Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Само за колеги!

Публикувано от sofianec 
Re: Само за колеги!
21-08-2007 - 14:26:15
твърдо ЗА !!!!!
SIG
Re: Само за колеги!
27-08-2007 - 10:55:15
Ideqta E dobra, deistvaite
Re: нека бъде с ограничен достъп
28-08-2007 - 15:51:54
"но не и от всеки брокер разбира се"

А кой ще определя от кои брокери да се ползва? smoking smiley
Re: нека бъде с ограничен достъп
11-09-2007 - 00:54:09
Victor Написал:
-------------------------------------------------------
> "но не и от всеки брокер разбира се"
>
> А кой ще определя от кои брокери да се ползва?


Ами блога е отворен за всеки. Засега няма достатъчно информация, за да се прибягва до ограничаване на достъпа. Ако такава назрее защо не. За уикито - добра е идеята, но както казах е рано.
Re: Само за колеги!
11-09-2007 - 10:19:16
здравейте колеги. аз сам брокер от 5 месеца и мога да кажа че нищо незнам. работя в една малка агенция и сме 3 ма. брокери. от които аз сам на 30г.,а другите 2-ма над 50г. шефката е грозна и дебела и мисли само за е...е. като я попиташ нещо ти казва че трябва да попита адвокатката но срещу 50лв. стоя там защото в големите агенций искат повече опит. така че подкрепям вашата идея и ще бъда доволен ако има място и за такива като мен. малко ме е срам но надявам се да ме разберете...
Re: Само за колеги!
11-09-2007 - 11:36:12
avatar
tinti Написал:
-------------------------------------------------------
> здравейте колеги. аз сам брокер от 5 месеца и мога
> да кажа че нищо незнам. работя в една малка
> агенция и сме 3 ма. брокери. от които аз сам на
> 30г.,а другите 2-ма над 50г. шефката е грозна и
> дебела и мисли само за е...е. като я попиташ нещо
> ти казва че трябва да попита адвокатката но срещу
> 50лв. стоя там защото в големите агенций искат
> повече опит. така че подкрепям вашата идея и ще
> бъда доволен ако има място и за такива като мен.
> малко ме е срам но надявам се да ме разберете...

Без да се засягаш,но само със "стоене" нищо не става.Първо,зле си с правописа.Второ, нямаш желание да учиш.
Можеш да изкараш курсове,можеш да се запознаеш със ЗУТ.Можеш да видиш как работят колегите ти,можеш и да попиташ колеги от други агенции,с които се срещаш по огледи.Можеш да попиташ и тук.
Можеш да бъдеш малко благодарен на шефката си,че те държи вече 5м. да я одумваш,без да си мръднал и на йота.
Re: Само за колеги!
11-09-2007 - 11:49:06
Скъпа Ками моляте не се заяждай! Въпреки че сам млад брокер имам 5 сделки, и благодарение на мен тя ходи до Париж. Не се хваля просто търся помощ, защото и още 100 сделки да имам при нея няма учене. Къде мога да изкарам курсове? Питах за тях,но ми казаха че ще си дам парите и че нищо няма да науча. Благодаря ти предварително! А когато ходя на оглед и питам колега за нещо, ме гледат странно. Опитай ако не вярваш
Re: Само за колеги!
11-09-2007 - 13:46:19
tinti,
Камелия е права.И се вслушвай в хора,които ти казват нещата в прав текст.Истината е горчива,но не е отровна."Пухкавите"приказки няма да са ти от полза.И не казвай,че от тези 5 сделки не си разбрал за какво става въпрос и как се стига до финализирането им.Ще създадеш лошо впечатление.При брокерството няма рецептурник.Ако мислиш,че в "големите"агенции ще те носят на ръце,грешиш.Замисли се,защо при тях има голямо текучество.Просто седни и чети,търси сам отговорите на въпросите.Има достатъчно места,където да ги намериш.Всичко е въпрос на желание.
И бъди по-внимателен с "шефката" spinning smiley sticking its tongue out
Re: Само за колеги!
11-09-2007 - 13:46:58

Първо ,колегите те гледат странно,защото на непознат брокер да обясяваш тънкостите на бранша си е направо лудост,т.е. нищо на готово и за без пари не се дава,защото повечето сме се учили сами ,от грешките си и дългия опит и МНОГОТО огледи.Но ако се вземе в предвид,че от всяка сделка научаваш определен казус,то ти имаш вече определени знания,но това при условие,че си си извел сделката отначало докрай-от огледите,които САМ си организирал,предварителния договор и изповядването на сделката,както и проучването на имота.И защо реши тогава ,че още сто сделки да имаш няма да научиш нищо?Познавам колеги,например интелигентни и опитни,които категорично отказват да се занимават с парцели,а защо?Страх ги е -незнанието до това води.Просто трябва да седнеш и да понаучиш туй-онуй за парцелите .Като начало не отказвай никакви огледи,дори придружавай колегите си от офиса.Много е важно да познаваш отлично София , кварталите й и видовете строителство ,защото в противен случай един брокер става смешен.Като пример ти давам все едно да имаш магазин за хранит.стоки и да не знаеш какво продаваш.Можеш от тук да започнеш.Успех!
Re: Само за колеги!
11-09-2007 - 13:48:12
avatar
tinti Написал:
-------------------------------------------------------
> Скъпа Ками моляте не се заяждай! Въпреки че сам
> млад брокер имам 5 сделки, и благодарение на мен
> тя ходи до Париж. Не се хваля просто търся помощ,
> защото и още 100 сделки да имам при нея няма
> учене. Къде мога да изкарам курсове? Питах за
> тях,но ми казаха че ще си дам парите и че нищо
> няма да науча. Благодаря ти предварително! А
> когато ходя на оглед и питам колега за нещо, ме
> гледат странно. Опитай ако не вярваш


Извинявай!Не исках да се заяждам. :loveu: Доста години съм в този бранш и това,което съм научила е с много четене и питане.Сега поне има курсове,не вярвам нищо да не може да се научи.По-възрастните брокери,с по-голям стаж,по-биха ти отговорили.За съжаление,болшинството от младите брокери не знаят много.Но ти питай.Разрешавам ти и на лични! smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход