Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

bg estate agents?!?

Публикувано от hariboy 
Re: bg estate agents?!?
14-08-2007 - 16:34:08
По въпроса от кои брокери сме недоволни ние клиентите, отговора явно е само един - от всички с изключение на Продавача. Поне той твърди, че работи качествено. Направо ми се плаче, че попадам винаги на други фирми, а не на този "лъч светлина". Търся къщи и парцели извън София и не попаднах на нито един брокер, който знаеше какво продава. Като вица за войниците дето ще ги водят на филм, но се оказало, че филма не е Шведски, а Съветски, не е сексуален, а е социален и не е "Баба дава на войника", а "Балада за войника". Само дето вече не ми е смешно, а ме избива на агресия и следващия брокер, който ме увери, че имота е на асфалтов път, а ме заведе до козя пътека, дето и с джип не можеш се качи, ще го отнесе за всички мърлячи дето ми губят времето. Ще получи комисионната си във форма която заслужава - 10 тояги на голо.
А ти Продавач, щом не си от тях, защо се дразниш. По-скоро трябва да си за прочистването на бизнеса на мошениците и некадърниците. Не забравяй, че аз съм от клиентите които правят сделките си с брокер и не смятам вашия труд за излишен и комисионната за "натоварване" на цената. Но все пак и моето търпение свърши. А моята брокерка се измъчи с разни нещастници и лъжци. Купил не купил, ще и платя за нервите и разкарването, защото клиентите не са "Андрешковци" или "туристи". Но някой мазник и лъжец ще си плати на мен, да го знаеш.
Re: До Продавач
14-08-2007 - 18:06:56
П НАПИШИ ОТ КОЙ СИ
> НЕДОВОЛЕН!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ако тръгна да ги изреждам няма да ми стигне мястото,а и защо си мислиш ,че трябва да си правя труда да им помня имената-хвърли/буквално/ им хонорарчето и да бегат на село!

> Брокерите са посредници при покупко-продажбите на
> имоти те не са хората, които решават каква да бъде
> цената на имотите - високите цени се дължат на
> хората, които желаят да ги получат т.е. на
> собствениците на имоти! Брокерите НЕ крият
> евтините и атрактивните имоти за да се продадат
> първо скъпите - просто вече евтини НЯМА! Уважаеми
> собственици на имоти - КОЛИЧЕСТВОТО НЕ ВОДИ ДО
> КАЧЕСТВО!
ПРОДАВАЧ ти май не си в час или четеш много западни списания,що ли?!?
> то затова като звъннеш някъде и те питат първо частно лице ли си или колега...малоумници,защотото за колеги цената била с 2000 евро отгоре...
и като как така не определят цената,като точноброкерите подучват продавачите да надуват цените и да лъжат за квадаратурата на апартамента-пример-апартамент до Гарибалди го продават 80м2 за 120 000 евро-а всъщност са 60 м2 с вход на тоалетната в хола...Още се продава апартамента.
> А Идеалния център в София за повечето брокери е Централна гара,Симеон,Сточна гара,Сливница и Ботев...
Вие сте точно посредници,но не и брокери-такива ще станете може би ,но не сега и не в тази държава
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 08/14/07
> 01:54PM от Продавач.


Re: bg estate agents?!?
14-08-2007 - 20:37:18
avatar
Продавач, тука яко ти се нахвърлиха smiling smiley
Нека и аз да коментирам малко подписа ти:

> Брокерите са посредници при покупко-продажбите на
> имоти те не са хората, които решават каква да бъде
> цената на имотите - високите цени се дължат на
> хората, които желаят да ги получат т.е. на
> собствениците на имоти!

Все пак и брокерите имат изгода от по-висока цена, защото получават по-голяма комисионна, нали така
Re: bg estate agents?!?
14-08-2007 - 21:09:26
какво лошо видяхе в Лукс Имоти?

Не съм в БГ, преди време си купих от тях и останах доволна. При това много.

Преди да отида при тях, ходих при АДРЕС, които ми пратиха брокери, събирани от кол и въже, неспособни да кажат и едно изречение като хората, отделно, че не успяха да ми предложат нищо хубаво. После посетих и Мирела, където беше същата боза.

Не знам кои са добрите в БГ, приятели ме посъветваха къде да отида. Просто споделям мнение.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-08-14 21:13 от elly.
Анонимен потребител
То професионализъм то чудо
14-08-2007 - 21:17:35
отивам на
www.luximoti.bg
да видя какво предлагат. Гледам "Търсене". Избирам "София", "тристаен", "до 100000"
Какво ми излиза:
3 оферти за сгради:
[www.luximoti.bg]
[www.luximoti.bg]
[www.luximoti.bg]
Да де ама то там общи приказки - нищо за моето търсене на тристаен.

Накрая гледам има една дето поне се отнася за конкретен апартамент
[www.luximoti.bg]
Ама той пък бил "Продаден"

Е питам: това ли са фирмите
Quote

които работят качествено, а отношението към клиента е преди всичко.
Re: bg estate agents?!?
14-08-2007 - 22:55:04
avatar
Еми явно това са, Тинки.
А тия, дето не работят качествено не мога да си ги представя...
Re: bg estate agents?!?
15-08-2007 - 09:28:00
Тинки, и какъв е точно проблема с тези 3 линка, които си дал?

Какво им има на офертите? Има достатъчно снимки, floor планове, информация за това кой е строителя, информация за района, подробно и изчерпателно описание на обекта, какво повече искаш? Това e ново строителство и ти е предоставена достатъчно количество информация. Няма сайт на друга агенция, която да предлага нещо такова. Няма. Иди при адрес, иди при мирела, нямат такива неща по сайта за ново строителство, каквито имаме ние. Никой няма.


------
[www.luximoti.bg] - Луксозни имоти в България и чужбина.
Re: bg estate agents?!?
15-08-2007 - 10:12:05
Брокерите в България е крайно време да се откажат да стават милионери още от първата им сделка , а да си налегнат парцалите и да се помъчат поне малко да затвърдят и подобрят името си и професията си в България.
Много ми е чудно как се продава имот за над 100 000 евро,като дори една снимка няма качена?брокерите нямат пари за фотокамери ли или просто елементарно се пробват да мамят?То е и мен ще ме е срам да качвам снимки и да продавам някой бардак в центъра на София за 200 000 евро....
Но пък после правят цели форуми на тема - туристи и клиенти.
На мен ми е писнало от брокери,които ме влачат да гледам жилища ,които нямат нищо общо с това което искам или с мястото на което търся.Бесен съм ,че ми губят времето/и то работно/ но всички са един дол дренки.
Трети апртамент в София купувам и един в Лондон и мога да ви кажа ,че българските "псевдоброкери" са просто само неизбежно зло-нито разбират какво работят,нито знаят нещо за имота,който предлагат.И сто лева са им много като за комисионна!


айде пак поредният цървулкю дето с 10000 $ иска да си купи НДК. Като не ти харесва апартамент в София за 200000 Е що не ходиш да си купиш в Долно Чапръчане.
Брокерите му губели времето. Ми някой карали те да ползваш улслугите на брокерите бе момче. Като не ти харесват ходи си чукай сам по вратите и питай хората да ли продават и тогава им реви пред вратите за цена и снимки.
Що не ходиш да си купуваш само апартаменти в Лондон да си нямаш неприятности тука.
Сто лева били много за комисионна. Кой си ти бе сополкю, че да ми определяш колко ще взимам, комисионната е толкова и ако не ти харева върви на май...... си в Лондон да си береш краставиците.
Ама много ми е чудно как всички комплексари са толкова смели по разни форуми и постоянно плюят строители и брокери по разни форуми, ами заповядайте в офистите ни с тия претенции и тогава да видим резултата
Re: bg estate agents?!?
15-08-2007 - 10:20:47
avatar
Veronika Написал:
-------------------------------------------------------
> Тинки, и какъв е точно проблема с тези 3 линка,
> които си дал?
>
> Какво им има на офертите? Има достатъчно снимки,
> floor планове, информация за това кой е строителя,
> информация за района, подробно и изчерпателно
> описание на обекта, какво повече искаш? Това e
> ново строителство и ти е предоставена достатъчно
> количество информация. Няма сайт на друга агенция,
> която да предлага нещо такова. Няма. Иди при
> адрес, иди при мирела, нямат такива неща по сайта
> за ново строителство, каквито имаме ние. Никой
> няма.

И аз ги разгледах.Ще ти кажа какъв е проблема.Първо,напълнили сте страницата с ненужна информация-всичко,което е продадено би трябвало да се свали.Всъщност,почти нямате оферти.Второ-нямате нито един архитектурен план и размери.Вместо това сте нагъчкали някаква рисунчица,която може да служи за презентация,но не тук!

smiling smiley
Re: bg estate agents?!?
15-08-2007 - 10:29:19
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------


А моята брокерка се измъчи с
> разни нещастници и лъжци. Купил не купил, ще и
> платя за нервите и разкарването, защото клиентите
> не са "Андрешковци" или "туристи". Но някой мазник
> и лъжец ще си плати на мен, да го знаеш.

Ето, това ме кара да ти сваля шапка!
smiling smiley smiling smiley clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход