking smiley Нека бъдем максимално обективни! И без това двамата си водим диалог smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход