Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Само за колеги!

Публикувано от sofianec 
Re: Само за колеги!
11-09-2007 - 14:19:36
Благодаря на всички! Разбрах че да си брокер не е лесно, но когато човек има желание и се труди накрая остава доволен. Аз имам желание и се надявам да вървя напред, бавно но славно. Специялни извинения на Ками. Сега се налага да излезна но ще доида пак :loveu:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-04 11:00 от tinti.
Анонимен потребител
Re: Само за колеги!
11-09-2007 - 14:31:33
Все се заричах, че по тази тема няма да пиша ама след това мнение на asia_92 просто не издържах:

1)
Quote

защото повечето сме се учили сами
Интересно ми е ако аз се науча сам да карам самолет дали вие брокерите ще се качите да ви повозя?

2)
Quote

сме се учили сами ,от грешките си
Кой е плащал за вашите грешки?

3)
Quote

от всяка сделка научаваш определен казус
Аз опитно зайче ли съм, върху което се учат брокерите? Не би ли трябвало първо брокерът да се научи и след това да тръгне да прави сделки?

4)
Quote

си извел сделката отначало докрай-от огледите,които САМ си организирал,предварителния договор и изповядването на сделката,както и проучването на имота
Значи неопитния брокер трябва за да се научи трябва да "изведе" няколко сделки докрай, така ли? Той примерно хал хабер си няма от предварителни договори ама с цел обучение трябва да направи няколко за да се оправи сам, така ли?

5)
Quote

Страх ги е -незнанието до това води.Просто трябва да седнеш и да понаучиш туй-онуй за парцелите
Пази боже някой дето туй-онуй знае да ти се падне?
Re: Само за колеги!
11-09-2007 - 14:38:45
Не бъди толкова остър. Ти къде се научи да програмираш? Не ми казвай - в университета... smiling smiley
Не споря че брокерското съсловие са много зле, но това не значи че няма и читави.
Анонимен потребител
Re: Само за колеги!
11-09-2007 - 15:43:16
То по онова време се програмираше на "листчета".
Та на въпроса - малко програмиране 10 и 11 клас.
След това 5 години във ФМИ.
Казармата я пропускаме.
След това една година съм програмирал нерискови неща (в началото е имало обучение). Казано на езика на брокерите съм развеждал клиенти. Не стига това ами някой винаги е проверявал какво съм направил. След това постепенно почнах да пиша неща, които да го кажем така са по-отговорни. Разбирай на брокерски език примерно да пускаш обявите, да вдигаш телефона и т.н. Чак след още една година вече можех да пиша отговорни неща и пак някой ги гледаше за да не стане издънка - разбирай на брокерски език - да направиш един предварителен договор. И това всичко се случваше във фирма, в която го нямаше "ПРОЦЕСЪТ". А сега във фирма с "ПРОЦЕС" е още по-страшно.

Запитвал ли си се защо в класификацията на длъжностите и професиите има "Агент, неджижими имоти" и "Брокер, недвижими имоти"?
[www.mlsp.government.bg]

За мен като постъпи нов човек и то неопитен първо трябва да бъде агент - да ходи по огледи, да пуска обяви, да вдига телефона и да се обучава - т.е. да присъства по време на разговорите на брокера със страните по сделката, да му помага (разбирай да вземе листчето от принтераи да го прочете) при изготвяне на предварителен договор, да чете закони и да се "образова", а не да "извежда" сделки самичък, да се прави на адвокат, строителен инженер или геодезист.

Затова според мен в една АНИ трябва да има разпределение на работата:
1) един развежда
2) друг пуска обяви
3) вдига телефона
4) консултира за цена
5) вади удостоверения и проверява документи
6) изготвя документи
7) урежда банкови кредити
8) урежда консултация със специалист ако има нужда
и т.н.

При този вариант на всяка стъпка получаваш професионална услуга и няма начин да попаднеш на някой дето е много зле.
Проблема при реализацията на този вариант е, че е момента АНИ по-скоро съществуват като сбор от брокери, отговарящи на един телефон и седящи на съседни бюра, но нямащи нищо общо помежду си. Пазещи са един от друг да не би някой да им отмъне имота, който те с много труд са намерили.

Брокерите в АНИ не работят в екип и поради това няма как клиента да получи качествена услуга.
Re: Само за колеги!
11-09-2007 - 16:02:11
Тя фирмата с "ПРОЦЕСА" напоследък се поуля с наемането на всякакви от кол и въже, та дано "ПРОЦЕСА" да работи добре smiling smiley А ако се загледаш в колегите от ФМИ ще видиш че далеч не всички са станали програмисти после, то ако чакаш на 10те математики...
Но да не се отвличаме. Брокерската професия е по-добре да се възприема по-гъвкаво според мен, все пак се работи с хора. Моето мнение е, че са важни търговските и маркетингови умения на конкретния брокер, за другото си има специалисти и е глупаво да се прави на архитект, инженер, адвокат и прочие. Веднъж да му резне главата на клиента, специалисти за техническите подробности ще се намерят smiling smiley А сега при това търсене, явно по-важните клиенти са продавачите, затова и се получават такива неща. Естествено има и доста некадърни, заради лесния достъп до професията.
Та мисълта ми беше че в никой университет не се учи как да се продава, както и не се учи как да се програмира, залагат се само теоретичните основи, после всичко идва с практиката.
Анонимен потребител
Re: Само за колеги!
11-09-2007 - 16:25:05
Ясно е, че във висшите учебни заведения не се учи занаят. Както каваше Димитър Шишков - Музикалната академия не е мястото където тепърва трябва да се учиш да свириш на цигулка.

P.S. В момента при мене има 3 нови. Единия на една година, другите двама от половин. Всичко, което те правят минава през мен. И през ум не ми минава да им оставя да се оправят сами (да "извеждат" както му вика asia_92). Последното "извеждане" струваше 4.5 милиона (само неустойките без да се смятат пропуснатите проекти и времето загубено за да се провери всичко останало дали е наред). Та когато АНи започнат да носят отговорност за това, което правят, тогава ще се научат и в екип да работят и да не се правят на такива каквито не са.
Re: Само за колеги!
12-09-2007 - 09:54:55
Здравейте колеги. Може ли някой да ми каже нещо повече за "Евроинвест" - пловдивската агенция?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-09-12 12:01 от tinti.
Анонимен потребител
офтопик
12-09-2007 - 10:03:46
Quote

убочение

На теб наистина ще ти трябва.
Re: Само за колеги!
12-09-2007 - 10:08:58
Абе какъв си ти! Да не се мислиш за безгрешен. Ако обичаш не се заяжай, щом нямаш отговори на някой въпроси не отговаряй,а си върши твоята работа spinning smiley sticking its tongue out



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-12 10:31 от tinti.
Анонимен потребител
Re: Само за колеги!
12-09-2007 - 10:20:34
Quote

одговори

Quote

одговаряй
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход