Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо продавачите не продават, брокерите не брокеруват и добросъвестен купувач не може да си купи имот в София

Публикувано от WebSavvy 
smiling smiley)
09-02-2007 - 20:33:29
avatar
Ивел за да не се "тръшкаме" ще се повторя за 565 път когато някой обвинява трябва да цитира имена иначе говори празни приказки. Ако е необходимо ще го повторя за 566 път барем някой схванал... :crazy: :crazy: :crazy:
И искам да те питам нещо Ивел

"срещу фактите няма аргументи."

Кои са фактите??? Кои са агенциите, които не са си свършили работата? Кой или колко са брокерите с които ти си работила и си останала недоволна дай имена... Иначе бих повторил за 566 път ако говориш нещо трябва да застанеш зад думите си иначе говориш празни приказки!

Другата седмица мога да го повторя за 567 път надявам се да не е необходимо.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Имена Биборанке имена...
09-02-2007 - 20:36:10
avatar
Например, миналата есен, един брокер много симпатичен ме заведе на оглед на според него стара тухла, а то беше супер стар панел, След като му обърнах внимание на тази дребна разлика, обиколихме блока, намерихме паднала мазилка и се видя панел, брокерът не повярва, тогава попитахме съсед от входа, живеещ там от построяването му. Той ни обясни, че това е третият панелен блок в София, и има една малка тухлена стена на шахтата за вода, която разбира се ми бе показана за доказателство. Симпатичният брокер изглеждаше много учуден, че е бил излъган. А аз бях учудена, че той не знае, че първите панели в София са със жълта мазилка.
И бях много учудена, че не проверява информацията, под която седи името на агенцията му. Нали всеки работи за доброто име.


Хайде сега щом казваш, че си имала такъв случай кажи ми коя е агенцията и кой е брокера бих искал лично да проверя дали това, което казваш е истина!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
ISO
09-02-2007 - 20:42:12
avatar
Цялата работа е, че всеки си дава за пример угодни за него случки или евентуални такива...smiling smiley ако ако ако...



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Е това си е съвсем в реда на нещата Стефане
09-02-2007 - 20:51:02
avatar
Ако това да си свършиш работата вече звучи като екстра за нашия бранш значи аз и моята агенция сме в топ 10smiling smiley А освен това осигурям кредит без клиента да влиза в банката (освен за подписването на договора на края) така, че ехеее cool smiley smoking smiley
Искам да кажа, че това е съвсем нормално нещо. Иначе тези колеги не съм ги чувал никога през живота си сигурно не са от София? Всъщност това няма значение щом им помниш името значи си доволен от тях.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
StefanB Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз повече нямам нерви и време да доказвам
> очевидното. Желая на клиентите добри брокери,
> нормални, както казахме с Камелия, а на брокерите
> - добри клиенти - усмихнати, ларж, да носят по
> 2000 евро и просветени, че 35 ст. на ден за цял
> живот не са пари, а половин пакетче семки от 500
> грама Кронос. Без инфлацията.

Много лошо е,когато всеки държи на тезата си,без дори да вникне в тази на другия.Продавач се опитва да обяснява начина на работа,грешките,които продавачи и купувачи правят,поради което не могат да постигнат съгласие.Нищо няма да излезе,ако клиентите нямат обща култура в покупко-продажбите.От една страна,могат да станат лесна плячка на некоректни посредници,от друга-проявявайки самите те некоректност-да не могат да извършат сделката.
Никога не съм препоръчвала на клиента да ходи с парите в джоба,освен при наем на малко жилище.Тогава всичко е на принципа-кой преварил,той натоварил.Но купувач да ходи с парите в джоба-ми смешно е,само пълен невежа може да го направи.......
Много полезни неща би могло да научат и купувачи и, продавачи,но трябва да го поискат.За съжаление,по-лесно е да се филосовства и да се дават безумни идеи,пречупени само през собствения егоистичен интерес,отколкото да се осмисли и разбере какво ТРЯБВА да очакваш и поискаш от АНИ,към която си се обърнал.........


smiling smiley smiling smiley
Мдам
09-02-2007 - 21:15:48
avatar
Сега като чета на абу мнението се сещам, че често клиентите ми задават въпроси с укор: "Е тая дупка пък за какво и искате толкова много пари!!!???" Все едно, че аз съм собственика и аз съм взел решението някой панел да струва 100 000Е... Или обратното "Еее тоя какво иска за 35 000Е 4-стаен ли да си купи?" и пак към мен въпроса с поглед изпод веждиsmiling smiley)) Е знам, че ние искаме комисионни, които да се изплащат цял живот ама ако си мислите, че да си между чука и наковалнята е лесно жестоко сте се излъгали. Или както прочетох ние сме били "излишната" част от тази работа :crazy: clap: :} eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

Това е все едно да кажеш, че таксиметровия шофьор е излишната страна между това ти да се прибереш у дома в Младост след като си на гости у приятели в Люлин на има няма 20км от дома. Или по-скоро след като те закара до дома да му кажеш -
"Е ми ти за какво ми искаш 14лв след като аз можех и пеш да се прибера??? Освен това на теб с метановата уредба този курс ти е излезнал максимум 2лв ти за какво ми искаш 14лв бе джанъм??? Каква услуга ми предлагаш ти? Не стига, че пусна климатика за съвсем малко ами и нямаш кожен салон в колата... Аааама ха аз знаеш ли на какво такси лимузина се возих оня ден и ми взе за същия курс само 7лв, а ти наглец ми искаш 14лв аааааааааа аз да не съм бакалин? Я ето ти 3.5лв защото така и така си на печалба от този курс ами и нямаш кожен салон. Ай сиктир!"

На въпроса на шофьора коя е таксиметровата компания, която го е возила по същия курс на 50% по-ниска тарифа - отговор не последва (също както и тук във форума става). На следващия въпрос на шофьора дали случайно няма лепенка на предното стъкло където съвсем ясно е написана тарифата му, която е дублирана и на жабката точно срещу лицето на въпросния недоволен пасажер...отговор не последва.

Надявам се разбрахте иронията в тази измислена случка, която обаче се случва всеки ден на различни хора с различни професии и на различни места. Първо ползваш, а после се правиш на ущипан и на мнооого разсеян. Та ако се чувствате много ущипани или много ощетени отваряйте си очите преди да се качите в колата...


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
ОК Betcher
09-02-2007 - 21:18:05
avatar
Би ли цитирал имената на агенциите с които си работил моля те!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Ivel Написал:
Предимствата на
> Ботевград-Правец - чист въздух, бърза връзка с
> София-40 минути и е пълно с прекрасни места за
> това което ти трябва при цена не 150 Еуро а до 40
> Еуро.Малко математика две коли тръгнали например
> от Княжево и от Правец към да кажем някоя точка в
> София- център в час пик. Повярвай ми по време
> резултатите ще бъдат сравними и ако искаш да си
> здрав и да имаш нерви бягай от София. Не искам да
> обиждам софиянци това си е техният избор, всеки
> има право на мнение.

И ти сигурно си брокер. Виж сега, ако някой тръгне към центъра на София от Правец в часа пик и съответно от Княжево, няма как резултатите да са сравними, защото този, който ще потегли от Правец, няма да си спесит задръстването от входа за София до центъра. Недей да използваш такива недомислени доводи, защото те намаляват стойността на факта, че имаш право, че в момента по-далече от София е по-добре за всеки, който не е обвързан с работа точно тук. И все още има много добри предложения като цена. Дори Дупнишката община вече не е за пренебрегване с новата автомагистрала.
Камелия
09-02-2007 - 21:22:49
avatar
"За съжаление,по-лесно е да се филосовства и да се дават безумни идеи,пречупени само през собствения егоистичен интерес,отколкото да се осмисли и разбере какво ТРЯБВА да очакваш и поискаш от АНИ,към която си се обърнал..."
clap: clap: clap:

Е колежке и аз не разбирам как така сме ние сме невидимите и никой не попадал на нас пък на пазара били само лошите, но поне колегите най-после започнаха да се включват във форума, което ме радва, защото сме постоянни.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
зхими
09-02-2007 - 21:25:37
avatar
Ами Ивел не е брокер ето и нейното мнение:

[forum.imoti.net]

А ти зхими сигурно си от Дупница познах ли winking smiley ?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход