Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Застраховки

Публикувано от krasioam 
Застраховки
27-08-2007 - 11:36:25
Здравейте

за пръв път пиша тук.

Искам да ви попитам за вашето мнение относно имуществените застраховки. Поразгледах в някой компании но съм объркан. Засега най-добро впечатление ми прави Булстрад, при които за 25 лв. се включват различни по размер обезщетения при настъпване на събития. Очаквам вашите коментари и препоръки, особено ващия опит. Какво да гледам? За какво да внимавам? Уловки? и т.н.
Благодаря.
Re: Застраховки
27-08-2007 - 12:54:27
avatar
Не те съветвам да избираш Булстрад не за друго а защото наистина лимитираните им застраховки са много евтини, но съответно и покритието им е много малко. Застраховката се прави за да има сериозно покритие при евентуални настъпили щети. Ако имаш техника за 10 000лв в апартамента, а я застраховаш за 3000лв и някой те обере ще си на загуба 7000лв. Погледни продукта на Армеец "Защитен дом" ако не се лъжа получи награда в категорията финансов продукт на годината за 2006г.
Виж условията в Дженерали (бившото Орел-Г) виж и условията в ДЗИ - сега ги купи една много сериозна белгийска компания и вървят още напред.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Застраховки
28-08-2007 - 11:28:57
Честно да ти кажа при положение, че даваш 25 лв покритията не са лоши, пък съм и сигурен, че ако дадеш повече ще получиш повече. Да ти призная намам кой знае какво скъпа покъщнина нямям. На Дженерали са на стъпала и за тези пари покритието е даже по-лошо, защото не включва взлом и експлозия на съд под налаягане. Ще погладен Армеец.

Благодаря за мнението.
ок
28-08-2007 - 13:55:46
avatar
ОК просто давам съвет, защото съм работил в тази сфера и ми е ясно горе долу кой застраховател и кога плаща и дали изобщо ще платиsmiling smiley Но ако покъщнината ти не е кой знае колко скъпа - сам си прецени. На Булстрад мисля беше най-евтиното предложение за апартаменти все пак.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Застраховки
28-08-2007 - 15:47:16
Какво да гледаш? Гледай покритието ти да бъде поне толкова, че ако гръмне бойлера да можеш да си направиш ремонт на апартамента и на другите около теб. Но това за 25 лв. е невъзможно. Не може премия по застраховка на домашно имущество да бъде по-малка от Автокаско.

Моята имуществена застраховка е за 200 000 лв. и премия над 200 лв.
Re: Застраховки
30-08-2007 - 11:46:25
ОК. Благодаря за съветие. Тъкмо щях да повдигна въпроса с корекността на застрахователите. Колко бързо реагират, изплащат ли без да го увъртат и такива неща. Ако имате мнение за някоя компания конкретно ще го прочета с внимание. Знаете, че през годините на прехода застрахователите си изградиха едно доста съмнително реноме и въпроса доколко са скъсали с него и моге ли човек да им има доверие? И на кои повече?
Естествено, че може имуществената застраховка да е по-евтина от Каско. Питай една кола за 200 000 каква премия ще ти струва и ще видиш.

Благодаря!!!!
Re: Застраховки
30-08-2007 - 14:46:50
Е, ако колата ми е за 200 000, нали се сещаш тогава къщата ми за колко пари ще бъде.

Но ако съпоставиш примерно апартамент за 100 000 евро и кола за 5 000 евро, горе-долу еднакво ще излезнат като премия . Това се опитвам да ти кажа.

Иначе успех. Аз ти препоръчвам ДЗИ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход