Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Такса за оглед?

Публикувано от zestate 
Re: Такса за оглед?
09-11-2007 - 16:49:27
"Re: Такса за оглед?
Изпратено от: krasimirakostadinova (77.71.50.---)
Дата: October 29, 2007 04:11PM


zdravei te imam edin mojebi malko glupav vapros no vse pak shte popitam.Ot skoro se zanimavam sas brokerstvo,no ne mi napraviha nikakvo obuchenie,a az nikoga ne sam bila vav tazi sfera,no da bnogo mi haresva tozi vid rabota i bih iskala da se razvivam,mojete li da me posavetvate kakvo da pravq zashtoto nqmam namerenie da se otkazvam,prosto mislq che mi trqbvat malko nachalni napatstviq.blagodarq predvaritelno"


изкарай курс
... и пиши на кирилица
.....или си смени фирмата с такава, в която ще ти обяснят за какво иде реч в тази работа



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-09 16:50 от adib.
Re: Такса за оглед?
14-11-2007 - 19:08:21
Да можеш да въведеш такса за оглед.Но само при едно условие: Че в обявата си уточнил всичко и не си преиначил нещата.Че си дал всички предимства и НЕДОСТАТЪЦИ на продавания имот.

Защото пък на мен ми писна да ходя на огледи с грешки в обявите.

Парцел в регулация - чуй Гергино , нива до последната къща в населеното място.Репликата е: - Колко му е да го вкарате в регулация.Ами колко му е , няколко месеца тичане и една камара рушвети.

Ток и вода - да. Да ама не.Тока на 700 метра , водата със сонда ако попаднеш на воден пласт.Ако не - носи си с кофите.

Така , че когато всички продавачи се научат да обявяват коректно тогава въведи такса за оглед.

Ако искаш въведи я сега , но знай че аз на такъв няма да стъпя.Ясно е , че в тази обява има нещо нередно.

NVN
Re: Такса за оглед?
21-11-2007 - 17:51:02
ЗДР, на всички.
По темата:
-До скоро работех в една туристическа фирма.Това лято се появи ново мероприятие, което влезе официално в прайс листа/таблата/папките по хотелите...
та, мероприятието се казваше "Тур по недвижимости".Мисля,че от названието вече започвате да се досещате за какво иде реч smiling smiley
Брутната цена на "Тур по недвижимости" беше = 25 лева.
Целесъобразна или не, но се продаваше, въпреки,че не беше най популярното мероприятие.Е?Някой да каже нещо? smoking smiley

П.П.
Мероприятието беше предназаначено за рускоговорящи туристи.
Не, че имаше ограничение за националността.
Дискутирахме го здраво тук:
21-11-2007 - 18:17:10
avatar
[forum.imoti.net]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Такса за оглед?
22-11-2007 - 08:22:48
Това за таксите е върха не безочието!
За които се интересува какво точно имам в предвид да погледне тук:

[forum.imoti.net]
Re: Такса за оглед?
26-11-2007 - 11:07:52
:}
за каква такса оглед ми говорите?
Я се замислете вие брокери.
Можете ли да ми кажете защо не предоставяте цалата информация за апартаментите, които предлагате. Спестявате си данни като "преходен", "северен", "последен етаж", "открити части". Да не говорим, че пишете едни възхвали за апартаментите, и ние се хващаме на вашите думи и ходим да ги гледаме. Не знам какво печелите, когато губите и вашето и нашето време?Дано добре да ви плащат за това. confused smiley
Re: Такса за оглед?
25-02-2008 - 04:29:00
случайно попаднах на този форум и не се въздървах и аз да понапиша нещо. Аз не съм брокер а БИВШ купувач. Като такъв бих искала да кава някои неща. ТАКСА ЗА ОГЛЕД е абсурд. разбирам, че и агенциите искат да се отърват от хора, които само им губчт времето, но първо хората от АНИ трябша да престанат да губят времето на купувачите. в 99% от случаите, в които съм се обаждала относно обяви, винаги нещо се оказва не в ред: а) цената е сбъркана (ами оправете я, де); б) от имот 90 кв. метра, самото жилище е 35кв.м. (това никъде по никакъв повод не е обявено); в) продавачите са се отказали (махнете обявата). Следва: Ооо, дайте си моля тел.номер, ние ще ви потърсим нещо на тази цена (разбира се, по тотално различни критерии). Крайна цел - продажба на всяка цена, или поне телефонния номер на "потенциалния клиент", който е под прицел с безсмислени телефонни обаждания ( напр. - ти искаш ново строителство, а те ти предлагат "мн. качествен" пруски свод :} ). да не говорим, ве и само клипват отгоре на всивкото. Това е върха!!! Ходила съм и на някои огледи със заплащане.(предварително, преди да се качим да огледаме апартамента). ОК, разбирам...но се бяхме наредили 25 души, които си платихме таксичката (супер некоректно да ни струпат на едно място, всичките по едно и също време), взеха ни паричките, а накрач даже и не стигнахме да огледаме апартамента, защото едното семейство се съгласиха на сдлека още преди да сме го видели. Разбира се, никой нищо не спомена за връщане на сумата. Не съм за тази такса, но по толкоз огледи съм ходила вече,че направо от некоректност ми се...дали някой оттук ще може да ми разясни тези "феномени"?
Re: Такса за оглед?
25-02-2008 - 04:30:38
Съжалявам за дупоснатите печатни грешки в словоизлиянието ми...надчяам се да не е фатално
Re: Такса за оглед?
25-02-2008 - 23:39:57
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-30 19:20 от dival.
Re: Такса за оглед?
26-02-2008 - 10:23:53
Zestate не е колега и от уводния пост на темата се разбира, че таксата би трябвало да служи да се поддържа имота, т.е. да се взема от собственика. Защо пак всички говорят за брокери не мога да разбера? Въпросът е да иска ли собственикът такса за огледи на имота си.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход