Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

парцел 600/800

Публикувано от gaby 
парцел 600/800
30-05-2007 - 15:04:39
Привет на всички форумци. Купих си парцел ,който е 600 идеални части от 800 и не мога да извадя виза за проектиране докато не се реши въпроса с останалите 200 кв.м ,но от общината ми казаха , че не е ясно кога ще бъде решен този въпрос можело да минат години .Моето питане е как мога да действам за изваждане на документи за строеж ?
Re: парцел 600/800
09-06-2007 - 12:10:30
Здравей,

Можеш да изкараш виза за проектиране на целия парцел, не на част от него. Най-добрия вариант за тебе би бил да купиш и другите 200 м2 и от там нататък действаш сам както прецениш.

Друг вариант е целия парцел да се раздели на два отделни упи като 600-те м2 да са само твои. И да си строиш на твоята площ. Но това е много сложно и дълго!

Ще се радвам да чуя мнението и на някой *баш* специалист! smiling smiley
Re: парцел 600/800
09-06-2007 - 12:41:45
Трудно ще го раздели - останалите 200м2 не са достатъчни за формиране на УПИ, а най вероятно и нямат нужното лице. В съсобствен имот нищо не може да се прави без съсобственика. Или купете тези 200. или му продайте малко за да стане УПИ, или стройте като съсобственици - изчислявате РЗП-то което се получава, колко от него се пада на Вас, колко на него и т.н. Но си оставате съсобственици.
Re: парцел 600/800
11-06-2007 - 15:47:31
gaby, много ми е интересно как си го купила този парцел - с покупко-продажба или дарение?Аз имам такъв за продажба - точно така е записано в НА 600/750 - това е защото е придобит по някакво постановление навремето и не са давали повече от 600 кв.м., а другата е общинска.Мога сега само да го ДАРЯ на някой , а най-добре да си купя останалите 150кв.м от Общината.Но от Общината и на мене ми казаха,че е загубена работа и доста сложно.Как ти го прехвърлиха на тебе?
Re: парцел 600/800
12-06-2007 - 17:00:44
В моя случаи това стана чрез замяна поради това ,че е някаква част от идеални части варианта за дарение не е много удачен така ме посъветва адвоката на сделката.Мисля ,че ще трябва да се консултирам с някой юрист занимаващ се с недвижими имоти относно някакво задвижване на нещата.

Благодаря на всички за съветите smiling smiley
Re: парцел 600/800
12-06-2007 - 18:25:48
Привет на всички форумци. Купих си парцел ,който е 600 идеални части от 800 и не мога да извадя виза за проектиране докато не се реши въпроса с останалите 200 кв.м ,но от общината ми казаха , че не е ясно кога ще бъде решен този въпрос можело да минат години .Моето питане е как мога да действам за изваждане на документи за строеж ?

Така, като гледам става въпрос за парцел по постановление.
Какво значи не е решен въпросът? Да не би за тази местност изобщо да няма план? Или пък още да не се знае дали съсобственикът е общината или държавата?

Ако няма план, наистина няма да можеш да строиш, докато не излезе плана. Ама, не защото имаш съсобственик, ами заради липсата на план.

Ако не се знае кой е съсобственикът ти пак ще чакаш амнайсе години, докато държавата каже, че имотът не е държавен, че общината да издаде акт за общинска собственост, че да си купиш от нея и останалите 200 м2.
Re: парцел 600/800
13-06-2007 - 11:30:38
Прав си другата страна , така е защото все още нямало план за местноста ,но работели по въпроса , а кога ще стане никой не казва.В такъв случай аз какво мога да правя освен да чакам ? :cry:
Re: парцел 600/800
14-06-2007 - 13:26:13
gaby, поне предполагам си го взела на добра цена,така че не се кахъри.Аз точно това се чудя дали сега да го прехвърлям моето място или да изчакам плана за местността и да купя от Общината - съсоственика - 150 кв.м., защото цената на парцела сигурно ще се качи двойно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход