Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос относно обезщетение при застрояване

Публикувано от Zrfv 
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
17-04-2008 - 09:03:57
Простете глупостта ми, но къде да търся компютърна фирма да ми застрои парцела? :ami: Или има някакъв знак, по който да разбера кой стои зад гърба на инвеститора? Или по това колко еднакви цифри има в номера на луксозното му возило? Или просто сме били излезли от темата леко winking smiley
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
17-04-2008 - 10:12:29
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами Глобал те са такива строителните фирми, а и не
> само строителните, защото 99% от жителите на РБ
> мислят като теб - против ситуацията са само защото
> някой друг се облагодетелства. В момент а, когато
> им се отвори парашута и веднага без да се замислят
> се възползват
> Аз лично бих сключил договора с компютърната
> фирма. Предпочитам гарантираните печалби,
> нормалните взаимоотношения за които съм готов да
> си платя Ако искаш вярвай, ама не всички
> предпочитат да получат парите веднага, някой
> предпочитат да инвестират в бъдещето

Единствената компютърна фирма, която напоследък се занимава със строителство, се намира в София и тя тук локализира строежите си. (Вероятно, втората фирма, е твоята...)
smiling smiley
Но предвид начина, по който натрупа капитала си, изобщо не е по-различен от тези фирми, свързани с охранителния бизнес. Става дума за обществени поръчки и нещо от този род...

А иначе, за сигурността на т.нар. "гарантирани печалби", пожелавам ти "да не среща мечка в гората". В България нищо не е сигурно. Още повече печалбите. Всеки, разбира се, който има ум в главата, ще каже, че предпочита нормалните взаимоотношения. Много се надявам, да настъпи това време, в което човек ще е сигурен за инвестициите си, и ще мисли за нещо повече, от оцеляване в днешно време, додето отминат клатушканията .
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
17-04-2008 - 10:25:57
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
> Простете глупостта ми, но къде да търся компютърна
> фирма да ми застрои парцела? Или има някакъв
> знак, по който да разбера кой стои зад гърба на
> инвеститора? Или по това колко еднакви цифри има в
> номера на луксозното му возило? Или просто сме
> били излезли от темата леко

Три еднакви номера на возилото, както и две двойки номера, струват 30 лв. Виж, за 4 еднакви номера сумата е доста по-голяма...Тази стратегия няма да те докара до никъде.

smiling smiley

А, Zrfv , не се опитвай предварително да оцениш цената на партера, защото всичко е диалектика. (всичко тече, всичко се променя). Днес цената е една, утре - може да е всякаква. Така че, започвай конкретни преговори с някого и когато ги завършиш, бъди сигурен, много малка част от предварителните замисли ще са се сбъднали.

Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
17-04-2008 - 13:16:12
global Написал:
-------------------------------------------------------
> Три еднакви номера на возилото, както и две двойки
> номера, струват 30 лв. Виж, за 4 еднакви номера
> сумата е доста по-голяма...Тази стратегия няма да
> те докара до никъде.
>

Въпросите бяха по-скоро риторични winking smiley Има препратка към предишни постове winking smiley Знам много добре колко струват номерата.

>
> А, Zrfv , не се опитвай предварително да оцениш
> цената на партера, защото всичко е диалектика.
> (всичко тече, всичко се променя). Днес цената е
> една, утре - може да е всякаква. Така че, започвай
> конкретни преговори с някого и когато ги завършиш,
> бъди сигурен, много малка част от предварителните
> замисли ще са се сбъднали.
>

Ако не се налагаше, нямаше да се опитвам, но след като може да говорим за процентно обезщетение по цена, а не РЗП... :ami:

Затова и питам за съвет.
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
17-04-2008 - 13:49:32
Zrfv ,

Знам, че са риторични. Схванах от предишните постове. Просто реших да го напиша, защото явно в обществото има неразбиране за еднаквите номера. Наскоро четох някъде, че един човек, особено настървен, получавал мигренозни пристъпи само, ако види кола с 2-3 еднакви номера да го задминават, и сипеше яростни атаки към хората, които се бяха бръкнали за 30 лв повече. smiling smiley
А иначе, за въпроса ти не мога да съм компетентна. Според мен, смятай цената на сегашните ценови стойности. И въпреки всичко, при края на преговорите, нещата, които си представяш, няма да са такива. Това, обаче, не означава, че ще бъдат по-лоши. Така, че успех!
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
17-04-2008 - 14:00:26
global Написал:
-------------------------------------------------------
> Zrfv ,
>
> Знам, че са риторични. Схванах от предишните
> постове. Просто реших да го напиша, защото явно в
> обществото има неразбиране за еднаквите номера.
> Наскоро четох някъде, че един човек, особено
> настървен, получавал мигренозни пристъпи само, ако
> види кола с 2-3 еднакви номера да го задминават, и
> сипеше яростни атаки към хората, които се бяха
> бръкнали за 30 лв повече.

неотдавна си купих кола с номер ***0. При смяната на регистрацията не се поблазних и за миг да си го запазя.
Познавам хора, които имат финансовата възможност да си напишат цитат от Ботев на регистрационната табела на колата си, но вместо това си карат в 'най-баровския' вариант с номера за 30 лв. Въпрос на вътрешно усещане.

> А иначе, за въпроса ти не мога да съм компетентна.
> Според мен, смятай цената на сегашните ценови
> стойности. И въпреки всичко, при края на
> преговорите, нещата, които си представяш, няма да
> са такива. Това, обаче, не означава, че ще бъдат
> по-лоши. Така, че успех!

Сегашните ценови стойности на такъв тип имоти са абстрактно понятие - варират от 1-2-3 до 7-8-9 хил евро. Айде кажи ми сега smiling smiley
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
17-04-2008 - 14:04:43
Понеже си ми симпатичен, карай на 9 000 евро. Въпросът е, другата страна да е съгласна с това условие. smiling smiley
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
17-04-2008 - 14:10:43
А си ми симпатичен, защото макар да нямаме партия, ние сме обединени под мотото "врагове и изедници на народа". smiling smiley
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
17-04-2008 - 14:12:22
global Написал:
-------------------------------------------------------
> Понеже си ми симпатичен, карай на 9 000 евро.
> Въпросът е, другата страна да е съгласна с това
> условие.

Моите симпатии към теб също рязко скочиха след този ти пост :] , но предвид ситуацията, предпочитам да търся долните ценови нива, защото 9 хил. евро ми е в ущърб в случая winking smiley

global Написал:
-------------------------------------------------------
> А си ми симпатичен, защото макар да нямаме партия,
> ние сме обединени под мотото "врагове и изедници
> на народа".

Не можеш да си представиш колко много значат такива топли думи, изказани тук, където комбинацията от думите "собственик +обезщетение' е нещо като ругатня smiling smiley Нещо като 'загниващ капитализъм' по онова време smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-04-17 14:16 от Zrfv.
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
17-04-2008 - 14:17:30
Виж, все пак, трябва да се вместиш в мотото на все още несъздадената партия "ВИН" (Врагове и изедници на народа). Така че се ориентирай към нивата над средните стойности, защото иначе ставаш негоден за бъдещ член. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход