Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Апартамент на зелено без посредник!

Публикувано от www.hamali.bg 
Апартамент на зелено без посредник!
13-08-2007 - 16:33:58
Тук едва ли ще кажа нещо ново, но благодарение на това, че се порамърдах спестих около 3000 евра.

Винаги съм бил с впечатление, че всички имоти се предлагат от посредници и хич не ми е минавало през ума, че мога да мина без тях.

Обаче след няколко огледа установих, че 100% от тези дето ме водиха нямат никакъв по-тесен контакт с инвеститорите /продавачите, строителите/ на апартаменти. Помислих как ли ги намитрат тогава?

Ами много просто- видят строежа и таблото пред него и звънят на строителя, даже без да искат конисион, евентуално горница. Гати лесните пари!

Така реших да почна да обикалям и аз от строеж на строеж, от табела на табела, и ето за два дена си намерих апартамент. Толкова е лесно, и как можех да сгреша,а?

Уважавам си парите и успях да съхраня част от тях.

Успех на всички!
Re: Апартамент на зелено без посредник!
13-08-2007 - 16:54:23
Quote

Така реших да почна да обикалям и аз от строеж на строеж, от табела на табела, и ето за два дена си намерих апартамент
Браво! Мъдро решение smiling smiley Щом си решил, че можеш да се оправиш сам, си постъпил много добре. Но не съм съгласен за следното :

Quote

Гати лесните пари!
Толкова е лесно, и как можех да сгреша,а?

Щом смяташ че парите са толкова лесни, пробвай се да ги изкараш и ти
spinning smiley sticking its tongue out Колкото до второто изречение - искрено ти пожелавам никога да не разбереш как си можел да сгрешиш smiling smiley
А който не си уважава парите, значи не си ги е изкарал сам, със собствени сили. Получил ги е даром и затова не ги цени.
Re: Апартамент на зелено без посредник!
14-08-2007 - 14:57:49
Разбирам какво искаш да кажеш, и си прав, само, че наистина в моя случай хората, които ме водиха не си заслужаваха парите и със сигурност щяха да са ми в помощ само завземането на комисиона.
Не познавам бранша ви, но залагам главата си, че при липса на изключителни права за посредник от страна на строителя, посредникът е излишен и е в ситуацията само и само за ЛЕСНИ ПАРИ.

Иначе мерси за съвета, ако някога остана без работа нивото на преобладаващите брокери за вътрешния пазар е толкова лесно достижимо, че съм готов от 10 клас още, а
за собственик на средностатистическа софийска агенция още от 11 клас.

Аааа, и тая колко е страшно без посредник я забравете, просто не върви.

Поздрави!
Re: Апартамент на зелено без посредник!
14-08-2007 - 16:28:00
Евала, мой човек! Само се пази да не спипат банда разярени псевдо брокери, че ще те линчуват. Аз съм на същото мнение за посредниците, но още не съм го доказал, защото има някои неща, които ме бавят. Твоя опит и най-вече че го споделяш с нас ми дава още по-голяма увереност, че няма нужда от тез паразитиsmiling smiley
Давам апартамент под наем в провинцията чрез агенция и са под секва критика. Скоро ходих с колега да оглежда апартамент под наем. Жена му вече беше там доста същисана. Като я питахме какво става, каза че брокера, който я водеше на огледа и поискал 3 лв!!! Да гледа апартамента!!! Само факта, че се изнесе доста бързо го спаси от сериозни физически травми...
И пак благодаря за съвета и информацията!
Re: Апартамент на зелено без посредник!
14-08-2007 - 17:10:14
Quote

Аааа, и тая колко е страшно без посредник я забравете, просто не върви
.
smiling smiley Не върви, защото си имал късмета (надявам се) да попаднеш на свестен инвеститор smiling smiley
Имам чувството, че не се радваш толкова на факта,че ще се сдобиеш с ново жилище,колкото на това че си спестил 3000 евро. Да на твое място и аз бих се радвал ако свърша работа,за която преди това съм си мислел че няма да успея сам, пък и при това спестя 3000 евро (една доста солидна сума) Определено ще бъда на седмото небе,пък и самочувствието ми ще се повиши. Затова те разбирам.
Но, искам да ти дам един съвет от мен (ако искаш го приемай твоя работа) . Казвам това в скобите, тъй като някои хора смятат че съм некомпетентен,понеже съм само на 20 год.
Та искам да ти кажа : Кефи се на новото си жилище и на това ,че си спестил пари, но не си мисли ,че пазара на недвижими имоти е просто нещо, а парите дошли оттам - лесни
Още повече след като си в "хамали.бг",сам знаеш че "Уесно нема!" ("Лесно няма!"winking smiley
Quote

в моя случай хората, които ме водиха не си заслужаваха парите и със сигурност щяха да са ми в помощ само завземането на комисиона.
За съжаление си попаднал на хора от модела, за който говориш, а именно :
Quote

нивото на преобладаващите брокери за вътрешния пазар е толкова лесно достижимо, че съм готов от 10 клас
Ето заради това нещо винаги ще има недоволни и винаги ще се плюе по брокерите.Но дори и да се премахне това нещо,дори комисион да се взема само от строителя, българина ще продължава да гледа в паничката на брокера и винаги ще твърди че парите му са лесни и незаслужени spinning smiley sticking its tongue out Поправи ме ако бъркам. За съжаление обаче тезата "лесни пари" се споменава и за нотариуси,адвокати,че дори и строители. Само едно не мога да разбера. Защо след като някой изкрава много пари,това непременно трябва да значи че те са лесни??
И последно smiling smiley
Quote

Не познавам бранша ви, но залагам главата си
Недей,че ще вземеш да я изгубиш spinning smiley sticking its tongue out
smoking smiley
Re: Апартамент на зелено без посредник!
16-08-2007 - 19:15:56
Така е най добре - дирекно от строителя или собственика на зелено или в строеж , крие малко риск но е по евтино .
Re: Апартамент на зелено без посредник!
16-08-2007 - 23:57:32
Това, че със спестяването на комисионната излиза по-евтино не е най-важното. Няма нищо лошо да се плащат комисионни, но да получаваш реално извършена услуга срещу това. А когато плащаш на брокер, това е равносилно да си хвърляш парите на вятъра.
mdam
17-08-2007 - 09:39:00
avatar
Хрумвало ли ви е че има агенции, които не вземат комисион от купувача, защото такъв получават от строителя и продават на неговите цени?
Потърсете и ще намеритеsmiling smiley
Аз пък имах клиенти за някои строителни фирми, които имаха ужасяващи договори, които не гаранатираха нищо на купувачите. И ако не бях аз да откажа моите клиенти от тези "изгодни" оферти сега щях да се чуствам виновен при риска, който за щастие не поеха. Много хора бъркат с презумцията на всяка цена да се спести комисиона (който може и да не съществува) и за тях това е решаващото. Според мен обаче когато инвестираш всичките си средства или когато изтеглиш кредит, който ще изплащаш цял живот не трябва да се ръководиш от спестени 1500Е.
Да не говорим, че аз за моите клиенти избирам и най-добрите кредити, а от един кредит можеш да спестиш 5 000Е от лихви ако знаеш на къде да се насочиш и ако не се ръководиш само от лихватаsmiling smiley
Но на тези неща открехвам моите клиенти - тези за които не е водещо спестяването на комисион и поемането на риск!
Разбира се не казвам, че отидеш ли при строителя директно значи гарантирано ще бъдеш излъган ако не се появи супермен брокер да те спасява - нищо подобноsmiling smiley
Ако се обърнеш към доказан строител едва ли ще имаш проблем. Само, че доказаните строители не работят на най-ниските цени. А хората, които държат да спестяват обикновено търсят и по-изгодните оферти, а те вече крият рисковете.
Но нека моето мнение да не се приема като съвет и опит за манипулация - видите ли използвайте брокери инак горитеsmiling smiley Всички знаем, че има адски некъдърни брокери в нашия така наречен "бранш" и много ще се радвам ако не ме приемате като адвоката на брокерите във форумаsmiling smiley


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Апартамент на зелено без посредник!
17-08-2007 - 12:07:28
Аз самият така си съветвам клиентите, ако искат ново строителство. Да обиколят районите, които ги интересуват и да се обадят на телефоните по строежите. И от глад не съм умрял.
Защо правя така?
1. Не харесвам ново строителство. Казвам го на клиентите си. И не искам да съм съпричастен в такъв избор.
2. Ново строителство се продава масово от колеги за частни лица. /Това за офертите само за частни лица е една много интересна тема и заслужава внимание./ Така че аз не мога да им предложа всичко на пазара от даден сегмент, т.е. не е честно спрямо моите клиенти.
Ще кажа още няколко неща, но сега дойдоха едни хора за един договор.smiling smiley
Re: Апартамент на зелено без посредник!
19-08-2007 - 22:12:53
Аз пък изобщо не си правя да обикалям по строежи. Директно през сайта на строителната фирма. Разпределения, цени сичко си има.

Сестра ми е юрист, аз също съм с висше мисля че не съм малоумен.

Брокерите са абсолютно никому ненужни, тва не е професия тва е загуба на време.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход