Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос относно обезщетение при застрояване

Публикувано от Zrfv 
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
15-04-2008 - 18:52:47
Е няма как да не те уважа с едно мнение, щом като знаеш какво ще напишаsmiling smiley
Мнението ми е , че обещаното не е като даденотоsmiling smiley
Освен това е много важно кой точно го обещава - ако е офицер под прикритие (както сега е модерно да се наричат определени нелицеприятни хораsmiling smiley) е ясно, че при най-малкия проблем се получава предоговаряне не условията.
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
15-04-2008 - 19:37:43
Аз на твоето мнение знаеш, че държа много smiling smiley Действително, звучи прекалено хубаво :ami: От друга страна, такива парцели са станали супер-дефицитни, та знам ли...
Ярък пример за това е една оферта за жилища на зелено на същата улица (има я в 'продажби' на сайта), малко по-надолу, с цени 2200 - 2700 евро/м2. Със сигурност 50 - 52 % са реални коефициенти, за които съм чувал.

БТВ интересно ми е подземните гаражи също ли се делят на база коефициент или на друг принцип. Говоря в общия случай. Знам, че в случай, че гаражите са в двор, то те обикновено остават собственост на обезщетените, понеже земата под него си остава тяхна.
4овек, трябва ли да казвам пак, че ще се радвам да ме уважиш отново с твое мнение? smiling smiley
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
16-04-2008 - 08:50:53
Не е на добре, защото първия път изглеждаше като подигравка и зяждане, а втория почва да бие на подмазване. А не мога да понасям някой да се подмазваsmiling smiley
Относно продажните цени - всеки продава в средата към която принадлежи. За да можеш успешно да продаваш жилища на 200000 евро трябва в твоето обкръжение да има хора, които да могат да си позволят такава покупка. Т.е. когато ти правиш сметката на база, че фирмата ще продава на цени над 2000 евро на кв.м. вече си определил какъв ще бъде инвеститора. От това, че 6 месеца си на изходно положение решавам, че ти не принадлежиш към средата, която кара автомобили за стотици хиляди с еднакви номера. Е сега трябва да прецениш дали искаш да станеш съдружник с такива хора или не, защото шансът да намериш друг, който хем да изглежда нормално, хем да може успешно да се справи със задачата е минимален.
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
16-04-2008 - 09:39:32
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Не е на добре, защото първия път изглеждаше като
> подигравка и зяждане, а втория почва да бие на
> подмазване. А не мога да понасям някой да се
> подмазва

Надявам се, че усмихнатата емотикона е била искрена като моята - smiling smiley
Ако се познавахме по-добре, щеше да знаеш, че не е нито подигравка, нито заяждане, а просто част от стила ми на изказване. Позволявам си го само с хора, които смятам, че могат да го усетят и да не се засегнат. Не мисля, че с теб съм сгрешил. Все пак само в тази тема имахме достатъчно постове за да се опознаем, макар и виртуално. winking smiley Аз също съм усещал нотки на хапливост в твои отговори, но не съм ги приемал навътре.
Както и да е. Без капка подмазвачество, ще ти кажа, че уважавам мнението ти и действително си ми помагал с информация, а и не само на мен. Предполагам затова си и модератор тук.

> Относно продажните цени - всеки продава в средата
> към която принадлежи. За да можеш успешно да
> продаваш жилища на 200000 евро трябва в твоето
> обкръжение да има хора, които да могат да си
> позволят такава покупка. Т.е. когато ти правиш
> сметката на база, че фирмата ще продава на цени
> над 2000 евро на кв.м. вече си определил какъв ще
> бъде инвеститора.

Честно казано, първоначално за собствениците на имота нямаше значение цената, тъй като не възнамеряват да продават новото строителство. В последствие, партерът изигра ключовата роля евентуалното обезщетение да стане на база пазарни цени, причините няма смисъл да ги изтъквам (това пък си крие своите си допълнителни рискове). Винаги ми е било интересно как се определят цените на търговските площи, без да има сделка покупко-продажба.
Що се отнася до това какъв ще е инвеститорът и какво ще се застрои, то мисля, че е просто логично строителството да е луксозно, предвид местоположението. В това мисля, всеки е убеден.

>От това, че 6 месеца си на
> изходно положение решавам, че ти не принадлежиш
> към средата, която кара автомобили за стотици
> хиляди с еднакви номера. Е сега трябва да прецениш
> дали искаш да станеш съдружник с такива хора или
> не, защото шансът да намериш друг, който хем да
> изглежда нормално, хем да може успешно да се
> справи със задачата е минимален.

Позна, че не карам автомобил за стотици хиляди, но и не ходя пеш, нито с градския автобусен и тям подобен транспорт winking smiley. Нямам финансовата възможност, но и никога не съм се блазнил от супер-луксозните возила. Човек трябва да си знае мястото.
Идеята, която собствениците влагат в цялото начинание, е да си осигурят един нелош доход от наеми, а е ясно, че колкото по-луксозно е строителството, толкова по-високи могат да се очакват наемите.

Понеже имам известно касателство към имота, аз просто правех допитване. Нещата са били в застой поради съвсем други причини. Но мисля, че затова са форумите - да се споделя информация и мнения. Самото решение (това на собствениците) да се строи ще се взема в близките седмици. Малко бекграунд и фиидбек не са излишни, особено за средностатистическия (и малко над това ниво smiling smiley) лаик-собственик на имот в топ-центъра. Ясно е, че ще се сдружаваме с дявола smiling smiley

П.С. Нещо за гаражите? :ami:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-16 10:21 от Zrfv.
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
16-04-2008 - 18:53:35
За гаражите е въпрос на договор. По принцип обикновено се договаря същия процент на обезщетение и за гаражите, както и за надземната част.
След като не се блазниш да караш скъп автомобил, защо когато стане въпрос за имоти сменя ценностната си система.
Я кажи кое е по-изгодно 35 % обезщетение при положение, че ще делиш сграда с компютърна фирма или 55% с охранителна?
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
16-04-2008 - 19:41:18
Скъпият автомобил не е нещо, с което съм се родил и израстнал, нито наследил winking smiley
А ценностната ми система си е една и съща. Просто съм реалист. Знаеш колко е даже 0.5% от стойността на една сграда 800-900 м2 при сегашните цени. Какво очакваш winking smiley Едва ли ти си мекушав и отстъпчив при преговорите си winking smiley
Процентът обезщетение в този район беше 35% преди 15-ина години. Браншът беше коренно различен и возилата на предприемачите и инвеститорите тогава не бяха за по няколко стотин хиляди winking smiley
Разбирам накъде биеш с този твой въпрос, моят отговор е: 50-ина процента, без значение съседите smiling smiley

За момента основната грижа е определането на цената на партера, дори и приблизително. Тук какъв съвет би ми дал? Няма в съседство подобни сгради, за да се препишат от там.

Благодаря ти предварително.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-04-16 20:00 от Zrfv.
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
17-04-2008 - 08:17:40
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------

> Я кажи кое е по-изгодно 35 % обезщетение при
> положение, че ще делиш сграда с компютърна фирма
> или 55% с охранителна?


Мен, ако ме питаш, предпочитам охранителната фирма, тъй като няма да имам проблем с охраната на жилищата, офисите и магазините.
smiling smiley
Но пък, от друга страна, в строителството ( поне на морето) преобладават фирмите със страничен или охранителен бизнес, тъй като компютърните фирми , не че нямат пари, но нямат "другия" ресурс да строят и продават жилища на цени от 2500 до 2700 евро. smiling smiley Така, че щанса да се срещнеш с тях, е повече от голям. А като прибавиш и по-големия процент на обезщетение, ясно е ,че изборът ти ще са те. smiling smiley
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
17-04-2008 - 08:40:32
След като всичко ти е ясно, защо задаваш въпроси?
Търсиш хора, които да напишат в договора определени клаузи, които да изпълнят ако искат, а ако не искат да не изпълнятsmiling smiley
Ако някой е навит и аз мога да сключвам такива договори, които реално са "ако успея да продам на 2500 евро на кв.м. то тогава ще дам 55% обезщетение, ако успея на 1000 - 35%, а ако не успея губите имотаsmiling smiley
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
17-04-2008 - 08:53:12
Ами Глобал те са такива строителните фирми, а и не само строителните, защото 99% от жителите на РБ мислят като теб - против ситуацията са само защото някой друг се облагодетелства. В момент а, когато им се отвори парашута и веднага без да се замислят се възползватsmiling smiley
Аз лично бих сключил договора с компютърната фирма. Предпочитам гарантираните печалби, нормалните взаимоотношения за които съм готов да си платяsmiling smiley Ако искаш вярвай, ама не всички предпочитат да получат парите веднага, някой предпочитат да инвестират в бъдещетоsmiling smiley
Re: Въпрос относно обезщетение при застрояване
17-04-2008 - 08:54:28
Не мисля, че някъде съм споменавал, че всичко ми е ясно. Поправи ме, ако греша!
Съжалявам, че не съм мастит предприемач или собственик на АНИ, и като НЕтакъв във форума се радвам на хапливите забележки на хората 'от другия бряг' по адрес на себеподобните си.
Все пак, с риск да стана нахален smiling smiley, някой някаква идея за определане цената на партера? :ami:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход