Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо продавачите не продават, брокерите не брокеруват и добросъвестен купувач не може да си купи имот в София

Публикувано от WebSavvy 
Re: ЗАЩО ПРОДАВАЧИТЕ НЕ ПРОДАВАТ, БРОКЕРИТЕ НЕ БРОКЕРУВАТ и ДОБРОСЪВЕСТЕН КУПУВАЧ не може да си купи имот в София
15-02-2007 - 19:44:20
Навсякъде около София положението е подобно - голяма част от парцелите са ливади , като някой от които дори са без път пък било то и черен.
Колкот и скъпо да ти изглежда е по-добре да купиш стара къща с парцел да я събориш и доа посториш нова, а не да търсиш чист парцел.
Всъщност основният проблем е това, че не се отчита в цената липсата на инфраструктура при парцелите достатъчно. Би следвало ако парцел с път , ток , канал струва Х лева, то парцел без тези неща да струва Х-прогнозната цена на изграждане на липсващата инфраструктура умножена по 1,5-2.
Имай предвид, че въпркеи, че експлоатационите дружества Софийска вода и Електроразпределение са европейски фирми, след среща с тях по някой проблем мутрите ти изглеждат като ангелчетаsmiling smiley
Както вървят нещата 2008 положението с парцелите ще е още по-лошо. Защо? Ами защото за да се подобри Общината, Софийска вода и Електроразпределение трябва да разширят инфраструктурата, но не виждам да го правят.
Не мога да ти помогна, защото не съм брокер (вече) и не съм от София (изобщо). Иначе, и на патагонски да беше постнал, пак щяхме да те разберем по-добре от въпросния. Не се отчайвай! Аз затова ти предложих първо да поживееш тука, та да си припомниш как е.
ПП Наскоро гледах интервю, в което една голяма българска актриса обясняваше как един голям български актьор я съветвал на прослушване да импровизира по подготвената от нея тема, въпреки че й възлагат друга. Успяла, а имало реална опасност да се провали и талантът й да остане незабелязан. За политиците да говорим ли: питат ги едно, те си отговарят каквото са си репетирали и накрая се тупат в гърдите какви професионалисти са станали. Какво има за чудене, за търговците това си е задължително!
Щом си WebSavvy, какво ти притеснява да се изявяваш като форумец? smiling smiley
Щом ти е такъв тайминга, че след две години обитаване под наем в България къща тук няма да ти трябва, защо ти е да се захващаш? Тепърва се почва големия зор, а ако нямаш нужната мотивация, по-добре и по-евтино ще ти е да си купиш готова къща. Вярно, няма да ти е "легнала на сърцето", както се казва, но ти така или иначе нямаш нужда от това, щом след някоя и друга година може да си другаде, в поредната безлична къща, произведена наведнъж с още няколкостотин други в някоя residence area... Може и да са картонени и еднакви, но откъм инфраструктура и визия, американците си ги бива. smiling smiley
Хммм, казваш че от цялата Витошка Яка (Камбаните-Княжево) няма и един приличен парцел на прилична цена? Малко песимистично ми звучи?

1.Позволи ми да се съмнявам , освен, ако потвърдиш, че наистина активно си търсил и то с подобни параметри, но на живо (а не като мен с пръстите по електронен път)? Това ще да е моята стъпка#2 : да долетя през м.март и да отделя 1-2 месеца за активно, физическо търсене на парцел.

2.Моето лично впечатление е, че парцели има, но не мога да попадна на добросъвестни продавачи и знаещи и можещи брокери с актуални и пълни оферти.

Това е твое писание.Нищо не се опитвам да чета между редовете.
По т.1-по някаква причина,продавачите не желаят да дадат хубавите си оферти на брокери,така че,когато хукнеш по баирите да търсиш сам,те ще ти ги предложат.


По точка 2.-Няма нужда от коментар-ти си специалист по всичко,колко му е да се извисиш над брокерите в България с моженето и знаенето си.

Бих ти предложила и т.3./само от добро чувство,защото все пак си българин,нищо че се взимаш прекалено насериозно/:Времето на хубавите парцели за без пари, свърши.Като нямаш достатъчно средства,се примиряваш с друг,не толкова престижен квартал. :}
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Щом ти е такъв тайминга, че след две години
> обитаване под наем в България къща тук няма да ти
> трябва, защо ти е да се захващаш?
Не си прочел внимателно или не си разбрал: планирам да живея в къща под наем докато си построя "моята" къща и планирам това да отнеме до 2 години. В новият ми софийски дом се надявам да прекарам поне едно десетилетие, а ако Бог и здравето и ума ми позволят и още време, особено ако другите ми 3 деца и техните деца могат и желаят да ни посещават в София, така както сега ни посещават на "вилата" ни извън страната.

> в поредната безлична къща, произведена
> наведнъж с още няколкостотин други в някоя
> residence area... Може и да са картонени и
> еднакви, но откъм инфраструктура и визия,
> американците си ги бива.
Къде се отплесна? Първо казва се residential area и означава район с жилищно строителство. Второ защо се изказваш неподготвен - нямаш представа колко грешиш? Подхващаш тема по която просто си смешен и започваш да ми звучиш като Камелия. Бях с други впечатления за теб. Довери ми се, проблема не е Америка нито къщата в която живея (строена е по мой проект и нямам намерение да се разделям с нея - квартала е прекрасен и къщите наоколо са от $2.7 милиона нагоре - строят ги както желаеш, моята в частност е от бетон/желязо и естествен камък). Бюджета ми за "проект България" бе $1 милион, но тази година вече съм го актуализирал на Евро 1 милион и той няма да се ревизира, защото до там са ми възможностите. Въпреки песимизма на мнозина, се надявам да закупя парцел до Е450К и да построя 2 къщи с още Е450К (900м2 РЗП х 500Е/м2) +/- 10% за инцидентни.







Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-02-16 05:36 от WebSavvy.
Камелия, вече ти казах, че за психолог не ставаш - престани да правиш опити да ме оценяваш. Сега почти съм сигурен, че си брокер и то от този тип които не могат да свършат работа, но са големи разбирачи в собствените си очи. Затова, моля те намери си мъж и се закачай с него, а не със сериозни хора от форума. Като не можеш да бъдеш полезна, поне не пречи: намери друга тема/форум да си пишеш и се изявявай там.

Не съм се отплеснал. Просто ти подсказвам, че смисъла на това да строиш къща в София е именно да "вложиш душа" в нея и да я направиш с мерак както се казва. Но щом вече си съумял да построиш истинска къща по собствен проект и виждане в Америка, където това съвсем не е норма, явно няма да имаш проблеми и тук, особено с такъв бюджет.
Успех.
Re: ЗАЩО ПРОДАВАЧИТЕ НЕ ПРОДАВАТ, БРОКЕРИТЕ НЕ БРОКЕРУВАТ и ДОБРОСЪВЕСТЕН КУПУВАЧ не може да си купи имот в София
16-02-2007 - 09:03:12
С тези пари си купи парцел в София, не в околностите. Защо трябва да ходиш на майната си, като можеш да си купиш парцел в рамките на града с с изградена инфраструктура.
Отдавна следя с интерес темата, но не се намесвам, защото няма начин да помогна на питащия. Обаче ми прави впечатление неговия случай - ние се сблъскахме с подобна ситуация, но за апартамент в централната грдаска част - имахме си лични причини да го искаме там. А и бюджетът ни беше друг. Но какво исках да кажа - търсихме близо 2 години готов имот, докато накрая взехме нещо с компромис и той не беше цената, а мястото.

Та ми е много познато това усещане - море от обяви, а като се разровиш - НИЩО, което поне да се доближава до твоите критерии. Като си приготвил пари за горната граница на конюнктурната цена за района. И до сега не мога да си обясня този феномен. Явно важи и за парцелите.

4ovek, ама ти наистна не четеш! WebSavvy иска поне 2 декара парцел, желателно е 3 - ти къде си видял такъв свободен парцел в София? Освен това си каза, че има сантименти към полите на Витоша и това е причината да иска там. Все едно да му предложиш в Правец smiling smiley

WebSavvy - според мен е въпрос на чист късмет да успееш да си намериш нещо при множеството фиксирани параметри на заданието ти. Пожелавам ти го smiling smiley
Re: ЗАЩО ПРОДАВАЧИТЕ НЕ ПРОДАВАТ, БРОКЕРИТЕ НЕ БРОКЕРУВАТ и ДОБРОСЪВЕСТЕН КУПУВАЧ не може да си купи имот в София
16-02-2007 - 09:35:14
Да ама по едно време каза, че може и към Банкя да се ориентира.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход