Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Анонимен потребител
Re: Трудно е признавамsmiling smiley
06-02-2007 - 15:02:58
Информацията, която я даваш по телефона трябва да е само свързана с имота - това трябва да го върши според мен секретарка която има достъп до всички данни за имота, а не да те прехвърля по брокери дето само те да знаят какво става. По телефона само може инфо че работите с банки и най-общи условия.

Ако се стигне до сериозен интерес за кредит и т.н. покана в офиса да се обсъдят нещата "професионално".
Re: Трудно е признавамsmiling smiley
06-02-2007 - 15:10:18
avatar
Тинки,Тинки........
Секретарката може само да изчете офертата,а брокерът е виждал обекта и ЗНАЕ какво представлява........... :} :}
Re: Трудно е признавамsmiling smiley
06-02-2007 - 15:11:21
avatar
Да за поканата в офиса съм съгласен. Аз преценявам по телефона до колко колеблив е клиента и дали да споделя информацията с него или да си я спестя докато разбера дали е сериозен.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Трудно е признавамsmiling smiley
06-02-2007 - 15:14:38
Агенцията трябва да се постарае да направи такъв стандартен въпросник, с който еднакво добре работят и брокера гледал имота и секретакрата че всичко да е описано подробно и секретарката без да е гледала имота да може да отговаря на въпросите за него. Пак повтарям не може информация да се съхранява с "главата" на някой. Тя трябва да е общодостъпна в агенцията и всеки еднакво добре да работи с нея.
Re: Трудно е признавамsmiling smiley
06-02-2007 - 17:38:31
Гледам, че съм цитирана, което ме ласкае smiling smiley - но съм съвсем сериозна в това си наблюдение за механизма на купуване (при продажба би било по-различно, мисля).

И се радвам, че Тинки и Продавач постепенно сближават гледни точки и накрая ще си стиснат ръцете :}

Мисля, че напразно нападнахте StefanB, винаги е бил супер добронамерен и точен, все пак изказа свое мнение, макар и малко с по-остър тон от обикновено. Но пък знам, че се случва на всеки (поне на мен ми се е случвало smiling smiley). Все пак недоразумението се изглади, доколкото виждам, което също е радостно.
Re: Трудно е признавамsmiling smiley
06-02-2007 - 17:47:41
avatar
Аааама не сме го нападали в никакъв случай просто спорихме, което е рзлично все пак.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
zdravei stork,
v momenta si tarsia jilishte speshno i reshih da izbegna agenciite, tai kato rabotia v tazi svera i poznavam dostatachno dobre pazara na nedvijimi imoti v nashata strana.
Zachetoh se vav foruma i moga da podkrepia veche dadenia savet da obikaliash iz kvartalite i da oglejdash stroejite, da zapisvash telefonite na firmite stroiteli, zashtoto te sa dlajni da sa na vidno miasto i da zvanish.
Ne se otchaivai! Tarsia jilishte ot 3 sedmici minalia weekend obikolih Manastirski livadi iztok, ama vsichko zapisah shto e stroej. Prozvanih gi nad 40 telefonni razgovora otsiah 7, ot koito pak ima neshta, koito ne sa mi savsem po vkusa. Prodaljavam i niama da se otkaja, zashtoto vijdam, nachina na stroitelstvo, materialite, izlojenieto, sgradite da ne zasenchvat, vse neshta, koito shte povliaiat na pokupkata.
A agenciite te vodiat kade li ne i se opitvat da te ubediat kolko e hubav edin apartament, za da realizirat prodajbata i da si vzemat komisionnata.
pozdravi
Bravo, bravo,

Dai boje da ima poveche razbirashti i mojeshti hora kato teb, Illussion! Kak shte se ostaviash na niakakva si agencia da te ubejdava kolko e hubav edin apartment! Samo che ako naistina e hubav kakvo pravim togava ne znam! Uspeh!
Аз въпроса го схващам така: ако някой форумец продава апартамент и не е агент да ми се обади! Простичко и ясно . Какви са тези лирични отклонения. Аз имам намерение да си продам апартамента, но 99% съм сигурен, че на Уважаемата дама няма да и хареса. Все пак, ако има желание нека да ми се обади. Данните ми са открити - имам само едно име и много държа на него, така че по отношение на честност и почтенност от моя страна да не се притеснява.
putsov Написал:
-------------------------------------------------------
> Ne si me razbral, narochno go napisah na agliiski,
> v konretnia sluchai. inache sum bulgarian i vinagi
> sum si pisal na bulgarski. Ataka!


Какъв българин си като пишеш на маймуница? По-добре наистина да пишеш на английски. По-лесно се чете от тази шльокавица.

Крайно време е да се въведе задължително писане на кирилица и в този форум. Все пак голяма част от посещаващите го сме грамотни хора.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход