Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
13-01-2008 - 17:45:28
Дойде друг клиент без агенция, нае си адвокат като бял човек... Брау! Спестили сте парите за брокер и сте минали само с безпллатните услуги на адвокат. Освен това сте били по-спокойни, защото всички знаем колко коректни и отговорни хора са адвокатите.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
14-01-2008 - 00:09:10
kiko Написал:
-------------------------------------------------------
> Зле прикрита злоба, бих казал. Иронията е
> по-сложно чувство, не е за вас.



Иронията не е чувство, а изразен похват, "професоре" :}
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
14-01-2008 - 11:45:28
В никакъв случай нямам намерение да те поучавам, твоя работа си е как ще си продаваш имота. Осъствал си обаче в доста часове по български, а това е показател за общете ти култура.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
17-01-2008 - 11:05:09
Всеки, който се обади на АНИ за конкретен имот рекламиран от нея и иска оглед, след което се стигне до закупуването му, дължи комисионна.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
06-04-2008 - 15:45:19
avatar
Имам едно въпросче, понеже си търся земя напоследък, а попаднах на тази тема - аз си имам адвокат, който ползвам за подобни сделки. Понеже имам много свободно време сам си звъня по обяви и гледам имоти. Понеже започва да ми става досадно, вероятно ще си наема агенция (вепреки недостатъка, че оставям преценката на тях, защото сега като видя нещо на място преценявам харесва ли ми или не), и тогава ще отпадне нуждата да ползвам адвоката си, тъй като в агенцията си имат.

1. И така - при различните варианти какво се очаква да платя:
а) ако съм наел само адвокат:
- възнаграждение за него;
б) ако съм наел агенция
- комисион на агенцията ми.

Тук обаче чета горното мнение: "Всеки, който се обади на АНИ за конкретен имот рекламиран от нея и иска оглед, след което се стигне до закупуването му, дължи комисионна." - това така ли е (в смисъл общоприета практика ли?). Звучи ми тъпо, да иска някой да му се плаща за нещо, за което не ми е свършил работа:
- рекламиращата агенция върши работа на продавача, а не на мен (на мен най-много да ми върши анти-работа, ако се опита да ме заблуди с нещо - факт, който наблюдавам докато гледам имоти);
- ако плащам нещо за услуга, то по-скоро би трябвало да е на сайта, който съм използвал за търсенето, но те са безплатни;
- теоретично по-скоро продаващата агенция трябва да ми плати на мен, защото заради мен ще продаде имота (подобно на cash-back при VISA - понеже те взимат 3% от продавачите, понякога връщат 1% на купувачите под формата на бонус).

2. И така, ако това е вярно излиза:
а) ако съм наел адвокат:
- плащам възнаграждението му;
- плащам и комисион на продаващата агенция;
б) ако съм наел агенция:
- плащам комисион на нея;
- плащам комисион на продаващата агенция;
- може би и продавачът трябва да плати комисион на моята агенция??

Та кое е вярно от горните ми разсъждения?

P.S. Както се вижда отсъства случаят "нямам нито адвокат, нито агенция", така че този вариант отпада (когато евентуално бих ползвал услугите на случайна агенция, подала обявата, за съвети).
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-09-2010 - 12:47:16
Аз съм ЗА комисионна защото това си е вид услуга, която се предлага и като всяка услуга трябва да бъде възнаградена по някакъв начин. Вече е отделен въпроса за размера на комисионната.

Уеб Дизайн, Интернет Маркетинг,
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
15-09-2010 - 22:54:46
По принцип всеки един посредник, независимо дали брокер, или последник по каквато и да било сделка трябва да получи комисионна. Само по принцип. Що се отнася до българските брокери, смятам, че ползвайки услугите им, в края на сделката, аз трябва да получа процент от тях. Тоест да ми платят вредни.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
16-09-2010 - 10:23:13
elline, след оглед понякога дълго стоя под душа. От смрадта на някои клиенти. Сарказма е характерен за комплексарите, давай.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
16-09-2010 - 12:55:28
Дичо, намери си по-чистичка работа. Аз като клиент искам да имам работа с брокер нает от мен, а не със смрадливия натрапник - брокер на продавача/купувача.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
16-09-2010 - 13:11:20
Quote
klara
Дичо, намери си по-чистичка работа. Аз като клиент искам да имам работа с брокер нает от мен, а не със смрадливия натрапник - брокер на продавача/купувача.

Не разбирам проблема Ви - какво пречи да пуснете обява "наемам брокер", вместо да се упражнявате в плюене по предполагаеми смрадливковци из форумите?
:-[
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход