Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос относно обезщетение при застрояване

Публикувано от Zrfv 
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
14-11-2007 - 16:16:37
avatar
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------


> За останалите остава алтернативата 'къща в
> предградията', която в българския си вариант все
> още не чини
>


Не чини,защото искаме две взаимоизключващи се "екстри": Да сме в центъра и да имаме двор и чист въздух+гледка....... winking smiley winking smiley
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
14-11-2007 - 16:19:35
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Zrfv Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
>
> > За останалите остава алтернативата 'къща в
> > предградията', която в българския си вариант
> все
> > още не чини
> >
>
>
> Не чини,защото искаме две взаимоизключващи се
> "екстри": Да сме в центъра и да имаме двор и чист
> въздух+гледка.......

Не, не. На центъра съм се нагледал аз smiling smiley Двор, чист въздух и....ИНФРАСТРУКТУРА + КОМУНИКАЦИИ....последните все още ги чакаме, за съжаление sad smiley

Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
04-12-2007 - 19:44:47
МОже ли някой да ми обясни какво следва, ако сградата бъде не 'жилищна', а 'административна'? Обясниха ми бегло, че щяло да има повечко ателиета smiling smiley В случай на административна сграда, РЗП-то е чувствително по-голямо в конкретния случай.
Изчетох темата за това, какво представлява ателието, но не ми се изясни съвсем статута, както и евентуалните скрити рискове и предимства



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-04 21:21 от Zrfv.
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
01-02-2008 - 09:48:25
С риск да си навлека гнева на част по-агресивно настроените предприемачи, посещаващи форума, ще попитам дали има практика предприемачът да осигури жилище за тези, които са живели в границите на имота, които е отдаден срещу обезщетение, за срока на изпълнение на сградата?
ПОмня, че навремето (преди 15-ина години, в зората на БГ строителството и предприемачеството) имаше такава практика :ami:

Благодаря предварително за отговорите winking smiley
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
01-02-2008 - 09:55:10
Ами всичко е въпрос на договаряне.
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
01-02-2008 - 17:50:15
И сега има такава практика, поне в София - от линия и ниво до акт 16 им се наемат и плащат жилища. Но само на живущите на имота.
А нормално обществена сграда да е с по-голяма кота корниз. Не знам какви са тези ателиета там, освен ако последните етажи не са жилищни ?! Иначе трябва да има само офиси в такава сграда. Но пък жилищната част горе трябва да има някак си отделен вход и стълбище, не знам какъв ви е случаят ...
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
12-04-2008 - 19:58:28
Реших да си посъживя малко темата smiling smiley Днес научих за мой приятел, който е отдал срещу парцелче в центъра на Варна срещу 55% обезщетение. ккаво ви е мнението?

П.С. Мнението на 4овек от сега се сещам какво може да е smiling smiley
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
12-04-2008 - 22:20:52
напълно възможно 55% сещам се 4е преди около месец от фирма пътстрои търсиха парцел явно имаха някаква идея защото още на първи разговор предлагаха 50%
може и още да търсят но не се сещам за телефони да ти оставя саита им е -www.patstroi-imoti.com но там не го подържат много много но има телефони оставени
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
14-04-2008 - 19:20:53
55% звучи много примамливо. Парцели да има човек в наши дни,
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
14-04-2008 - 19:23:50
В същия район се пордават на зелено дву- и тристайни апартаменти на цени 2200-2700 евро/м2. Предполагам това позволява по-високия процент
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход