Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Промяна на предназначението на земи

Публикувано от dyodi 
Re: Промяна на предназначението на земи
11-02-2008 - 22:08:47
nikolova_ Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте
>
> Имам едно питане, относно промяната на
> предназначението на земи, дали можете да ми
> помогнете?
>
> Има наредба по ЗОЗЗ, която регламентира колко земя
> може да промени предназначението си /за строеж на
> вятърни генератори конкретно/. Наредбата влиза в
> сила от 2008 г., а не е публикувана никъде, търся
> я от дни вече и нищо.
>
> Някой има ли някакви подробности, някаква
> информация откъде да намеря въпросната наредба?
>
> Благодаря Ви предварително, надявам се да ми
> помогнете!


Ако не е публикувана никъде и най-вече в ДВ, значи наредба няма. Знаете ли приблизителното име на наредбата?
Re: Промяна на предназначението на земи
12-02-2008 - 15:18:40
avatar
dyodi Написал:
-------------------------------------------------------
> legatite Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> Вече не можете да вкарате в регулация само
> > закупения от Вас имот. Трябва да се обедините
> с
> > всички собственици наоколо и да направите
> промяна
> > на устройствения план за целия район. Това
> е.
>
>
> Благодаря Ви много за полезната информация. Но
> какво означава "всички собственици наоколо"?
> Собствениците на прилежащите имоти, собственици на
> имоти с определена площ, която заедно с площта на
> моя е общо 20-50 дка или нещо друго? Ако имотът ми
> е 100 дка, трябва ли да се обединявам с "всички"
> наоколо и докъде, в какъв периметър? Ако гранича с
> околовръстния полигон? Моля за още малко от
> полезния Ви коментар!


За София нещата изглеждат така. Има Общ устройствен план,където са определени различните зони-промишлена,за жил. строителство,обслужваща и т.н.
На тази база се изработва ПУП. Така,ако в една жилищна зона има 100 дка,те се обособяват в квартали и за всеки имот се предвижда урегулиран такъв,при спазени всички изисквания - лице на улица,дълбочина на имота,етажност,плътност на застрояване и т.н. Новото е,че физическото местоположение на даден имот и формата му са без значение. В името на градоустройството УПИ може да е в относителна близост. При изработването на този план от общините,се взимат по 25% от площта на всеки имот,които отиват за улици,УПИ за трафопост и т.н. Собствениците не плащат "суха пара".
Условието,за да се извърши така регулацията е кадастралната карта да е попълнена-всички собственици да са нанесли имотите си.
Re: Промяна на предназначението на земи
12-02-2008 - 15:57:44
radena Написал:
-------------------------------------------------------
> nikolova_ Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Здравейте
> >
> > Имам едно питане, относно промяната на
> > предназначението на земи, дали можете да ми
> > помогнете?
> >
> > Има наредба по ЗОЗЗ, която регламентира колко
> земя
> > може да промени предназначението си /за
> строеж на
> > вятърни генератори конкретно/. Наредбата
> влиза в
> > сила от 2008 г., а не е публикувана никъде,
> търся
> > я от дни вече и нищо.
> >
> > Някой има ли някакви подробности, някаква
> > информация откъде да намеря въпросната
> наредба?
> >
> > Благодаря Ви предварително, надявам се да ми
> > помогнете!
>
>
> Ако не е публикувана никъде и най-вече в ДВ, значи
> наредба няма. Знаете ли приблизителното име на
> наредбата?
>


Наредбата явно е публикувана, защото ми обърнаха внимание на нея и имам информация, че вече е в сила. Не можах да я намеря в ДВ, в страници на министерства или където и да е в интернет. Проблемът е, че не знам точното й име, знам само, че е по ЗОЗЗ и в нея е регламентирано промяната на предназначението на земеделски земи за нуждите на строеж на вятърни генератори и ограничение в площта за тази дейност. Тъй като съм в процес на изграждане на такъв парк познаването на тази наредба е основен приоритет за мен в момента, защото съм на прага да излъжа инвеститорите и те да понесат огромни загуби, ако изграждането продължи по "стария" начин, а всъщност има изменение в нормативната база.

В общината, в която е инвестиционното намерение, нямат и идея за какво става въпрос и ги гони безхаберие пълно, но аз не мога да продължа работа, ако не съм запозната напълно.

Ще Ви помоля, ако някой е чувал за нещо подобно и има някаква информация, или просто се сеща, откъде мога да намеря въпросната наредба, нека пише в темата или да ми изпрати ЛС. Ше съм Ви безкрайно благодарна за помощта!

Поздрави, Николова.


Re: Промяна на предназначението на земи
17-02-2008 - 22:56:48
фирмите които се занимават със смяна на предназна4ението на земята имат вси4ките закони и наредби,друг е въпроса дали ще те запознаят с тях,аз в момента сменям статут на земя,хората са свестни,върви бавно но славно
Re: Промяна на предназначението на земи
23-03-2008 - 12:00:25
Здравей Deimos,
ще те помоля да ми изпратиш на лично с коя фирма си в процес на смяна на статута- и мен ме чака тази процедура и в момента съм в период на проучване.
Благодаря
Re: Промяна на предназначението на земи
29-03-2008 - 23:27:52
не о4акваите в такъв форум ниакои да обясни как става смяна на статут,никои няма да даде тази информация която се у4и с години и постоянно нещо се променя...ако на някои му се струвало лесно да смени за жилищно строителство до сега нека опита в момента..а да не говорим за ветрогенераторните паркове или фотоволтаи4ните клетки...малко са прециалистите и наистина мисля 4е по форумите няма никои да обясни..нито дори и при ли4на среща някои ще ви каже кое как става или се ползва услугата или не....не като при агенциете за имоти където много хора разбират съвсем друго е............................
Re: Промяна на предназначението на земи
30-03-2008 - 00:37:30
Lamdon Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравей Deimos,
> ще те помоля да ми изпратиш на лично с коя фирма
> си в процес на смяна на статута- и мен ме чака
> тази процедура и в момента съм в период на
> проучване.
> Благодаря


Става въпрос за земи



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-09 13:39 от deimos.
Re: Промяна на предназначението на земи
30-03-2008 - 11:39:53
Новото е,че физическото местоположение на даден имот и формата му са без значение. В името на градоустройството УПИ може да е в относителна близост. Не са без значение. Местоположението трябва приблизително да съвпада.
ЗУТ Чл. 16. (4) ...на всеки собственик на недвижим имот общината определя равностоен урегулиран имот (имоти), като се съобразява с местоположението на имотите в местността, но не и с точните им кадастрални граници...
Аз това така го разбирам.

Условието,за да се извърши така регулацията е кадастралната карта да е попълнена-всички собственици да са нанесли имотите си. Къде го пише това условие? Щото не се спазва. А би било логично...
Re: Промяна на предназначението на земи
30-03-2008 - 23:55:35
няма това което се излага по горе ставаше дума за зозз ..и няма наредба ...съвсем друго е...пове4е не мога да кажа ,а това го казвам за да не се бъркат хората...а за ветрогенератори и фотоволтаи4ни клетки не всеки се наема....
Re: Промяна на предназначението на земи
18-04-2008 - 19:15:08
deimos Написал:
-------------------------------------------------------
> фирмите които се занимават със смяна на
> предназна4ението на земята имат вси4ките закони и
> наредби,друг е въпроса дали ще те запознаят с
> тях,аз в момента сменям статут на земя,хората са
> свестни,върви бавно но славно


Не се сърди Бургас почти целия е в НАТУРА 2000 и там е доста по бавно... ако не са ти казали ....кофти. Като цяло морските терени са с много подводни камъни и не знаеш къде ще удари
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход