Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Богати ли са брокерите????

Публикувано от miavita 
ven
Re: Богати ли са брокерите????
27-07-2006 - 11:25:47
Ми за ресторанта си има доказани методи smiling smiley
Например гледам дали в ресторанта има достатъчно хора.
Има си сайтове/списания като Бакхус които проверяват ресторанта вместо мен smiling smiley

Освен да направим един сайт за мнения и рецензии за агенции за имоти?
Re: Богати ли са брокерите????
27-07-2006 - 11:55:52
avatar
Така е тук можеш да намериш много мнения за агенциите. Всъщност имоти.нет е първия създаден интернет портал за недвижими имоти в България, а форума както виждаш е номер 1!
И няма друго място с толкова много мнения събрани на едно място. smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Богати ли са брокерите????
30-07-2006 - 15:15:41
Сигурно имате право,но ние глупавите клиенти не можем и не знаем кои агенции са лицензирани и не сме длъжни да се превръщаме в следователи ,за де установяваме.А и най-многото оплаквания са от "големите" "известните" агенции.Ама хич ги няма тях в работата.Или страдат от мания за величие или по изкуствен начин е наложено името им.
Наистина е джунгла във въшия бранш.
was
Re: Богати ли са брокерите????
31-07-2006 - 12:36:50
Продавач, бих желал да науча коя е твоята агенция,
ако не проблем да напишеш тук, разбира се.
Re: Богати ли са брокерите????
31-07-2006 - 12:44:54
avatar
Диалог с теб от тук нататък е безмислен ти си знаеш твоетоsmiling smiley


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Богати ли са брокерите????
31-07-2006 - 12:46:26
avatar
Във форума предпочитам да остана анонимен имам си начини как да привличам клиенти и без това трудно им насмогваме. Не използвам форума за да привличам клиетни просто коментираме какво се случваsmiling smiley
smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Богати ли са брокерите????
31-07-2006 - 15:57:18
Привет на всички !
Искам първо да изразя следното мнение:
1. Темата според мен "..Богати ли са брокерите.." не отговаря на спора в ФОРУМА.

и сега да изразя и моето лично мнение по интересния дебат;
-честно ми се иска да стисна ръката на ПРОДАВАЧ,за изказаната позиция относно отдаването под наем ;
Аз споделям моя скромен опит с клиенти ,които по една или друга причина избират да работят с мойта агенция.
-първо им изтъквам необходимостта от работата с договор за посредническа поръчка/сиреч всичко което се договориме да е в писмен вид/
-второ изтъквам предимствата за клиента когато дава ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ /ЕКСЛУЗИВНИ/права за неговоя имот/ независимо дали е за продажба или под наем.
Мисля,че на колегите е излишно да обяснавам съществената разлика в предлагането и оферирането при изключителни права,но ще си позволя да го направя само заради
miavita
която смята ,че едва ли не ,като го обяви в всички същесвуващи знайни и незнайни агенции/па ако има възможност и в целия свят/-ще успее да реши проблема.
И точно тука проличава опитния професионалист,който умее да убеди клиента,че само изключителните права дават по-големи възможности за реализация,както и по-голяма сигурност за опазване на имота от недобросъвестни клиенти /всички знаеме какви клиенти има /
....а има и една приказка-...:"каквито клиентите-такива и брокерите...'
Ще се опитам да дам пример и с практиката на брокерите в USA;
Там ,агенцията ,която представлява примерно едната страна -има и ключ от имота,
а в България ,ние трябва да правиме съревнование по рекламиране,загуби на време за огледи,да се надлъгваме помежду си/а в края на краищата-лъжеме себе си/и това са направени присъщи разходи с една единствената цел-да успееме да реализираме офертата на ЦАР-КЛИЕНТ,който хич не го е еня за нас,а отгоре на всичко и гледа със завист на професията -но само откъм приходната страна.
Така,че когато клиента даде права само на една агенция за определено време -ДА ЗАЩИТАВА ИНТЕРЕСИТЕ МУ,ТОГАВА МОГАТ ДА БЪДАТ ЗАЩИТЕНИ НАПЪЛНО И НЕГОВИТЕ ПРАВА.Колкото на поголям брои агенции се е доверил-толкова и интересите му са се размили според мен!
Колкото до богатството на БРОКЕРИТЕ-аз лично съм ДА,ДА,ДА и ДА!
Колкото по-богати граждани-толкова по-богата държава!
Какво лошо има в това да има богати хора,нали затова живееме в пазарна икономика и всеки продава своя интелектуален багаж-срещу определено възнаграждение,а който желае и смята ,че това е престижна професия-
ИМА НАЧИНИ КАК ДА ОВЛАДЕЕ ТАКА КОМЕНТИРАНАТА ПРОФЕСИЯ НА БРОКЕР ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ!
Но според мен по-важното е има ли ХЪЗ за тази професия,има ли желание да се обучава,има ли желание ден и нощ,събота и неделя,студ и пек ДА СЕ СЪРЕВНВАВА С МИЛИТЕ КЛИЕНТИ В ИМЕТО НА ТЪЙ БЛЕНУВАНИЯ КОМИСИОН, но не за сметка на колегите от еди -коя си агенция и т.н.
А за това се иска не само желание ,а и характер,защото всеки му се иска да се съзтезава,ама не му стиска да се пусне на съзтезание ,а е по-лесно да седи на скамейките и да коментира,а и не е необходимо всички да са съзтезатели,нали>...!
И накрая ще си позволя да поздравя всички колеги -взели участие в тази дискусия,защото само когато обменяме ОПИТ -наистина ще успееме да се доближиме към истинския ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ НА ТАЗИ ОБИЧАНА ОТ НАС ПРОФЕСИЯ-БРОКЕР НА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ!

clap:
Re: Богати ли са брокерите????
31-07-2006 - 16:29:19
avatar
smoking smiley clap: winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Богати ли са брокерите????
31-07-2006 - 17:26:35
spinning smiley sticking its tongue out КОЛЕГИ,
къде сте,всички ли сте на огледи???
Re: Богати ли са брокерите????
31-07-2006 - 17:39:56
avatar
Те са вече отпуск мен ако ме питашsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход